Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:46

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ja teraz w silniku John Deere robiłem szlif wału, planowanie głowicy i wymiana wszystkich panewek i pierścieni to docieram traktor przy lekkich pracach, jak równiez gdy trzeba dziadków odwiedzić w tygodniu to jadę traktorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Dzisiaj, 08:59
  •  

#42 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:29

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Jak czytam tutaj jak co nie którzy DOCIERAJĄ ciągnik to nie wiem czy śmiać czy płakać . Kardynalny błąd to dłuższa praca silnika na wolnych obrotach !!!!!!, Silnik ma chodzić w całym zakresie obrotów ale oczywiście unikać przekraczania Górnej granicy momentu obrotowego !!.Na wolnych jak naj mniej tyle by się zagrzał!!!, poza-tym starać się tak go obciążać by dymu nie puszczał

#43 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:57

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Panowie po prostu przeczytać ostatni wpis i wszystko pisze ,jak docierać u mnie co pamiętam kiedyś jak ojciec kupił ursusa było coś aby w 50 mtg nie obciążać ,teraz jak kupiłem to pisze aby nie chodził za długo na wolnych obrotach i na maksymalnym obciążeniu po prostu w pole i odpowiednia maszyna do niego i jazda normalna

#44 Share 19magik89

19magik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:50

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym ja mam sam z silnikem s321 dziś skączyłem remot kapitalny silnika ile czasu mi zajmie jego dotarcie bo mam troszke pilnej pracy

#45 Share Mati17

Mati17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:19

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym A jeżeli wymieniłem same pierścienie to ile godzin mam docierać ?

#46 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:00

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym No troche musi pochodzić na wolnych obrotach z 1mtg nie wiecej i jeździj nim bez obciążenia i się ułożą pierścienie będzie dobrze.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#47 Share Mati17

Mati17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 16:03

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym To jak na razie mam spalił 0.8 litra oleju napędowego, chodził z godzinkę luzem i przejechałem nim ze 2 kilometry. czyli dalej tylko jazda? Zbliża się podorywka więc nie chciałbym niczego zepsuć jak zbyt wcześnie dam w palnik.

#48 Share SebsoN

SebsoN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Sport

Napisany 07 sierpień 2013 - 20:32

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ja w swojej 40-stce po wymianie tulei tłoków panewek i chłodnicy po zapaleniu chodziła tak po 5 mtg dziennie aż do 30 mtg na obrotach 1300/1500.Temperatura wody stale na zielonym.Potem siałem nawóz po trawach też non stop tylko na tych obrotach robiłem tak żeby nie puściła dymka :D .woziłem słome i kiszonke potem chodziła na postoju do chyba 50 mtg.wymiana oleju filtry itp. regulacja paru rzeczy i normalna robota na początku w trollu a po 65 mtg juz poszła w prase ;)
"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

#49 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 20:42

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym ja u siebie jak w c360 docierałem to uważałem żeby silnik nie dostawał za dużego obciążenia i nie chodziła na zbyt niskich lub wysokich obrotach i tak ze wzrostem liczby mtg wzrastało obciążenie podczas pracy i przy ok 50 mtg zapina się co się już chce tak samo robiłem ze swoim mf255
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#50 Share Mati17

Mati17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 16:29

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Panowie, przypominam, że ja wymieniłem tylko pierścienie tłokowe a po za tym mam 1 hektar pola więc jak mam zrobić 50 moto godzin, przez 2 lata bym chyba docierał ten ciągnik. po drugie nie chce mi się wierzyć, że same pierścienie mam 50 godzin docierać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:21

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym tak aprzestroga dla tych, którzy myśłą że starych ursusów (podobnie jak to się teraz robi w nowoczesnych traktorach) nie trzeba docierać.

Pękł mi wiosną w 1014 jeden tłok, porysował tuleje etc, wiec trzeba było wymienić. Pozostałe 3 wyglądały jeszcze całkiem ok, więc zostawiłem wstawiając tylko jeden nowy komplet.
Po ekspresowym 1 godzinnym docieraniu traktor poszedł w pole do kultywatora. NIby sie nie grzał, mocy nie tracił wszystko było ok, ale jak wróciłem do domu i posłuchałem go na wolnyc obrotach, to coś cykało w silniku. Jeszcze raz go rozbrałem i zobaczyłem, że tłok się przytarł. Wsadziłem kolejny-nowy tłok, trocę wiecej czasu poświęciłem na docieranie i chodzi dobrze do dzis.

#52 Share Mati17

Mati17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 09:01

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Mniemam, że i do mnie miał się odnosić poprzedni post. Otóż wcale nie twierdzę, że ciągnika (pierścieni) nie trzeba docierać wręcz przeciwnie. Chcę aby wszystko było jak najlepiej więc nie ważne jest teraz ile spalę paliwa na bezcelowe jeżdżenie bo to ma służyć lata. Chodzi mi jedynie o fakt, że skoro nowy ciągnik dociera się około 100 moto godzin (według instrukcji) inni zaś po remontach docierają około 50 godzin to według mojego rozumowania technika dotarcia samych pierścieni powinna być mniej pracochłonna (krótsza) niż dla całkowicie nowych podzespołów + jakieś tam szlify wału. Chyba, że się mylę...? :rolleyes:

#53 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:11

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Mój post nie był do Ciebie. Ot tak do wzystkich.
Samych pierścieni ja bym za wiele nie docierał. Ot może przez pierwsze kilka godzin (nie kilkanaście, nie kilkadziesiąt) nie dawałbym traktora do najcieższych robót, typu pług czy gruber, ale z pewnością nie marnowałbym paliwa na pyrkanie na luzie.

#54 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 11:23

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Jeśli tylko same pierścienie to umiarkowane obciążenie i do roboty. Zacierają się tłoki bo puchną tym bardziej jak są jakieś tanie. Nie chce mi się szukać ale aby ustabilizować termicznie tłok można go przed zamontowaniem wygrzewać w określonej temperaturze i przez określony czas w oleju. Piszę to na podstawie literatury motocyklowej ale temperatura przecież w dieslach też jest podobna a to ona jest przynajmniej w dużej części sprawczynią zacierania się tłoka w cylindrze.

#55 Share Mati17

Mati17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 12:24

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Mam już dwie moto godziny zrobione na jeżdżeniu więc teraz chyba trzeba zapinać pług wrzucić na początek 3 bieg i do roboty.

#56 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 13:20

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Po wymianie pierścieni warto docierać ok 5-6 mtg. Pierścienie muszą się spawować z tuleją. NIe wolno nich przegrzac bo ich wymiana nic nie da. Dociera sie jak kolega wyżej pisał w różnym zakresie obrotów ( ani min ani max) i z różnym ale małym obciążeniem ( transport z lekkim towarem, lekkie prace polowe itp.) Pierścienie w pierszym okresie po wymianie bardzo mocno się zużywają co wiąże się z wydzielaniem dużej ilości ciepła, dlatego warto dać im czas na spasowanie.

#57 Share polska-farmer

polska-farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 12:19

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Witam wszystkich,kupiłem nową PROXSIME i ma zrobione ok 11mtg w transporcie i teraz chce jechać orać pługiem 3 skibowym i mam nadzieje ze bedzie sie dalej pomału docierał w tej orce.Co myślicie o tym oraniu nie jest za szybko. Proszę o wasze opinie.

#58 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 12:31

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym bylebyś go nie męczył przesadnie i możesz spokojnie orać.
Jak to sprawdzic?
Jedziesz powiedzmy 3 biegiem* i utrzymujesz obroty 1700. Wcisnij sprzęgło nie zmieniając położenia pedału gazu i zobacz jak mocno obroty wzrosną. Jeśłi wzrosną tylko o jakieś 100-150obrotów, tzn, że silnika nie przeciążasz. Jeśłi natomiast wzrosną bardziej, tzn ze należałoby zredukowac i trochę zwolnić, bo wykorzystujesz moc zbliżoną do mocy maksylamnej silnika.

*nie wiem jaktam wyglądają przełożenia w proximie. Ten trzeci bieg dałem tak dla pzykładu.

#59 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:58

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Wymieniałem w c 330 tłoki z tulejami i na początku zrobił 5mtg na luzie i teraz się wożę ma już 15mtg o remontu i czy mógłby sobie tak jeszcze z 5 mtg na luzie pochodzić? Bo nie chce mi się tyle jeździć... :D I ile motogodzin musi mieć zrobione abym na wiosnę mógł sobie posadzić ziemniaki i coś pobronować :)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:11

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Jeżeli już nią jedziesz to musisz dalej zwiększać obciążenie więc Praca na postoju nie ma najmniejszego sensu . Obciążenie silnika trzeba zwiększać oczywiście stopniowo i z głową . Praca na luzie to zły pomysł na docieranie, 2 czy 3 moto godziny można na to poświęcić ale nie 10 czy jak nie którzy całe docieranie.

Myślę że tak po 40-50 moto godzinach prawidłowego docieranie możesz sadzic ziemniaki .

Dodaj odpowiedź