Skocz do zawartości

Zdjęcie

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:56

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE Witam, jakim olejem zalać układ kierowniczy w tym ciągniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE Dzisiaj, 03:26
  •  

#2 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:34

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE Ja mam trochę inne pytanie.
Czy u was w Farmtracu też tak ciężko kręci się kierownica gdy ciągnik stoi w miejscu?
Najbardziej wkurzające jest to jak na turze jest bal słomy i w miejscu nie skręcisz ;[

#3 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:21

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE U mnie było lekko jak jeszcze był olej :D to jak z tym olejem, jakim zalac?

#4 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:09

U mnie było lekko jak jeszcze był olej :D to jak z tym olejem, jakim zalac?

Witam napewno już coś wlałeś a pisze że Hydrauliczny Hipol ATF -2D

#5 Share Jacek6804

Jacek6804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:48

Ja mam trochę inne pytanie.
Czy u was w Farmtracu też tak ciężko kręci się kierownica gdy ciągnik stoi w miejscu?
Najbardziej wkurzające jest to jak na turze jest bal słomy i w miejscu nie skręcisz Dodany obrazek

u mnie to jest na odwrót jak jest ciągnik zimny i ilej gesty to da sie kracić a jak sie rozgrzeje to zw miejscu jest ciężko

#6 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:04

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE U mnie zimny czy ciepły nie ma znaczenia zawsze lekko tylko niekiedy jak wolne obroty takie są 600-700 ob przy ruszaniu nie dodam gazu i zejdą do ok 500 wtedy czuję że wspomaganie zanikło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzychu1271

krzychu1271

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 19:23

Przepraszam bardzo ale nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten. W moim Farmtracu 70 4WD jest to samo ze wspomaganiem. Mam założonego Tura 11 z Hydrametu i opony niskoprofilowe. Wspomaganie kierownicy jest mówiąc niewystarczające. Na wolnych obrotach czy przy zimnym czy ciepłym praktycznie nie da się skręcić kół stojąc w miejscu a gdy w chwytaku mam ciężką bele kiszonki i podczas jazdy nie jest lekko. Kilkakrotnie wymieniałem uszczelniacze w pompie wspomagania ale na nie wiele to się zdało. Myślę, że sprawę załatwiłaby wydajniejsza pompa wspomagania i tu pytanie do osób zorientowanych w temacie czy coś to da, czy nie będzie potrzeby zmiany orbitrolu lub siłownika wspomagania. A może ktoś już to robił i podzieli się swoimi doświadczeniami. W moim Farmtracu jest pompa Sauer Danfos 1227271717IMG_0237.JPG

a wiem, że w tych nowszych była już dwusekcyjna czyli wspomagania zblokowana razem z pompą do hydrauliki. Pytanie do użytkowników tych ciągników czy wspomaganie z tą pompą spisuje się lepiej niż w moim. I jeszcze jedno może ktoś mi podpowie jakie parametry posiada pompa do wspomagania pokazana powyżej na obrazku, gdyż nigdzie nie mogę tego znaleźć i jaką mógłbym zastosować jako zamiennik tak aby pasowała w mocowanie przy silniku. Dziękuję za odpowiedzi. 

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:29

Ten typ tak ma. Zmiana pompy Ci nic nie pomoże, bo ciśnienie na zaworze nadal będzie takie samo. Ostatnio od mechanika z Farmtraca słyszałem, że można zmienić 4 przewody wychodzące z orbitrola na przewody o większej średnicy. Oryginalne przewody mają zbyt mały otwór (widziałem, jak u dziewicy) i nie mogą wytworzyć przez to odpowiedniego ciśnienia

#9 Share krzychu1271

krzychu1271

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:33

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE No i po przeróbce. Do wymiany poszły wszystkie przewody zarówno te z pompy do orbitrola jak i z orbitrola do siłownika. W firmie usługowej zakułem nowe przewody o przekroju 10mm. Efekt super. Załadowane 450 bel sianokiszonki i wspomaganie sprawuje się bez zarzutu.

#10 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:43

Czyli sama wymiana przewodów pomogła czy coś jeszcze robiłeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzychu1271

krzychu1271

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 18:39

FARMTRAC 665 DT WSPOMAGANIE sama wymiana przewodów no i oczywiście nowy olej. Generalnie najważniejszy jest przwód zasilający od pompy do orbitrola i przewód powrotny z orbitrola do zbiornika. Ten ostatni nie może mieć mniejszego przekroju niż zasilający a najlepiej większy tak aby nie dławiło przepływu. Wszystko zadziała jak nie madz już zaciachanej pompy. Gdy pompa już straciła wydajność można przy okazji wymienić jej oringi. U mnie zadziałało. Mało tego zrobiłem to samo w moim drugim farmtracku bez tura tylko już bez przewodów na siłownik i jest zdecydowana poprawa.