Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jak i ile docieracie swoje ciągniki po remocie generalnym

71 odpowiedzi na ten temat

#1 lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 27 lipiec 2007 - 16:04

Tak jak w temacie w jaki sposób docieracie swoje ursusy c360 c330 itp. i mf i ile mtg po wymianie tuleji i tłołoków po remoncie generalnym a ile po samym szlifie wału???
  • 0
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#2 zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • 8374720

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:19

Ja tam na poczatku nie jezdze powyzej jak 1600 obr i nie obciazam go zbytnio
  • 0

#3 saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:50

najlepiej jeździć ciągnikiem na browar tylko nie za szybko to się dotrze, będzie to przyjemne z pożytecznym :)

P.S jak ja docierałem silnik to np świnie zawieść siano przewrócić albo zgrabić to są dość lekkie prace
  • 0

#4 Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • 4090374

Napisany 28 lipiec 2007 - 20:06

ja na dotarcie robie okołó 40-50mtg, moja 1614 po kapitalnym stała dzien i noc zapalona na około 900 obrotów az zrobila prawie 30mtg potem zaczeły sie zniwa to ciagała przyczepy i w czasie jak stala z przyczepą na polu nie byla gaszona, jak zrobiłem 40mtg to już zaczołem gruberowac i tak do 50mtg gruberowałem tak aby ciagnik nie miał obciązenia czyli niskimi biegami a po 50mtg przestałem jej oszczedzac bo juz sie dotarła :)
z 360 jak robiłem to stała cały dzien na małych obrotach i juz wiecej nie docierałem bo chodzi ona głownie w owijarce i opryskiwaczu wiec nie było potrzeby
moim zdaniem kazdy ciagnik świerzo po kapitalnym powinien stac pierwsze mtg na małym gazie nawet bez jezdzenia nim, a jak ciagnik zrobi 50mtg to jzu mozna go dac do ciezszej roboty jak np orka
  • 0

#5 lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 28 lipiec 2007 - 20:51

Ja tez uważam ze ciągnik pierwsze 50 mtg powinien stać i sie docierać i jeszcze przez pierwsze mtg nie powino sie używać wogule sprzęgła żeby dotarły sie pierścienie dystansowe na wale chciałem sie dowiedzieć jak docieracie swoje ciągniki bo moja c360 tez zrobiła 50 mtg na postoju i nie wiedziałem czy jest gotowa do roboty i jeszcze jedno czy po tych 50 mtg ciągnik przy cięższej robocie nie powinien puszczać dymka
  • 0
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#6 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 28 lipiec 2007 - 21:08

Ja tez uważam ze ciągnik pierwsze 50 mtg powinien stać i sie docierać i jeszcze przez pierwsze mtg nie powino sie używać wogule sprzęgła żeby dotarły sie pierścienie dystansowe na wale chciałem sie dowiedzieć jak docieracie swoje ciągniki bo moja c360 tez zrobiła 50 mtg na postoju i nie wiedziałem czy jest gotowa do roboty i jeszcze jedno czy po tych 50 mtg ciągnik przy cięższej robocie nie powinien puszczać dymka

50 mtg :) Ja swojego pronara po 7mth zaprzeglem do pluga 3 skibowego, fakt faktem 1biegiem oralismy :)
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1394 postów
  • 21188625
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 29 lipiec 2007 - 06:52

a ja robiłem tak- po remoncie Ursus C-328

Zapalałem go na 1 godzinę -wolne obroty i godzina przerwy....potem kawałek przejażdźki po wsi..... i tak z 5 razy w 1 dniu.Na drugi dzień -odpaliłem go na ok 5 godzin -potem zapiołem brony 3-ki i bronowałem pole ok 1hektara.... troszeczkę mu dowaliłem ale niezbyt mocno.... po tej robocie znowu ok 4 godzin wolne obroty i jeszcze raz bronowanie.... Potem juz tylko lekkie prace .... ato zawieść coś i takie tam ..... W sumie nie miałem az takich ciezkich prac więc na czasie mi nie zalezało.... Na 2 tydzień -pod garaż dociagnięcie głowicy aby lepiej "siadła na uszczelce " regulacja zaworów.... i kultywator uprawa pod buraki ok 30 arów.... po robocie spuszczam olej i wymiana filtra na nowy...(oczywiście ten co zmienialem tez był nowy -jak składany był silnik-pare groszy straty niema).... Silnik pracuje jak lala

ps
Mój śp.teść zmarło mu sie jak miał 51 lat..był serwisantem Ursusa i zawsze mi mówił po remoncie kapitalnym ZAWSZE trzeba dociagać głowicę!!! aby lepiej siadła na uszczelce i bloku..i niema mozwy o jakiejś dekompersji z pod uszczelki a i przeregulowac zawory tez trzeba...
  • 0
(*)(*) (*) Andrzejku Zawsze Będę O Tobie Pamiętać (*) (*) (*)

#8 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 29 lipiec 2007 - 09:16

ja 3p po kapitalce ciagalem 330 po calej wsi przez 5 mth a ile pozniej docieralem to juz niepamietam:D
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#9 katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:34

docieranie silnika po kapitalnym remoncie to bardzo ważna sprawa. ja przy docieraniu silnika od c 360 3p starałem się robić to w taki sposób jak jest to zalecane w instrukcji obsługi dla nowego silnika.
  • 0

#10 gomez104

gomez104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • 10652021
  • Zainteresowania:Le parkour no i pożadne bestie marki Fendt

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:23

ja swoja 30 docieram tak jak w instrukcji czyli 10 mh docieram poprzez samym jezdzeniu a potem juz jak mam ponad 10mh to tam z przyczepko i tak do 50 mh :)
  • 0

#11 farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 8496758
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 16 luty 2008 - 15:11

Ja swoje ciągniki ursuski po generalce docieram tak do 50 mtg w lekkich pracach.
Nie obciążam ich i nie przechodze powyżej 2000 obr/min.
  • 0

#12 rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • 45962039

Napisany 17 luty 2008 - 19:01

jak robilem kapitalke silnika w c-330 docieralem ja dosc krotko, chodzila na poczatku okolo 2-3 godzinki 1000obr/min
nastepnego dnia chodzila na takich samych obrotach 3 godziny, pozniej 2 godziny przerwy, nastepnie 4 godzinki na okolo 1200obr/min a pozniej juz zapialem plugi i pojechalem orac... oralem jakies 2 godzinki i wrocilem do domku,wymienilem olej i filtr olejowy i ustawilem zawory, nastepnego dnia juz oralismy caly dzien, ale podczas pierwszej orki przez te 2 godziny nie miala takiej sily no i troszke dymila, ale nastepnego dnia juz wszystko bylo ok.
  • 0

#13 kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:04

witam...ja troche odbiegne od tematu i spytam czy wie ktos ile mushe zrobic km simsonem po wymianie pierscieni?
  • 0

#14 toendt

toendt

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1542 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:08

Z 200... ;)
  • 0

#15 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 luty 2008 - 19:09

a jak sie nie wyregulowało zaworów i dociągneło głowicy zaraz po dotarciu to można teraz czyli po jakichs 200-300mth da to coś jeszcze?
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#16 baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:23

ja musze powiedizec ze moj wujek po wymianie walu pękł w 1 dzien po remoncie ciagnik poszedł do brony a na drugio dzien do rania ciagiczek smiga juz 1 rok bez zadnych awarii
  • 0

#17 toendt

toendt

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1542 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:26

Z broną to wogóle roboty nie miał.... ;)
  • 0

#18 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 19 luty 2008 - 18:34

ja swoją 330 codziennie odpalam na ok1-2godz na wolnych obrotach i tak sobie pyka. czasami sie przejade nia do lasu( pozwiedzac). zrobiła tak już prawie 20 mtg
  • 0

#19 lolo149

lolo149

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta gospodarskie zwłaszcza Trzoda chlewna<br />Formula 1

Napisany 19 luty 2008 - 18:49

ajk moja 60 byla po remoncie to tez odbalalen ja na wolnych obrotach na 2-3 h czasem jezdzilem i tak przez 30 mtg
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 DaMiAn914

DaMiAn914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • 8290199

Napisany 19 luty 2008 - 19:32

my właśnie dzisiaj przywieźliśmy naszą 914 od mechaników gdzie przeszła generalny remont i kazali nam docierać ją ok 50 mth no ok 1400-1500 obrotach ! najlepiej to nie jeździć tym traktorem mówili ! ;)
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s