Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp.

348 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 18:44

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Ja słyszałem np. "oraczka"-pług, "cofnij troche do przodu", "popychatko"-maszynka do objeżdżania między rządkami :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 21:31
  •  

#2 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 18:55

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Już dość dawno temu w szkole nauczycielka tłumaczyła nam co to są brony. Powiedziała ona że są to takie wielkie grabie które ciągnie traktor. :) Jeszcze pamiętam jak pod sklepem słyszałem rozmowę dwóch pijaków kiedy drogą jechały dwa kombajny buraczane. I takie coś '' stary do czego to jest?'' a tan drugi '' nie wiem to chyba kosi zboże, mieli i od razu chleb wychodzi'' :) :)
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#3 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 27 lipiec 2007 - 19:45

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Traktor który dużo dymi nazywają kominem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 21:31
  •  

#4 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:22

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas na kultywator mowia"racie" :) :)

#5 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:28

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. A u mnie na kultywator mówią drapak :) :).

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#6 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:30

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. To z tym kombajnem buraczanym naprawde dobre. :) :) :)

#7 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:32

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas jak się prasuje (beluje) to się mówi że się jedzie balować. Raz koleś w szkole niebył i wychowawca się pyta co ty wczoraj robiłeś że cię nie było???, a on na to balowałem. hehehe
:)

#8 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:36

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Niektórzy mówią "presa" zamiast "presa"

"Fendet" zamiast "Fendt"

"Doczepa" zamiast "przyczepa" :)

Jak kupiłem pług obrotowy to mówili że te górne lemiesze są zapasowe

#9 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:38

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas też mało kto mówi że sie prasuje tylko baluje.a na prase to mówią belarka :) albo moją sąsiadka na claasa mercratora 60
-"coś małego tego bizona ma i taki przemalowany"

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#10 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:42

Niektórzy mówią "presa" zamiast "presa"

"Fendet" zamiast "Fendt"

"Doczepa" zamiast "przyczepa" :)

Jak kupiłem pług obrotowy to mówili że te górne lemiesze są zapasowe

Szkoda że mi nie dali dodatkowych lemieszy :)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:45

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Kurcze przypomniał mi sie najlepszy tekst jaki słyszałem. U mnie we wsi facet kupił nowego Masseya. Jak go rozładowywali patrzyłem na niego i stał obok mnie taki facet. Mówię do niego że fajny ciągnik. A on do mnie takie coś '' i tak najlepszy jest johene dere'' kurcze ludzie uczcie się wymawiać tą nazwę. Mój sąsiad na New Hollanda mówi Tak jak sie czyta. Śmiesznie to brzmi.
Jak przez wieś jechał Fendt z pługiem obrotowym 8 skib to jakaś babka powiedziała że chyba siano jadą przewracać. :)
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:48

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. U nas na kolonii na przetrząsacz karuzelowy do pokosów mówi sie "pyrgałka", a ładowacz czołowy to "kluka", pochodne "klukać" ma dość rozbudowane znaczenie :) "antyzelman" to przedmiot chroniący maszyne od awarii, najczęściej jest to czerwona szmatka czepiana na maszynie (taki zabobon :)). Jest jeszcze kilka lokalnych nazw ale jakoś nie moge sobie teraz przypomnieć...

#13 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:51

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u mnie koleś na new hollanda mówi ,,niu hotama"

#14 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:54

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Pamiętam jak kiedyś wieźli wysłodki buraczane, i byłem w szkole to koleżanki (chodziłem do klasy miejskiej) niewiedziały co to było naładowane a nasz wuefista powiedział im że to śnieg, i one mu uwierzyły :)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#15 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:56

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. trzeba było im powiedzieć że śnieg wiozą do Afryki

#16 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:17

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. mój wujek na deutz mówi detuz a ja jak bylem maly to na 30stke mówilem mały traktor a na 60tke duzy traktor a jak jechalo coś większego to uciekalem xD :) :)

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:24

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. no to w mojej okolicy to jest tez kilka nazw "regionalnych"

John Deere - Dżon dajer
MF - Mazej ferguzon

a zasłyszane gdzieś tam to takie
pług - oraczka
siewnik - siewka
kombajn zbożowy - Bizon (niezalez nie od marki) - i takie teksty "widzołeś tyn se kupił bizona - a jakiej firmy - nie wiem chyba dżon dajera )
prasa - presa

no i absolutny hit -> przetrząsaczo zgrabiarka = ciota
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:27

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Jednak z marek to John Deera najczęściej przekręcają :)

#19 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:27

no i absolutny hit -> przetrząsaczo zgrabiarka = ciota

Normalnie hicior roku ale sie naśmiałem hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:29

Normalnie hicior roku ale sie naśmiałem hehe

jak i to znajomy powiedział to też myślałem ze sie popłacze ze smiechu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."