Skocz do zawartości

Zdjęcie

wał do pługa ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:48

wał do pługa ? witam, szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć, a szukam jakiegos wału do pługa Lemken VariOpal 8x 4+1 (1,5-2,75m szerokość pracy), z tym ze przy założeniu że będzie ustawiony na 2,5m,

z używek nie moge nic znaleźć, bo w sumie to minimum musiałby mieć 2,5m, a tak w sumie to najlepiej 3m żeby trochę nachodził, miałby współpracować z ramieniem, które już jest przy pługu - obrotowy, wiadomo o co chodzi, wał musi mieć raamiona do automatycznego zaczepiania czy jak to się zwie :lol:

najlepszy byłby taki lemken - nie packomat - taki podwójny Cambella + ewentualnie croskill, ile może kosztowac taki nowy wał ? ewentualnie jakaś alternatywa, poradźcie bo sam już nie wiem, czy może lepiej kupić wał na przedni TUZ do ciągnika i opuszczać go przy siewie agregatem uprawowo-siewnym ? do tego pługa
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wał do pługa ? Dzisiaj, 16:00
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2010 - 22:40

wał do pługa ? Wał z Ex Pomu Krośniewice
http://www.expom.com...artnerIIpl.html
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:10

wał do pługa ? A wiec byłem dziś w Agromie oblukać te wały Expoma, i teraz proszę o poradę, jaki wybrać bo jest tego trochę.

Posiadam pług Lemkena j.w. opisany, który będzie teoretycznie rozkręcony na około 2,5m szerokości (50cm na korpus), ziemie mam różne, od 3 do 5 klasy, praktycznie można powiedzieć że bez gliny, może z 2ha z 150 ha całości

Moje pytania:
1. zastanawiałem się nad szerokością 3m, z myślą o późniejszym wykorzystaniu go na przednim TUZie dodatkowo przy siewie, czyli wał na przód + agregat uprawowo siewny na tył (3 metrowy bierny), tylko czy to ma sens, skoro podczas orki ziemia już raz będzie ubita tym wałem ?? Jeśli nie ma już takiej potrzeby to czy 3m nie będzie za szeroki do tego pługu, może taki 2,6m wystarczy ?

2. kupić samego podwójnego cambella Expom DUET (podwójny cambell) czy wersje Partner II (podwójny cambel + wał croskila), a może SOLO (pojedynczy Cambell) lub Partner I (pojedynczy cambell + croskil)

3. jak już się zdecyduje, to jaka średnica, czy 700mm cambell wystarczy ?? co do ostrości to myślę że 45 stopni będzie odpowiedni na moje gleby

Odsyłam do strony producenta żebyście sobie to sami obejrzeli, http://www.expom.com...partnerIpl.html

Liczę na konkretne porady, może ktoś z was ma coś takiego i mi doradzi

Pozdrawiam

#4 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 15:35

wał do pługa ? Jak nie masz ciężkich ziem to myślę ze cambel + croskill albo podwójny cambel

#5 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:31

wał do pługa ? Bierz campbel-croskil na szerokość pługa i nie kombinuj go na przedni tuz bo nie ma takiej potrzeby. Lepiej pomyśl o rozsiewaczu do nawozów na tuza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:40

wał do pługa ? no tez tak teraz myślę że bez sensu dwa razy ugniatać ziemię,

no dobra, a jaka powinna być szerokość wału ? zakres regulacji jest od 125 do 275 cm katalogowo, wiadomo że na maxa nie będzie rozkręcony, najoptymalniej po 50cm na korpus, czyli 250cm, czy wał 260cm wystarczy ? czy lepiej 300cm, ten 300cm mnie przeraża wielkością

#7 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 styczeń 2011 - 16:29

wał do pługa ? Spokojnie 2,6 wystarczy. Nie zapominaj, że to spore obciążenie dodatkowe dla ciągnika. Bo taki wał swoje waży.

#8 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:01

wał do pługa ? myślę że Fendt 818 Vario na średniej klasie ziemiach powienien dac rade z tym Lemkenem i takim wałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 29 marzec 2011 - 15:39

wał do pługa ? Najlepszy wał to wał Lemkena ponieważ poprzez dokrecanie i odręcanie kół można dowolnie zmieniać jego szerokość oraz co szczególnie ważne w przypadku pęknięcia jednego z kół łatwo je wymienić. W przypadku innych wałów taka wymiana jest wręcz niemożliwa (korozja itp.). Może kup używany Lemkena i poprostu dokręć mu brakujące koła.

Jak sie pług sprawuje?