Mariusz15

zetor 8145 problem z przednim napędem

Polecane posty

Mariusz15    1

mam problem z przednim mostem w zetorze 8145 z 88roku mianowicie: na śniegu albo gdy ma lekko przednie koła ciągną bez problemu ale jak stanie na twardszym podłożu nawet czystej ziemi to wał napędowy się kręci tylne koła kopią a przód nie raz czasem mu się zdarzy że coś tam za kręci kołem jak podniosłem jedno koło załączyłem przód to rękami kręciłem kołem wprawdzie ciężko i z przeskokami a wał napędowy się nie kręcił! i co z nim jest nie tak? bo aż boje się rozbierać i ciekawe ile ta przyjemność będzie mnie kosztować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

a jak jest z wałkiem przekaźnika kręci się normalnie czy pod obciążeniem też się zatrzymuje i czy na zimnym oleju przód ciągnie bo może to być wina mikropompki albo trzeba wymienić tarczki tam gdzie wał napędowy jest podłączony do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

z tego co czytam to nic nie rozumiem. Koła tylne się kręcą wał od predniego napędu też a koła przednie nie ???? i to tylko pod obciążeniem ??? nie realne bo to by wskazywało na typową awarię machaniczną w przenim moście ukręconą pułoś zerwany mechanizm różnicowy ale wtedy nie było by go wcale ja podejrzewwam że koła tylne się kręcą a przód pod obciżeniem nie kręci sie wraz z wałem itaka usterka wskazywała by tak jak pisze kolega wyżej na zurzyte tarczki lub mikropompkę ale wtedy były by też problemy z wałkiem jak kolga już wspominał więc ja stawiam na tarczki, lub wyjaśnij to dokładniej


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja zamiast tarczek chcę założyć sprzęgło kłowe. Już je mam tylko muszę je zapakować. Jak koledze nic nie żężoli to tylko tarczki do wymiany albo uszczelniacze albo pompa.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

witamz tego co widze to tarczki lub uszczelniacze beda u mnie byly tylko uszczelniacze a tarczki tez takie drogie na sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

he he ja też takiego cuda nie widziałem ale taki jest fakt że tylne koła się kręcą wał napędowy przedniego mostu też a przednie koła nie:)wiem napewno że coś się po sypało w moście abo koła zębate są obrobione i łapią tylko końcami przez to ciągnie coś na śliskim albo łożysko na wałku atakującym się po sypało i nie za zębia dobrze wałek chodzi pod obciążeniem żółw i zając też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi    0

Witam przepraszam że się wtrącę ale potrzebuję pilnie instrukcji obsługi oraz instrukcji napraw do Zetora 8145. Może ktoś z Was posiada? Bardzo proszę pomóżcie mi. Pozdrawiam Blondi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1978    0

witam mam problem z przednim napędem w zetoze 7341-przy wylączonym napędzie cofając do tylu proboje się sam załączyc -powietrze trzyma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez toreto
      Witam, wymieniłem końcówki drążka bo miały luzy i teraz jak powinna być ustawiona zbieżność ? Z przodu mam w tej chwili 142cm a z tyłu 143.5cm mierząc na wysokości osi z przodu i z tyłu felgi, opony mam trochę ścięte patrząc od przodu z lewej od środka a z prawej też z lewej od środka. Prosze o pomoc 
    • Przez vailus
      Witam. Zauważyłem wyciek oleju w zetorze crystal 8045 z wału przedniego napędu w miejscu gdzie wchodzi wał do przedniego mostu. Chciałem się zapytać, gdyż nie posiadam schematu przedniego napędu, czy tam znajduje się jakiś simering czy jak to jest uszczelnione i jak zabrać się do tej wymiany? Wystarczy odkręcić tą flansze i obudowę i dojdzie się do tego uszczelnienia czy jest coś więcej do rozbierania? Przewertowałem kilka filmików i na większości jest tylko objaśnione jak jest rozbierana przystawka przy skrzyni, jeśli ktoś by jakiś filmik podsunął byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
    • Przez Szulik
      Witam.Dziś podczas orki pojawił sie problem z przednim napędem.Otóż nie ciągnie on równomiernie tylko coś przeskakuje.Czy trzeba go rozbierać?Ijak się do tego zabrać,zwalać cały przedni most,czy wystarczy rozkręcić i półośki wyjda bez problemu.Dzieki za pomoc z góry.
    • Przez micspi
      Witam, mam problem z przednim mostem w zetorze 8145. Mianowicie gdy jadę i skręcam w lewa stronę coś mi mocno ( głośno) strzela. Czuć drgania na kierownicy. Przy skręcie w prawą stronę tego problemu nie ma. Gdy włączę przedni napęd jest ok, nic nie strzela. Rozebrałem przód i tam znajduję się ta automatyczna blokada w której wymieniłem sprężyny na nowe. Niewiele to pomogło. Czy ktoś miał podobny problem??? Przy pracy z turem bardzo to przeszkadza.  
    • Przez Marekjd5090R
      Witam mam problem z wyłączeniem przedniej osi stało się to po wczorajszej orce nowego kawałka przód załączył się i nie mogę go rozłożyć linka nowa wogóle nie reaguje z 4milimetry podniosła się do góry i  nie mogę jej wcisnąć w przystawce założone są tak zwane kleszcze po zgaszeniu ciągnika po jakieś godzinie napęd puszcza i można nim letko kręcić ale gdy ciągnik zostanie odpalony problem wraca z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj