Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp.

348 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mouser

mouser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 14:25

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. a w mojej okolicy na T-25 mówią "zemsta Breżniewa"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 15:13
  •  

#82 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 21:01

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas niektórzy takie pomysły mają

warjat - karuzela
gnojara - rozrzutnik
sprężynówka - kultywator
sepi - z224/1 i z 279/1
iwan - pług ruski

#83 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 23:36

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Bardzo ciekawe i śmieszne, Pati.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Dzisiaj, 15:13
  •  

#84 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 20:56

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. W zeszłym tygodniu były u mnie koleżanki mojego brata na praktykach i jedna się pyta mojego brata: "Piotrek a powiedz mi, a co to było takiego wielkiego ale to bardzo wielkiego i czerwonego z takimi wielkimi zębami z przodu" (chodziło jej chyba o kombajn z hederem do kukurydzy). A druga mówiła przy kurach: "Ja to bym chciała sobie rzucić tak ziarno wokół siebie i żeby te kurki tak się do mnie zleciały w kółeczko". :rolleyes:

#85 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2382 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:17

Mój kolega mówi, ze sąsiad se "Glaaza kupioł" (chodzi o kombajn Claas Matador) :rolleyes: . U mnie różnie mówią, bo mieszkam na styku kilku regionów: śląska, śląska opolskiego(4km), wielkopolski i łódzkiego. Rolnik od, którego bierzemy zborze powiedział kiedyś, że mamy nie przyjeżdżać, bo "jadymy po połedniu gnój Iwańcem (T-25) rozciepnąć" :lol: A nie dawno kupił sobie "Dejcza". ;) I ma Claasa "Domatora". :D I zamiast powiedzieć, że ma grubera, to mówi "mam grubego Kosa z Uni", a ostatnio "skrzynia biegów przy domatorze klynkła". :) Ale tak mówi jego ojciec, ale młody to wie jak wymawiać nazwy, chociaż też gwarą mówi i na rozsiewacz Amazone mówi Amazing. :)

Al się uśmiałem, najlepsze teksty to: "skrzynia biegów przy domatorze klynkła"

Kurczę ale tekścior :) :)

#86 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:37

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. U mnie na prase mówi sie presa, na bele, baloty, a kiedyś to słyszałem że 3p ma silnik fergusona.
A teksty na topie to "dej mu, dej mu" lub "rura, ogień" znaczy przy gazuj. Na przetrząsaczo-zgrabiarke potocznie mówimy figa. Poza tym to jest wiele zwrotów z niemieckiego, długo na ciągnik mówiłem traktor.

#87 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 22:05

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. :rolleyes: u mnie sie mowi jade zawłóczyc mój kolega nie mówi ciagnik z przednim napedem tylko ciagnik z pędnym przodem :lol: a na moja obrotówke to mówia a michał pojechał majganym orac ;)

#88 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 12:22

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. to ja słyszkałem o białoruśce "zemsta łukaszenki"

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#89 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 19:59

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. A u mnie się zboże bizonuje, potem słume sie presuje a potem jest podłorywka albo sie drapie (drapokiem ofc. czyli kultywatorem :rolleyes: ) i brunuje pole. Potem na zime jest łurka i heyah :lol: Na starą konną przegrabiarke mówi się fitacka albo widłówka a na gwiazdówke grabiorka, przetrząsacz to bąk albo pająk. Na wiosne jak bronuje kartofle to mówi się że pyrki powłucze. Mój wujek new holland wymawia tak jak sie pisze a niektórzy na fergusana mówią ferbuson, a wielu starszych ludzi na samochód mówią taksówka. Jak mi się przypomni coś ciekawego to dopisze ;)

#90 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 20:08

U mnie na prase mówi sie presa, na bele, baloty, a kiedyś to słyszałem że 3p ma silnik fergusona.
A teksty na topie to "dej mu, dej mu" lub "rura, ogień" znaczy przy gazuj. Na przetrząsaczo-zgrabiarke potocznie mówimy figa. Poza tym to jest wiele zwrotów z niemieckiego, długo na ciągnik mówiłem traktor.

troche odbiegne od teamatu...
U nas jak ktos sie slimaczy (jest powolny) to się mowi ,,...idziesz jak by ci jaja dwa kilo wazyly..." :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 07 sierpień 2007 - 22:03

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. mój dziadek "bizonuje" zboże, na przewracarkę widłową mówi sie trzepaczka a na wóz "kaszta" każdy kombajn to bizon niezależnie od jego marki a ciągnik to massey oprócz ursusów oczywiście. nikt nie jedzie robić podorywki tylko pokłada pole

#92 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 07 sierpień 2007 - 22:19

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Mój kolega zamiast Deutz-Fahr mówi Deuzit.

#93 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 sierpień 2007 - 16:49

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. http://www.tabor24.p...6,102136710.asp

bez komentarza :rolleyes:
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#94 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7072 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 16:58

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Ale chociaż cena dobra...

#95 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 19:54

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. Jon Derej :rolleyes: ale się uśmiałem. Obeznany sprzedawca :lol:

#96 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 13:34

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. ojciec gada ze znajomym;
-,,Ty Roman kupil ciagnik"
a ojciec
-,,a jaki?"
-,,taki czerwuny tyz z takimi duzymi kolami z przodu"

ale z sie z niego usmialem :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#97 Share michcio899

michcio899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 15:07

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u mnie starsi rolnicy na ciągnik marki McCORMICK mówią "makaronik"

#98 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:57

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. jak kupiłem ibisa 4 obracaną to mój kuzyn sie ze mną sprzeczał że kupiłem 8 skibowy pług :) a jeden gościu u mnie na wsi mówi na claasy klajsy a na john deere dzon dery

#99 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 sierpień 2007 - 19:12

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. u nas naprzyklad niektorzy nie mloca zboza tylko je "kombajniom'
a na gosci co maja NH mowia ciucholandy
a jeden mowil "jak wasz kombajn zobaczy to pole to podwinie kiece i ucieknie do raby (raba- rzeka)
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 20:41

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp. mój tata jako pierwszy we wsi kupił uzywan pług obracany gassnera a jak go testowaliśmy to chłop przyszedł i pytał czy żeby go odwrócić trzeba recznie go pchac :) hheh a na nasz kombajn to mówią jon dere albo dżon dżon dery....... :)