Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 23:14

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek w temacie jest słowo uniwersalny, przekonałem się nie raz, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :lol: i dlatego ja jestem za wybierakiem szczękowym, a załadunek paszy treściwej żmijką.

wybierak ma mniejszy rozstaw palców jak zwykły krokodyl, przez co mniej gubi, w qq tragedii nie ma. najgorzej jest w wysłodkach buraczany ( ja po nabraniu podnoszę chwytak do góry i czekam ok 1min, akurat mam w czasie co robić, z 800kg w wybieraku spadnie ok 10. ale można pościelać trochę słomą i pewnie będzie ok.
druga sprawa dla mnie najważniejsza, wybierak zostawia gładką ścinę.

żmijka nie musi być od razu z silosem wystarczy, jak będzie miała kosz zasypowy, najlepiej na cały wóz. bo co za różnica czy wsypać w łyżkę czy do żmijki...

znajomy ma oryginalny chwytak manitou, taki http://www.agrofoto....anitou-mlt-523/ i latem nie mógł ujechać, qq się grzała.

drugi znajomy ma bardzo podobny chwytak na ładowarce CAT i mówi, że to kwestia wprawy, choć tez się za wybierakiem rozgląda.

rozsypaną QQ nie ma problemu przy wybieraku, tylko ze trzeba ją uprzątać na bieżąco łopatą, tzn wrzucać w miejsce wyciętego bloku kiszonki.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Dzisiaj, 15:41
  •  

#22 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 18 grudzień 2010 - 10:16

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek

druga sprawa dla mnie najważniejsza, wybierak zostawia gładką ścinę.

JA się nie upieram przy tej uniwersalności, bo domyślam się że przy pobieraniu sianokiszonki może byc różnie. Taka multiłyżka to niekoniecznie musi byc złoty środek - choc dają ją zwykle w std do ładowarek. Obecnie nie mogę założyc cieżkiego osprzętu bo mój 5714 nie da rady. 200kg więcej to już problem. Dlatego np. wycinaki tnące ( wskazany przez @eppsa) odrazu odrzuciłem.
Przepinanie sprzętu w przypadku polskiego ładowacza też zajmuje chwilę - nie mam szybkosprzęgów. Za każdym razem musiałbym wysiaśc, zwolnic bolce, zdjąc pojedyńczo przewody itd.
To już wolałbym w tym czasie ręcznie ładnie wyrównac ścianę, ogarnac posadzkę i wrzucic to do multiłyżki.
Nawet jak kładłem krokodylem luźną kukurydzę to pomimo że poszarpał i porozrzucał kiszonkę, to wyskoczenie z traktora i posprzątaniu zajmowało mi chwilę. Najgorzej jak już się zbierze małą gromadkę i jak to wrzucic? - do krokodyla nie da się, 2,5 m w góre to trochę ciężko...
Tak wiec ręcznie poprawiając wyszarpaną ścianę można utrzymywac ja w porządku - przynajmniej dla mnie nie jest to dużym problemem. Przy okazji można sprawdzic stan silosa, szczelnośc folii :lol:
Największa obawą co do tej multiłyżki stolla to tak jak cały czas pisze - czy ona będzie wchodzic w sianokiszonkę?
Co do sypania treściwych to z pewnością przy większej ilosci tylko żmijka, ale narazie nie mam takiego problemu.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#23 Share ciapekfan

ciapekfan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 09:48

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Ja jednak kupie sobie wycinak szczenkowy jakis polski i spawareczka zamontuje sobie taka płyte na zawiasach jak na tym filmiku opuszcza sie ja na matriały sypkie a do siano-kiszonki sa widły
http://www.youtube.c.../17/mySJkmPShq8

#24 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:33

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Jeżeli potrafisz zrobic taką przeróbkę to faktycznie dużo zaoszczędzisz.
Wczorej oglądałem u znajomego jak pracuje wybierak szczękowy quicke. Wykonanie zachodnich osprzetów wiadomo że jest lepsze, niby metal-fach tak samo wygląda ale z bliska jest inaczej i nie chodzi mi o lepszy lakier. Znajomy już dokładnie nie pamięta ile za niego dał - chyba 14tys( czyli sporo wiecej niż krajowe).
No i teraz moje wrażenia z jego pracy :P :
Najpierw podjechał pod pryzmę sianokiszonki - chciał się pochwalic i trochę mu się obsuneło, ale mówił że za szybko robił. Ogólnie ładnie wybrało.
Później do QQ, którą miał w silosie. Wybierak ma 1,5m , a ciągnik szeroki( 120KM) i robi sie mały problem. Od ścianki nie może wybrac prosto tylko lekko pod ukosem. Wjeżdza powoli w ubitą QQ( chwytak wchodzi jak w masło), opuszcza i wyjeżdza powoli i tu wg mnie szału nie zrobił. Trochę mu się pokruszyło. Przy dużym silosie nikt by nie zwracał uwagi na taki rozkurz, ale dac tyle kasy i później miec co ogarniac. Może przesadzam nie wiem jak inni ale dla mnie siejąc tylko 8-10 ha QQ szkoda mi kiszonki. Codziennie parę kg dobrej kiszonki... tylko 5kgx365 , i 2 tony poszło się...
Ten chwytak jest fajny do sianokionki( do takiej dłuższej tym bardziej), ale przy drobnej QQ nie zrobił na mnie wrażenia, a do niczego innego też go nie użyjemy. To jest moje zdanie, piszcie jak macie inne spostrzeżenia.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#25 Share ciapekfan

ciapekfan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:52

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek No niestety w kukurydzy wycinak szczenkowy tak bedzie robił ale dlaczego ma sie cos marnowac zawsze mozna pozbierac resztki wszysko ma swoje plusy i minusy Według mnie to najepsze rozwiazanie do załadnku wozu paszowego

#26 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:25

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Skoro on ma zachodniego dał dużo więcej kasy i gubi to po co płacić więcej kupić krajową produkcje za mniejsze pieniądze a efekt ten sam tu trzeba po zgarniać i tu więc jak na mnie to kupiłbym polską prod. bo tańsze i przy ewentualnej awarii też mniej będzie kosztować takie moje zdanie
KPK Kumurun Team...

#27 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:41

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Nie kupuj polskiego, jeśli chcesz wycinać trawę. U mnie na wiosce krąży opinia, że w polskich pękają mocowania przy siłownikach, ponieważ działa na nie duże obciążanie.

#28 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:42

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Wydaje się że taka prosta sprawa jak wybór osprzętu, a ciężko się zdecydowac. Oferta na rynku jest duża, sporo ludzi już ma i można zobaczyc u kogoś w pracy, ale wybrac ciężko.
Z tego co zauważyłem to tylko jedno da się stwierdzic - po każdym sposobie pobierania paszy mechanicznie można coś jeszcze ręcznie zgarnąc. Chyba tylko przy wielkoobszarowej produkcji nikt nie ogarnia okruchów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:13

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Ja bym pomyślał nad tym http://www.metaltech...onki-LW185.html
Firma z Mirosławca jest chwalona z solidność.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#30 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:35

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Ciekawie to wtgląda a jak jest z wbijaniem się tym w pryzme??
KPK Kumurun Team...

#31 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:58

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek nie prościej, i taniej, byłoby przerobić delikatnie zwykły wycinak piłowy? tak z tuza, przystosować do tura

Piły wycinają bardzo równo sianokiszonkę i kukurydzę, dokładniej niż te szczękowe.

#32 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:44

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek to racja ale jeśli ktoś ma mniejszy sprzęt to raczej nie bo sam wycinak już trochę waży...
KPK Kumurun Team...

#33 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:22

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Wycinak waży, owszem, ale można go odchudzić, nie musi przeciżż wycinać np. aż tak wysokiej kostki.

Mój np. ważyłby sporo mniej gdyby odpiąć mu windę i obniżyć go.

#34 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:27

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek też można się z tym pobawić...
KPK Kumurun Team...

#35 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:19

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Zawsze są plusy i minusy, ale bardziej uniwersalnym jest łyżko-wycinak. Napewno szybciej wycina, można nim załadować prawie wszystko do paszowozu, a cena tego z MT to niespełna 13 000 netto.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:27

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Za swojego Strautmana na windzie i z siłownikiem zamiast łącznika górnego zapłaciłem deko ponad 3 tys., od 5 lat pracuje każdego dnia i bez awarii. Pryzm nawet ogarniać nie muszę, ciągnik chodzi na wycinaniu przy obrotach 1000-1200.
W wypadku przeróbki takiego na tura widzę więcej plusów (nie tylko finansowych) niż minusów. Tam ktoś podał link z filmem/filmikami, jak pracuje taki łyżko-wycinak...to to raczej szarpie niż wycina. Nigdy takiego syfu przy pryzmie nie miałem.