Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:28

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Jaki osprzęt do tura czy ładowarki uważacie za najlepszy do wybierania kiszonek? Podobnych tematów jest sporo, ale nie dla wszystkich najlepszy znaczy to samo. W moim przypadku zależy mi na niezbyt ciężkim, uniwersalnym chwytaku. Chciałbym wybierac nim kiszonkę z QQ i sianokiszonkę z betonowych silosów przejazdowych, chciałbym go też używac okazyjnie do przenoszenia bel słomy, siana czy sianokiszonki. Najdokładniejszym sprzętem do wybierania z silosów jest chyba coś takiego
http://www.metalfach...0_wycinak_f.JPG
( z takich tańszych ) Ale on chyba też ma wady? - od spodu drobna kiszonka może się wykruszac, nie można na niego wsypac paszy treściwej żeby wrzucic do paszowozu i ma sporą wagę. Mi tak bardzo na idealnym wybieraniu ściany w silosie nie zależy bo dośc szybko skarmiam silos. Nie bardzo wiem jak by sie sprawdzał w praktyce łyżko-chwytak... Znalazłem taki dośc zgrabny,niezbyt ciężki ,wydaje mie się że ma "ostrą łyżkę" z oferty stolla:
http://www.jf-stoll....lzange-S-fw.gif
Czy coś takiego da się wbic w ścianę kiszonki? - QQ i sianokiszonka jest dobrze ubijana ale drobno pocięta.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:42

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Chyba po to jest ta multiłopata żeby z silosów brac. Tylko raczej belki to nią nie złapiesz...
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:31

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek łyżką z krokodylem spokojnie dwa baloty można wozić, od biedy stóg też by ułożył :D

@marek popraw linki

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:38

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Większosc producentów do wybierania kiszonki oferuje coś w typie w/w
http://www.metalfach...o-kiszonki.html
A multiłopata to głownie do ładowania płynniejszego obornika lub poprostu jako uniwersalne narzędzie.
Coś takiego http://www.metalfach...chwytakowa.html już niekoniecznie mi się podoba - pionowe zęby sa rzadko rozstawione i jest ich mało.
A propo przenoszenia bel - pytam się bo tradycyjnym krokodylem przenosiłem bele. Takim chwytakiem stolla jak napisałem na początku nie da rady przenieśc beli(np. leżacej)? @ danielhaker domyślasz się czy masz multiłyżkę i już próbowałeś w ten sposób? U mnie w okolicy wszyscy mają krokodyle i nie wiem co taka multiłyżka potrafi.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:38

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Nie wiedziałem że złapie belkę

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#6 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:46

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Przepraszam za linki - już działają.
Skoro kolega @pioter mówi że taką łyżką da się nawet stóg ułożyc to chyba ciekawe urządzenie przy obsłudze paszowozu.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:54

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek http://www.agrofoto....okodyl-do-tura/ ten krokodyl wybiera sianokiszonkę i QQ. Sąsiadowi ładowałem bele. Używałem go również do załadunku drzewa i przewożenia gałęzi. Używałem go nawet do śniegu (zmarznięte bryły). O używaniu do obornika chyba nie trzeba pisać. Rzecz oczywista.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:54

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Nie mam multiłopaty(w planach dopiero większy ładowacz jest) tylko tak wnioskuję z filmików na YouTube

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#9 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:47

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek @andrzej jak pisałem wcześniej krokodyl jest uniwersalny - do słomiastego zbitego obornika chyba najlepszy, ale ma swoje wady. Nie można nim w ogóle ładowac pasz sypkich, a biorac kukurydzę to brzydko wyszarpuje. Wprawdzie ilośc kukurydzy która przelatuje przez zęby nie jest duża. Można byłoby wyrównac ścianę ogarnąc rozsypaną kukurydzę i wrzucic do paszowozu tylko jak? - do krokodyla luźnej QQ nie wrzucimy. To nie chodzi o te parę kg kiszonki tylko poprostu robi się syf i błoto w silosie.
Nie chce przeceniac miożliwości multiłyżki (najpierw muszę zobaczyc jak ona się wbija w pociętą,ubitą w silosie sianokiszonke), ale fajnie byłoby używac jednego osprzętu do obsługi paszowozu.
Przykładowo mam std. dawkę pokarmową i ładuje kolejno komponenty: sianokiszonka z silosa , kiszonka z QQ, pół beli słomy jęczmiennej, wysłodki, śrutę jeczmienną,miesz.treśc. pełnoporcjowa, drożdze, jakieś dodatki - co polecacie przypiac do ładowacza żeby się nie bawic w odpinanie osprzętu?
Czy ktoś na forum ma ww multilyżkę stolla albo podobną?

#10 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 grudzień 2010 - 15:02

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Widziałem multiłopate u znajomego próbował brać tym sianokiszonkę z kopca to za bardzo to nie szło bo trawa ubita i spodnia część nie chciała wejść z qq jak dla mnie poszło nawet fajnie trochę się pokruszyło ale to norma a balot słomy chwycił i było ok(tyle że całego ładuje). Ale doszedł do wniosku że lepiej tą szczęką wycinająca ładuje a moltiłopata do obornika została...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 16:24

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek @stachux tego właśnie się obawiam. Liczę na to że w silosie łatwiej brać, sianokiszonka będzie pocięta,( długiej trawy napewno się da ) i konkretnie ten model co pokazałem w pierwszym poście ma trochę inną budowę. Boczne ścianki multiłopaty można odkręcic i w ogóle wydaje sie inny niż np. ten z metal-fachu. Muszę chyba poszukać na youtube jak pracuje konkretnie ten model.

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 16:38

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Sianokiszonkę zbierasz przyczepą czy sieczkarnią??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:06

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Narazie Sipma 279/1:) Ale w tym roku jeżeli nie kupię przyczepy samozbierającej z rotorem to znajomy bedzię usługowo mi zbierał. Także sianokiszonka będzie pocięta może nie tak jak w sieczkarni ( w potencjalnej przyczpie jest 31 noży), ale będzie dośc drobna.

#14 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:16

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Marek46ha jeśli by zdemontować boki to powinno iść bo u niego te boki też przeszkadzały tylko zaś jak przy zdemontowanych bokach załadować pasze sypki...
KPK Kumurun Team...

#15 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:42

Marek46ha jeśli by zdemontować boki to powinno iść bo u niego te boki też przeszkadzały tylko zaś jak przy zdemontowanych bokach załadować pasze sypki...

Nie mogę nigdzie znaleźc filmu z pracy tego chwytaka przy pobieraniu sianokiszonki
- w tym filmiku jest jakiś urywek( 2:23):

Z tego co zauważyłem to całkowicie tych boków się nie odejmuje, trochę wyprofilowanej ścianki zostaje. Przy ustawieniu pod małym kątem w taki chwytak trochę wejdzie. Tych sypkich pasz akurat nie mam tak dużo.
Tak po za tym to tworzą się dwa tematy. W forum o wozach paszowych znalazłem link kolegi @ciapekfan do takiego zmodyfikowanego wybieraka sianokiszonki. Z blachą na dolnych zębach.
http://www.agrofoto...._40#entry602017
Ciekawie to Niemcy wykombinowali, ale jak dla mnie jest to za ciężki osprzęt. Pomimo tego że drobną kiszonka można czysto podebrac to pasz sypkich w ogóle się nie da wrzucic. Przy takiej cenie wolałbym już kupic
http://www.metalfach...0_wycinak_m.jpg
i bawic się w przepinanie osprzętu.

#16 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:05

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Ja na twoim miejscu wolałbym przepinać najpierw załadować wszystko tą szczęką a później szufle zapiąć i pasze sypkie ta chwila raczej nikogo nie zbawi... Ale to co zrobisz to Twoja decyzja ja mogę jedynie wyrazić swoją opinie na ten temat.
KPK Kumurun Team...

#17 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:21

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Do wybierania z silosów najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie wycinak na ładowaczu http://www.agrofoto....52765-trioliet/
NAPIS ćWICZEBNY

#18 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:25

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek Też ciekawa alternatywa jak dla mnie godna uwagi...
KPK Kumurun Team...

#19 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:18

Ja na twoim miejscu wolałbym przepinać najpierw załadować wszystko tą szczęką a później szufle...

Którą szczęką bo już się pogubiłem:)?
Ten wycinak co wskazał @epps w moim przypadku będzie za ciężki. Z silosa wybierałby najlepiej, ale sypkich pasz nie wsypie.
Po dłuższej lekturze ofert i postów AF najbardziej skłaniam się jednak w kierunku multiłopaty stolla z wyprofilowanymi bokami lub
druga opcja (tańsza, ale będe musiał przepinac) najpierw załadunek krokodylem, później ogarniecie bałaganu i załadunek paszy treściwej multiłopatą. Wtedy kupi się coś tańszego, krajowego z pełną szuflą
http://www.metalfach...chwytakowa.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:03

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek http://www.metalfach...o-kiszonki.html o to mi chodziło sory że nie sprecyzowałem tego
KPK Kumurun Team...