Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze udoskonalenia MTZ

203 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 styczeń 2012 - 17:27

Wasze udoskonalenia MTZ a od czego w belarusach sa zegary jeszcze ?
ja u siebie w pronarze mam od cisnienia oleju, paliwo, cisnienie pneumatyki i temperature plynu ale w belarusie to chyba cos jeszcze jest ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze udoskonalenia MTZ Dzisiaj, 23:26
  •  

#42 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:19

Wasze udoskonalenia MTZ standardowo: paliwo, ciś. oleju, temp. cieczy, napięcie w instalacji, pneumatyka i jedno wolne miejsce jest
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#43 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:28

Wasze udoskonalenia MTZ Dokładnie. Pięć wskazników. Ciśnienie powietrza, oleju, temp. silnika, amperomierz lub woltomierz, poziom paliwa. Wszystko co ważne.

http://allegro.pl/ze...1978009857.html

Tutaj dołozyli jeszcze jede od ciśnienia......... czegoś tam he he.

KPK Kumurun Team

#44 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:48

Wasze udoskonalenia MTZ dodatkowy od smarowania skrzyni biegów 1025

#45 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 19:18

Wasze udoskonalenia MTZ A widzisz. Nie wiedziałem. Dzięki za info znów sie coś dowiedziałem.
KPK Kumurun Team

#46 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 styczeń 2012 - 19:57

Wasze udoskonalenia MTZ tak od cisnienia smarowania skrzyni w pronarze 1025 tez jest

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 20:16

Wasze udoskonalenia MTZ No widzisz sam jestem zaskoczony. Widocznie ruski nie są tego pewni skoro założyli. Albo poloki w pronarze.
KPK Kumurun Team

#48 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 02 styczeń 2012 - 10:30

Wasze udoskonalenia MTZ @greg najlepiej się wpiąć obok świecy płomieniowe, u mnie jest podpięty zamiast świecy płomieniowej :)

#49 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 24 luty 2012 - 22:37

Wasze udoskonalenia MTZ Ja do swojego dorobiłem radio, kogut, kontrolkę od napędu, wyciszenie maski, w tyle tuz automatyczny uruchomiany dzwignią, automatyczny zaczep, rewers z lewej strony dla ułatwienia prac z ładowaczem i to jest najlepsze co przerobione było w nim bo bardzo szybko się teraz im operuje ale automat zaczep i tylna dzwignia od podnośnika też dużo pomaga automa pomaga w szybkim podczepianiu a dzwignia w tym że nie trzeba wchodzić do kabiny a reszta to tylko komfort w pracy.

#50 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:41

Wasze udoskonalenia MTZ rewers? miałeś już czy sam coś wykombinowałeś? i jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:55

Wasze udoskonalenia MTZ ja sam robiłem

ale to jest bardzo proste to nie jest takie piekne jak w jakimś zagranicznym ciągniku że przy kierownicy czy przy czymś ale za to na prawdę szybko operuje się ładowaczem ja zrobiłem to tak że od prawej strony biegów poprorowadziłem drążek do lewej strony z lewej strony zamontowałem na stałe pod podłogą gałkę z samochodu od biegów następnie przyspawałem do nich rurkę a za tamte biegi pużniej to zamocowałem do ciągnika i uciołem to dlatego żeby można to zawsze zdemontować czyli wyciągnąć gałkę lecz uwaga najlepiej jak gałka pasuje do rurki żeby się nie ruszała wtedy świetny rewers masz za tanie grosze i tak samo skuteczny jak elektromechaniczny a nawet lepszy.

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:29

Wasze udoskonalenia MTZ Ale ty miałeś rewers. Czy reduktor biegów rewersem nazywasz. Bo to całkiem coś innego. Czy jak go włączasz to ciągnik do tyłu jedzie lub do przodu. Zmieniasz nim kierunek jazdy.?

#53 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:48

Wasze udoskonalenia MTZ To nie na tej zasadzie chodzi to są zwykłe biegi tylko puszczone z prawej strony do lewej i wtedy masz biegi po lewej i nie musisz odciągać ręki z dzwigni od ładowacza do biegów tylko robisz wszystko równocześnie tak samo u mnie w 920 sa biegi 1 do przodu a wsteczny do tyło wiec wtedy jak mam po lewej stronie to dzwignią ruszam do przody i do tyłu i jedzie a u mnie w 920 jest o tyle dobrze że jak włączam wsteczny i operuje ładowaczem to gdy jedzie jeszcze do tyłu to ja już włączam 2 i szybko mogę ruszyć nie wiem tylko czy będzie to działało z biegami 18/4 bo to są inne biegi i mogą tam być inaczej niż w 14/4 bo ja tak mam, tym moim rewersem się lepiej jeździ niż elektrohydraulicznym a to tylko zwykłe biegi tylko że z lewej strony.

#54 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 luty 2012 - 16:31

Wasze udoskonalenia MTZ @Mateusz3 Mógłbyś zrobić zdjęcie tej przeróbki w wstawić na AgroFoto

#55 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:00

Wasze udoskonalenia MTZ Dodany obrazek

Edytowany przez Mateusz3, 25 luty 2012 - 17:00.

#56 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 25 luty 2012 - 21:14

Wasze udoskonalenia MTZ

Dodany obrazek

jeśli możesz to nakręć film bo chciałbym zrobić coś takiego u siebie a nie wiem jak.

#57 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:43

Wasze udoskonalenia MTZ Raczej nie mam takiej możliwości bo nie mam dobrej kamerki żeby pokazać ci to ze szczegółami ale tu niema dożo do oglądania po prostu puścić z prawej strony do lewej i to przymocować ale uwaga podjecie się tej próby stanowi to że trzeba zrobić w podłodze dziurę żeby gałka biegów miała wyjście wiec jak zrobicie dziurę to macie tylko jedno podejście do zrobienia tego mi to nawet ładnie wyszło puściłem z prawej strony do lewej złączyłem prętem który musi się ruszać po lewej stronie na dole dzwignia ze samochodu bo taka najlepsza na kulce płynie chodzi do tego rurka i i cała górna gałka wkładana do rurki lecz dobrze jak ciasno wchodzi zabudowane jest to na dole gumą żeby ładnie wyglądało i żeby śmieci nie wlatywały tam gałka jest wyciągalna na dole troszkę niżej niż guma nie utrudnia to wszystko wejścia do ciągnika bo zostaje tylko dolna guma zawsze można wsadzić i wyciągnąć i to wszystko. Może zrobię parę innych zdjęć.

#58 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 25 luty 2012 - 23:24

Wasze udoskonalenia MTZ no no fajnie zrobione :) pierwszy belarus z rewersem :) moze wyslij ten patent do minska do fabryki to nagrode dostaniesz :D a tak po za tym kawal dobrej roboty i do ladowacza jak znalazl :)

#59 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 26 luty 2012 - 00:25

Wasze udoskonalenia MTZ To jest sterowanie 1 i wstecznym czy wszystkimi biegami w dwuch dzwigniach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:19

Wasze udoskonalenia MTZ Wszystkimi biegami po lewej i prawej lecz można pomyśleć jakoś nad tym żeby tylko jedna strona się ruszała ale mi tam to nie przeszkadza ważne że bardzo mi prace przy ładowaczu upraszcza.

Edytowany przez Mateusz3, 26 luty 2012 - 11:02.

Dodaj odpowiedź