Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 luty 2008 - 20:04

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym u nas jak puscilismy 3p po jakichs 5 mth w pole do bronowania,a póżniej w glebogryzarke 1,6m 1polową to zaczeła sie świecic kontrolka od oleju i mechanik powiedział ze zle docieramy, bo wał wyglądał jakby przepracował z 5 lat,Ale tata wziął wał i pojechał tam gdzie szlifują i mu powiedzieli ze mechanik złożył z jakimis paprochami i dlatego wał sie tak nagrzewał- rzeby go ch.j strzelił tego mechanika (ku przestrodze dla innych ten mechanik mieszka w piotrówku koło łecznej) Szczerze wam go nie polecam!!!

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Dzisiaj, 10:29
  •  

#22 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 luty 2008 - 20:45

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ja codziennie odpalałem na 1godz i na wolnych obrotach parkotała ;) :D :) (C-330)

#23 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 luty 2008 - 19:15

Ja codziennie odpalałem na 1godz i na wolnych obrotach parkotała <_< :rolleyes: :) (C-330)

powiem tyle ze powinno sie co godzinkę trochę obroty zwiększać, po około 10 mtg można zacząć już robić jakieś lekkie prace a po 30 to już ful pul i w orkę :)

#24 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 20:04

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ja docierałem pronara jak był nowy 30mtg,lekkie prace transportowe a puzniej jazda w pole.

#25 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 20:45

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym ja jak ostatni raz robiłem silnik w 360 to były żniwa i pękły tuleje (wlałem na łące wody do chłodnicy bo sie zagotowała i na 4 tuleje 3 pękły, ale wtedy to jeszcze nie wiedziałem że takich rzeczy sie nie robi) potem ciągnik jeden dzień po wymianie chodził na wolnych obrotach a nastepnego dnia zwoził zboże ale tylko po 3 tony na przyczepie, a jak miał 15mth to poszedł do kosiarki ale tylko na 2... tak sie nie robi ale to były żniwa i jedyny ciągnik...od remontu ma już ponad 2000mth i jest wszystko ok:)

#26 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 21:32

my właśnie dzisiaj przywieźliśmy naszą 914 od mechaników gdzie przeszła generalny remont i kazali nam docierać ją ok 50 mth no ok 1400-1500 obrotach ! najlepiej to nie jeździć tym traktorem mówili ! :huh:

Głupota !!!! ciągniki po remoncie muszą być lekko obciążone ponieważ inaczej nie dotrze się wał korbowy tylko to obciążenie się stopniowo zwiększa od jeżdżenia aż do orki pługiem nie zostawiajcie ich no chodzie bez uwagi bo nie wiecia jak temperatura i ciśnienie oleju .

#27 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 21:38

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym racja zostawianie na wolnych obrotach jest dość ryzykowne umnie w c360 dwa razy zacią sie zawór w pompie olejowej silnika gdyby stał sobie samopasem to 30 minut i po silniku i druga sprawa niby mozna zostawić na całą noc zapalony traktor niech się dociera ale lepiej dla silnika wczasie jazdy przy różnych obrotach silnika i zmiennym obciązeniu kiedyś robiono to na hamowni

#28 Share cornic

cornic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:08

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Aż oczy bolą od tego co pisze większość forumowiczów, dopiero dwaj przedmówcy wykazali sie wiedzą praktyczną. Silnik na dotarciu nie może pracować na biegu jałowym, przynosi to wiecej szkód jak pozytku dla surowego silnika.Pozostaje jazda, lekka praca(bronowanie nie jest lekką pracą!) a nawet umiarkowanie cieżka z częstymi pszerwami trzeba uważnie obserwować temperature silnika. Po 50 mth wymieniamy olej i mamy gotowy ciagnik do całodziennych ciężkich prac.

#29 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:27

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Ja po remoncie c-360 (nowe gary i panewki na korbowodach i regeneracja głowic) oszczędzałem ją przez 30mth. Chodzila sobie w tym czasie na około 1200obrotów i co jakiś czas wyjeżdżałem zrobić rundke po wsi a potem znowu godzinke stała na 1200 obr i znowu przejażdżka. Silnik brał wtedy minimalne ilości oleju i jakoś mu to nie chciało przejść. Wziołem go wreszcie po tych 30mth zapiołem do pługa i pojechałem orać. Nie katowałem go tylko delikatnie, tak okolo1500obr jeździłem na 2 biegu. Dopiero przy tej pracy silnik osiągnoł odpowiednią temperature i tak naprawde sie dotarł bo oleju przestało ubywać i przestało śmierdziec spalonym olejem. Wymieniłem olej i już pracuje normalnie.

#30 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 19 maj 2009 - 10:32

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym U mnie 3p miał kapitalny remont silnika (nowy wał m. in.) i tak przez 50 mth będzie pracował w transporcie i lekkiej pracy w polu. Po 50 mth wymiana oleju i wtedy już normalna praca ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 maj 2009 - 15:37

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym U nas jak poszedl wal korbowy w c-330 to go docieralismy przy "podjezdzaniu" z sianem albo jezdzil z kosem i rozsiewal nawozy ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#32 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:56

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym u mnie po remoncie chodził 24h na 1200obr i co jakiś czas przejażdżka. zaś trzeba było kosić trawę na bierząco i poszedł do sieczkarni ale był oszczędzany potem poszedł do pługa i jakoś nie protestuje żeby go coś bolało. fakt że to nie było prawidłowe docieranie ale był na gwałt ciągnik potrzebny to niestety nie miałem wyjścia.

#33 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:14

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Jak wymieniliśmy tłok i tuleje w C-360 to według instrukcji trzeba docierać,a my w tym samym dniu do sieczkarni go puścilismy i chodzi do teraz.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#34 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:54

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym największa głupota to docierać silnik bez żadnego obciążenia (na jałowym biegu) najlepjej normalnie nim pracować bez katowania pilnować temp i w odpowiednich terminach wymieniać olej i będzie chodzić

#35 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:26

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym Temat pasuje bardziej do ogólnych i tam przenosze

KS Falubaz

#36 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:36

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym ja 60-tke docieralem do 25mtg bez jazdy na obrotach 1200 , a puzniej kosiarka rotacyjna 4 i poszet.

#37 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:51

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym My po remoncie docieraliśmy C360 jakieś 40mtg.Wyjazdy do lasu ogólnie w sezonie Zimowym była tylko używana.Na wiosnę od razu w pole.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#38 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 16 marzec 2010 - 17:46

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym trzeba o tym pamiętać sąsiad kiedyś jak 1204 zrobił kapitalke silnika wszystko zrobił możne 15 mtg stwierdził ze wystarczy zapioł go do grubera to temperatury nie mógł obniżyć grzał się jak cholera aż w końcu go zatarł był to też powód tego ze panewki an wale miał pasowe takie dał jak mu dali bo wał miał w szlifie i tyle się dorobił moim zdanie traktor można używać pod lekkim obciążeniem i nie wiele jak robiłem zetora 16145 to właściciel miał go pierwszy rok zamienił go bo miał 1224 ale 1224 sprzedał dopeiro w wrześniu to 16145 nie był potrzebny jeszcze bor robił 1224 co potrzebował to tą 16-tką jeździł do sklepu po zakupy i takie tam jeździł po wsi tyle :)

#39 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 16 marzec 2010 - 18:46

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym my c360 docieralismy jakies 50 mth, na początku byl ustawiony na 800obr i tak sobie chodzil od czasu do czasu przegazówka delikatna do 1100 i tak ze 2 dni potem delikanie sie wozilismy bez duszenia silnika- co jest bardzo wazne,gdzies przy 30mth bardzo lekkie prace po 50mthzmiana oleju/filtrui ciezsza praca z kultywatorem tak zeby silnik równo obciążac na 1500-1700 obr. potem normalne uzywanie.
Troche bawienia ktos powie ale wazne jest zeby nie przeciązac i nie dusic silnika,
a najlepiej to jakby siedziec i delikatnie powoli dodawac gazu i ujmować 800-1100 :)
tak mowil były mechanik z SKR :)
teraz ma 800mth i kopci jakby byl zazniety nie wiemy czemu :) ??, jezdzony na ropie, cisnienie 0.5-0.65...to nawet za duze,kompresja i siła jest

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojo24

wojo24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 21:01

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym a jesli była wtmieniana tuleja tłok i pierscienie(jeden komplet z powodu pękniecia tulei) w C-360 wał i korbowód ten sam to po ilu mth docierania mozna nim działac?traktorek potrzebny bo wiosna a to jedyny "koń"

Dodaj odpowiedź