Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor z silnikiem perkinsa

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:52

Zetor z silnikiem perkinsa Witam
Czy ktoś się spotkał z zetorem w którym montowano silnik perkinsa 4ro cylindrowy??
Dodam że chodzi tutaj o maszynę wywodzącą się klasy np xx11 (np 6011) stary zetor z perkinsem.
Brak jakichkolwiek danych tabliczki pozrywane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor z silnikiem perkinsa Dzisiaj, 16:40
  •  

#2 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 07:58

Zetor z silnikiem perkinsa Chciałbym dołączyć się do pytanie i zapytać czy do takiego ciągnika można założyć silnik od 3p?
http://allegro.pl/ze...1363930488.html

#3 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 09:14

Zetor z silnikiem perkinsa no a czemu nie kwestia paru przeróbek i zamontowania odpowiedniej przekładki do mocowania silnika ja kiedys na allegro widzialem t-25 z silnikiem perkinsa

#4 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:16

Chciałbym dołączyć się do pytanie i zapytać czy do takiego ciągnika można założyć silnik od 3p?
http://allegro.pl/ze...1363930488.html

To nie jest 3p tylko oryginalny 3 cylindrowy silnik zetora. W u 4011 nawet można było taki spotkac
A do zetorów ze skrzynią taką jak w 4011 (czyli w starszych modelach) da sie zamontowac silnik 3p. tylko wiąze się to z kupieniem przystawki pomiedzy silnik a skrzynie, kola zamachowego od 3p, nie wiem tylko czy beda pasowaly walki sprzeglowe od c 360 3p bo sa dluzsze niz standardowe 360 no i trzeba bedzie dorobic przystawki pomiedzy os a silnik bo oryginaly nie beda pasowaly

#5 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:46

Zetor z silnikiem perkinsa ale czy jest sens przerabiać ciągnik na perkins wiąże się to z dużymi kosztami z samą przeróbką nie wiem czy nie lepiej w takim przypadku nie załorzyć silnika od 5211 będzie mocniejszy a i ma standardowe wymiary cylindrów tj 102mm a w tamtym jest 95 mm także nie wiadomo czy będzie można jeszcze dorwać części a tak pozatym nie mówcie że perkins jest mistrzem oszczędności bo też lubi wciągnąc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 10:41

Zetor z silnikiem perkinsa Koledzy nie pytam o przeróbkę a o fabrycznie montowany 4-ro cylindrowy silnik perkinsa w zetorach.

#7 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:17

Zetor z silnikiem perkinsa nie raczej chyba takiego czegoś nie wyprodukowano w zetorze może tylko na prototypie jakimś się skończyło. widać nasi tylko z perkinsami eksperymentowali

#8 Share wodzu_33

wodzu_33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 11:33

Zetor z silnikiem perkinsa moim zdaniem jest taka mozliwośc :D wystarczy wstawka od c-360 3p. Przecież obudowa sprzęgła i skrzyni biegów jest taka sama jak w zetorze. Problem byłby chyba z kołem zamachowym i nie wiem ja przód by pasował. Ale mozliwość jest na pewno :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:07

nie raczej chyba takiego czegoś nie wyprodukowano w zetorze może tylko na prototypie jakimś się skończyło. widać nasi tylko z perkinsami eksperymentowali

Mój kuzyn ma właśnie takiego zetora kupił sprowadzanego dokładnie symboli nie pamiętam coś 6718 czy 7048 nie pamietam ale jest to model z tych starszych z zaokrąglaną maską a w symbol miał na końcu literkę A 7048A i na pewno był to oryginalny model a nie jakaś przeróbka z 4ro cyl perkinsem coś około 70km