Daro85

Jaki Ciągnik najlepszy na 15 ha ?

Polecane posty

pawelkkk    0

A skąd Ty wziąłeś taka cenę na jx 70 dziś dzwoniłem i aktualna cena u dealera to 117 000zl. brutto i pełne wyposażenie a jx 80 dychę droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A co sądzicie o Ursus385/Zetor8011 lub mtz80/białoruś/Jumz? 2 pierwsze byście wybrali, czy 3 kolejne?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Ja też polecam zetora 8011 ponieważ lepszy komfort niż w 385

 

A może też ursusa 912 prawie to samo co 385 ale ulepszony silnik i napewno młodszy rocznikowo no i wygląd ładniejszy niż 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

na 15 ha napewno bym nie kupil ciagnika bez 4x4 i minimum 110KM wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Słyszałem plotki, że maja w ARIMR wprowadzić nowy przelicznik KM/ha, trzeba będzie we wniosku uwzględnić minimum 10KM/ha, są to słowa pracownika ARIMR, ale to tylko plotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jak to 10 koni na hektar mając 15 ha dostaniesz 150 km?

 

 

ludzie na 20 ha maja ciagniki po 190-210KM wiec na 15 ha dostaniesz 150KM...wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ciężko będzie miał dostać, podobno w tym naborze PROW ma być ostra selekcja, ale jak będzie to nie wiadomo :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Odnośnie tego spalania to za bardzo nie zależy od traktora tylko głębokości orki i od rodzaju gleby, jak orze zetorem 5340 3x35 obrotowy rabe werk to hektar moge zaorać 70 minut- 2 drogowa 20 centymetrów (tak nie orze) a orze hektar 180minut 35-40 centymetrów 1 drogowa lub 5 polowa (tak orze) w pierwszym przypadku spali około 9 litrów w drógim 35 litrów i tu hektar i tu hektar .MF 6290 4 obrotowa gregoire besson rozstawiona na 2 metry hektar w 45 minut około 10 litrów 20centymetrów głeboko 45litrów -40cm głeboko 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Zgoda leonardo 111 ale też na jakim biegu pracuję i optymalnych obrotach silnika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja bym na pewno c385 nie kupił,już lepiej 7211 albo 7011tańszy.Na ten areał by starczyły i komfort niezły.Ale jak brać nowy to jak koledzy wyżej piszą koniecznie 4x4 i najlepiej te 85KM więcej to raczej nie ma sensu ale 60KM sie nie opłaca bo przewaznie kto kiedys kupił 60 żałuje,że poskąpił te 10 tyś i nie wział 8o.

moja lista :) to zetor proxima 85+revers,

warto się zastanowić nad Farmtrac'iem 80 4wd wujek ma i bardzo se chwali,lub tym 80km chyba 680dt

chociaż ja osobiście,co pewnie wywoła śmiech na sai,złozyłem wniosek na belarusa i jak mi przejdzie to będe się cieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Zetor 2100obrotów a jak nie idzie to full 2600, MF 2000 w nim się operuje biegami 32, 4bez sprzęgłą gaz stale te 2000

 

Takie oranie zetorem 7245 czy podobnym jak piszą 4x35 to wiadomo że to głebiej nie uciągnie jak te 20 cm do głebokiej orki to max 3x30 to idzie te 35-40 cm a jak mam orać 20 cm np jak orzom ursusem 330 to poco przejechać talerzówkom i to samo a szybciej na moich polach pług to musi coś zrobić nie przemieszać ziemie na 20cm...

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

Ja stawiam na mtz 952.2 jest cięŻki mocny podnośnik 4,5t most krzyżakowy i silnik wytrzymały bo to są to same silniki co stare

 

ja bym na pewno c385 nie kupił,już lepiej 7211 albo 7011tańszy.Na ten areał by starczyły i komfort niezły.Ale jak brać nowy to jak koledzy wyżej piszą koniecznie 4x4 i najlepiej te 85KM więcej to raczej nie ma sensu ale 60KM sie nie opłaca bo przewaznie kto kiedys kupił 60 żałuje,że poskąpił te 10 tyś i nie wział 8o.

moja lista smile.gif to zetor proxima 85+revers,

warto się zastanowić nad Farmtrac'iem 80 4wd wujek ma i bardzo se chwali,lub tym 80km chyba 680dt

chociaż ja osobiście,co pewnie wywoła śmiech na sai,złozyłem wniosek na belarusa i jak mi przejdzie to będe się cieszył

kolego to nie śmiech bo belarus ma wytrzymalszy silnik niż niejeden zachodni albo farmtrac mocna konstukcja

Edytowano przez przemrolnik
ort, odkopanie starego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj