Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym

78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:10

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Jak już jeżdżę to jak mam stopniowo zwiększać? Może przypiąć pustą przyczepkę i jeździć :P?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Dzisiaj, 06:31
  •  

#62 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 10:20

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Dokładnie tak jak piszesz . Przyczepa będzie jak znalazł .

#63 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 maj 2014 - 17:19

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Teraz już mam 32 mtg i pasowało by coś mi kosiarką rotacyjną 165 pokosić trawę ale nie wiem za bardzo czy można, wydaje mi się że chyba tak bo to nic takiego ciężkiego :P ??

#64 Share lpluto

lpluto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:54

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ciągnik C-360 po wymianie wału, panewek oraz zestawów naprawczych. Obecnie zrobione 20 mth( pod lekkim obciążeniem w lekkich pracach). Czy można robić nim już opryski(5ha)?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

#65 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 11 maj 2014 - 12:22

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym no bez jaj, a co to za obciażenie jest przy opryskach, żeby sie martwić?
Chyba, ze jakiś ciągany opryskiwacz ~2000l wleczesz po górach

#66 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:05

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym No to jak panowie mogę tą kosiarkę zapinać do koszenia aktualnie 34 mtg, tak trójeczką i 1400-1600 obrotów kosiarka 165 a trawa niezbyt gęsta i duża zwykła łąka, zawsze wcześniej jak kosiłem to 4 i nie wydawało się żeby ciężko miał. Może by coś mtg wpadło bo tak bez celu to mi się już nie chcę jeździć ;p obsypywałem już ziemniaki ale dwójką i ciężko nie miał więc z kosiarką też powinno być ok, ale niech ktoś jeszcze mi napisze :P

#67 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:13

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym ja bym już jeździł.

a z reszta żeby ocenic czy traktor ma ciężko czy lekko to jest łątwy patent.
pracujesz traktorem na stałych obrotach (czyli jedziesz i kosisz) i nagle wciskasz sprzęgło do oporu, tak, ze i traktor ustanie i przekaźnik równiez nie bedzie kręcił.
jesli obroty wzrosną nie wiecej niż o jakies 100, tzn ze traktor ma leciutko, wcale sie nie meczy i spokonie mozesz dalej kosic.
jesli natomiast wzrosną o 200 czy wiecej, tzn ze wykorzystujesz dużą moc silnika i lepiej sobie jeszcze taka robote odpuścić do konca docierania.

ps i nie bój sie wyższych obrotów. te 1700-1800 spokojnie mozesz trzymać, zeby ładnie kosiło

Edytowany przez nunu85, 28 maj 2014 - 20:46.

#68 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:24

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Wg. mnie kosiarka rotacyjna nie nalezy do maszyn lekkich dla c330, dziadostwo potrzebuje obrotow i sie rozbujac konkretnie zeby to jakos cielo. 1400-1600obr to ty mozesz ciac zyto na kiszonke albo trzciny, ale o trawie zapomnij a tym bardziej jakiejs niskiej/malej - brody pozostawiasz.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#69 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:33

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym niema zadnego docierania nowe czesci juz sa z odpowiednia tolerancja wiec jak jest poskladane jak sie nalezy to do pracy i ma smigac podziwiam tych co zostawiaja ciagnik na wolnych obrotach on sie nie dociera tylko zaciera czy byl ktos w prawdziwym zakladzie naprawczym i widzial co sie robi z silnikami po remoncie kapitalnym na hamowni ( tam nie pykaja na wolnycz obrotach tylko max obciazenie }

#70 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 08:59

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym taa, moze w zachodnich traktorach, ale nie w kompletach naprawczych starych ursusów.

sam kiedyś założylem 1 komplet naprawczy w u1014, 3 pozostałe zostawiajac stare (bo były jeszcze dobre, tylko jeden tłok był uszkodzony)

w kazdym razie bez zbednego docierania pusciłem traktor od razu w ciężką robote do pługa czy kultywatora juz nie pamitam...i co- po kilku godzinach jak wróciłem juz cos dziwnie cykało w silniku.
nie dawało mi to spokoju, rozebrałem i stwierdziłem, ze na tłoku były ślady przytarcia i 2 pierscienie były pęknięte.

nie mówie, zeby traktor stał i sobie pyrkał na docieraniu, ale od razu puszczanie w najcieższą robote to też głupota (przynamniej ursusów)

Edytowany przez nunu85, 29 sierpień 2014 - 09:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 00:11

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym pierscienie moze ci pekly przy zakladaniu a tlok nie byl najlepszej jakosci powiem ci tak kilka lat temu wzielismy silnik sw 400 na wymiane po kapitalnym remoncie do bizona silnik byl 3 godziny na hamowni i prosto do bizona i w pole nie bylo zadnego docierania ani problemow z silnikiem

#72 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 08:10

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym 3godziny docierania bezspalaniowego czyli na hamowni. To najlepszy sposob docierania. Bez tego jakbys wyjechal w pole moglo by byc nieciekawie. Oczyeiscie nie jest to regula, ale zawsze moze sie to odbic w pozniejszej eksploatacji.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#73 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:19

Witam, mam pytanie czy po kapitalnym remoncie ursusa c 360 3p i upływie 30 mtg będę mógł kosić kosiarka 165cm a póżnie belować prasą sipma farma 2?

Edytowany przez piorek34, 22 luty 2015 - 09:19.

#74 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2015 - 23:06

Witam. A ja mam pytanie jakiej firmy wkładacie części, zestawy naprawcze do silnika c360 Kto teraz produkuje oryginały do ursusów? Myślę nad Waryńskim ale czekam na propozycje i opinię.

A gdy docierałem Case po kapitalce w zakładzie to dostałem instrukcje żeby docierać 20mth, 10 mth bardzo lekkie prace przetrząsanie siana i 10 mth trochę cięższe Dla własnego spokoju zrobiłem jeszcze 10mth z siewnikiem bez agregatu a potem jak poszedł w sieczkarnie do QQ na cały dzień to się nie martwiłem oczywiście wcześniej wymiana oleju i filtra:) w starych ursusach trzeba docierać 50mth i na pewno niewolno na luzie tylko na lekkim obciążeniu.

#75 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 luty 2015 - 14:36

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym musze sprawdzic jakie firmy to były części, moge tylko powiedzieć że u znajomego w sklepie brałem takie z górnej półki. Do końca maja powinienem zrobić te 50mtg.

#76 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2015 - 23:05

Jak zrobisz 49mth to nic się nie stanie  :P Podaj jeszcze ceny i co dokładnie wymieniłeś? 

#77 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 27 luty 2015 - 00:24

ja jak docierałem silnik po kapitalnym remoncie od 72xx wstawiony do c355 to z 5mth jeździełm to tu to tam a to opryskiwacz 10mth tak bez forsowania później wóz :) troche nawozu przewieźć lekkie prace podgrabić siano:) bliżej 30mth to rozbijanie siana zwózka bel:) oczywiście z umiarem po 55mth śmigał już w sieczkarni xd w dzień połozył 1,1ha QQ na drugi dzień talerzówka i do oporu:) ma juz przekręcone prawie 300mth oleju zero ciśnienie na gorącym prawie 4:) 

#78 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 06 marzec 2015 - 10:28

Czesc . mam pytanie ile docierac c 360 po szlifie wału i wymianie pierscieni ??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 18:48