Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp.

348 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 19:04

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. mam znajomego, sieje u niego kukurydze.pewnego razu przyjechał do mnie dwa dni przed siwem kuku.mówi że mu "knur zdechł" i nie zdąży uprawic pola...dopiero po dalszej rozmowie domysliłem się że chodzi mu o Fortshritta Z303...ale może nie zaczaiłem daletego że wczesniej mówił na niego "smok" albo "bydle" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 12:13
  •  

#62 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 19:35

Spotkałem się z tym że niektórzy mówią jak jadą bronować że jadą ''zawłóczyć'' pole

Ja tak mówię :rolleyes:

#63 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 01 sierpień 2007 - 19:44

Spotkałem się z tym że niektórzy mówią jak jadą bronować że jadą ''zawłóczyć'' pole

i nie tylko TY Robert tak mówisz - u mnie w okolicy tak się mówi, nikt nie bronuje, każdy włóczy
all rights reserved

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 12:13
  •  

#64 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 19:57

ja pierwszy raz to szłysze
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#65 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 01 sierpień 2007 - 20:01

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. ja tez pierwszy raz to slysze
Power by tradition

#66 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 20:20

Ja też sie pierwszy raz spotykam z takim określeniem na bronowanie, raczej to mi się kojarzy z włókowaniem włóką pola.

#67 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:24

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas sie jedzie siec otawe...
kiedyś turyści pytali sie co to są te białe kulate dynie....
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#68 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:36

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. U nas brona to bronowanie, a włóka to włóczenie.
2 lata temu na Opolagrze pytam się przedstawiciela Unii "Jak daleko rozrzuca nawóz ten rozsiewacz?" A za mną stoi jakiś starszy mężczyzna i mówi: "No właśnie kaj to ciepa?". Tak mi się to spodobało, że od tej pory zawsze mówię że jadę ciepać nawóz.
a

#69 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:43

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. U nas mówi się, ze jade bronować lub jade uwlec :rolleyes:

#70 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:59

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas sie też młuci hehe nikt nie kosi ludzie tak normalnie
-"wymłuciles już?"
-"nie czekam na bizona"

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 01 sierpień 2007 - 23:10

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. A u mnie dawniej jak jeszcze kosilli snopowionzałkami to mowili na nie "JEBICHA"
Na john deera mowią jon der
na mf mówią ferbuson

#72 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 00:17

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. U nas zmiennie mówi się młucić lub kosić, ale defacto powinno się mówić i pisać młocić.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#73 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 11:55

U nas zmiennie mówi się młucić lub kosić, ale defacto powinno się mówić i pisać młocić.

tak już całkiem po Polsku to jest zbierać zboże (kombajn służy do zbioru zboza więc tak sie powinno mówić ) no ale często jeszcze ludzie mówią ze kombajnują zboze - kiedyś nawet w Top Agrar było ogłoszenie - cytuję (Kombajnowanie Zboża kombajnem Glass) normalnie jaja

jeszcze mi sie przypomniało - na wóz asenizacyjny kiedys słyszałem jak ktoś mówił "glutkasta"

#74 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 16:39

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Niektórzy na nadstawki do przyczepy mówią zakładki. :rolleyes:
a na przewracarkę konną ficocha.

#75 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 17:04

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Jo jada kombajnować- młócić, jada opylać- pryskać,

#76 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 21:35

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. może troszkę nie na temat no ale :rolleyes:

jak pojechałem do jednego gospodarza (ma ponad 30 ha) prasować to usłuszałem taki tekst

" Kamil (syn gospodarza) leć do Romana (sąsiad) i pożycz widły" :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#77 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:07

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. :rolleyes: W moich stronach to na "zawłóczyć" mówi się slepowanie,czyli wyrównywanie pola po orce.Natomiast bronowanie pola wykonuje się broną a ślepowanie ślepą,czyli czymś takim co nie ma zębów.Być może troche zagmatwałem,ale wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

#78 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:21

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Jak bronuje po oraniu to mowie ze bronuje a jak bronuje po sianiu to mowie ze zawłóczam.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#79 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 22:10

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Tak jak mój kolega mówił że Ursus z "przodkiem" (tzn. z przednim napędem) jest mocniejszczy i ma ok. 20KM
więcej :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 04 sierpień 2007 - 08:26

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Mój kolega mówi, ze sąsiad se "Glaaza kupioł" (chodzi o kombajn Claas Matador) ;) . U mnie różnie mówią, bo mieszkam na styku kilku regionów: śląska, śląska opolskiego(4km), wielkopolski i łódzkiego. Rolnik od, którego bierzemy zborze powiedział kiedyś, że mamy nie przyjeżdżać, bo "jadymy po połedniu gnój Iwańcem (T-25) rozciepnąć" :D A nie dawno kupił sobie "Dejcza". :) I ma Claasa "Domatora". :rolleyes: I zamiast powiedzieć, że ma grubera, to mówi "mam grubego Kosa z Uni", a ostatnio "skrzynia biegów przy domatorze klynkła". :) Ale tak mówi jego ojciec, ale młody to wie jak wymawiać nazwy, chociaż też gwarą mówi i na rozsiewacz Amazone mówi Amazing. :lol:
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...