Daro85

Jaki Ciągnik najlepszy na 15 ha ?

Polecane posty

Daro85    0

Witam ! Razem z ojcem chcemy zakupić nowy ciągnik. Pracowałby jako główny ciągnik na 15 ha. W gre wchodzą 3 ciągniki : case jx 60, new holland td5010 oraz zetor proxima 65 . Mam nadzieje że pomozecie mi wybrać odpowiedni ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja wybierałbym pomiędzy Case a NH, bo to praktycznie te same ciągniki, a Zetor troszkę lubi spalić i jest mniej skrętny od NH i Case B);[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian88    0

Osobiście doradziłbym ci Zetora, a mianowicie z tego względu, że ani NH ani Case nie posiadają chłodnicy oleju, co za tym idzie ze przy cięższej pracy olej zagrzewa się do niezłych temperatur i może cie to z czasem trochę kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

Akurat tu to nie kłam, bo NAJOSZCZĘDNIEJSZY jest z nich..............ZETOR.

Zgadzam sie wiem ile pali ten zetor bo sąsiad go ma i pracuje na 11,5 ha konsultowałem się z nim to powiedział że jeśli dobrze pamiętam to pali mu w orce 14-16 l na 1 h orki w zależności od gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Daro85

Jako główny to zdecydowanie polecam Zetora .Sam posiadam Proxime 85 i jestem bardzo zadowolony.Ale weź lepiej 85 jest nie duża dopłata a 20KM jest mocniejszy .My też zastanawialiśmy się na 65 ale diler nas namówił na 85 i bardzo dobrze zrobił ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ja napiszę to co myślę i wiem od użytkowników

Case - wytrzymały mało pali mało awaryjny

New holland = Case ale jak dla mnie ładniejszy NH

Zetor - ropożerca. Mój lambo 90KM pali w orce z TURem unii 4+1 45cm w głębokiej na 2-3 klasie do 12l/h/ha bo 1ha oram w 1h.

Mojemu koledze Forterką 125 z takim samym pali minimum 16 na podobnych glebach a robi mniej więcej z podobną wydajnością.

Co do cen Case i NH wydają się droższe od zetora ale Case i NH mają obciążniki, zaczepy itp a zetor jak to dziś określił to kierownica i koła do której domawiamy resztę. Gdy dokupimy już całą podstawe to wychodzi tyle samo a czasem drożej.

 

NH TD5010 107 000 brutto a T5010 120 000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Wiesz co jest najlepsze w tym artykule- to że zetor był o 10 KM mocniejszy. Moim zdaniem to nie feer porównywać spalanie w tych samych maszynach ciągników z taką różnicą mocy.

 

>StasiekS< kupując C360 odetnie sobie drogę do rozwoju. Jeśli ma okazję to niech kupi nowy. Ja męczyłem się C360 gdy areał przekroczył 15ha a przy 20ha prosiłem o pomoc sąsiada. Od kiedy jest lamborghini o mocy 90 KM areał zwiększył się z 25ha do 45ha w 5 lat.

 

PS R385 też polecam, mam poprzedni model.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Podałeś zużycie katalogowe a nie praktyczne, takie jakie jest w faktycznej pracy.

 

A ja miałem 3512 i 330 mając 15 ha bez problemu wszystko było zrobione na czas i jeszcze zostawało mi sporo czasu wolnego. I znam także sporo osób które pracują i mają po kilkanaście ha. Wszystko obrabiają 360 czy 3512. Jak kolega powiększy sobie areał to bez problemu będzie mógł kupić nowy traktor. Teraz to nie jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Wracając do tematu ja wybrał bym proxime tylko tak jak pisał @kamil900830 wziął bym 85 ;[ Z tego co ogólnie o nich słyszałem i czytałem to tak dużo nie palą :) I ogólnie proxima z tej 3 najbardziej stylistycznie tzn. z wyglądu się podoba :PA może zastanów się nad Case serii JUX są między innymi 'ładniejsze' od jx-ów :) Np. JXU 85 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

JXU nie tylko ładniejsze ale to o wiele lepszy ciągnik niż JX. Można mieć ehr podnośnika, ehr rewers, skrzynia z półbiegiem, tył już nie jest na zwolnicach i jeszcze parę różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Zgadzam sie wiem ile pali ten zetor bo sąsiad go ma i pracuje na 11,5 ha konsultowałem się z nim to powiedział że jeśli dobrze pamiętam to pali mu w orce 14-16 l na 1 h orki w zależności od gleby

 

14-16 litrów na godzinę orki na 60 pare kucy to dla was mało???? Tosz to smoczysko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No i co z tego ze 4 litry?

Ale ile godzin musisz orać hektar?

 

 

Zetor - ropożerca. Mój lambo 90KM pali w orce z TURem unii 4+1 45cm w głębokiej na 2-3 klasie do 12l/h/ha bo 1ha oram w 1h.

Mojemu koledze Forterką 125 z takim samym pali minimum 16 na podobnych glebach a robi mniej więcej z podobną wydajnością.

Co do cen Case i NH wydają się droższe od zetora ale Case i NH mają obciążniki, zaczepy itp a zetor jak to dziś określił to kierownica i koła do której domawiamy resztę. Gdy dokupimy już całą podstawe to wychodzi tyle samo a czasem drożej.

Może Twój kolega jeździ na zbyt wysokich obrotach i mu dlatego tyle pali, poza tym jakby miał zetora 105 to by mu mniej spalił. Wiadomo 125 z taką samą maszyną spali więcej od 90 koni. Jeżeli 90 koni sobie daje dobrze radę to bez sensu do niej ciągnik prawie 40 koni mocniejszy.

No zetor do golas za wszystko, ale to totalnie wszystko domaga wypłaty - kogut, siedzonko pasażera, zaczep dolny no masakra. Nawet obciążniki trzeba dopłacać, a ten ciągnik bez obciążników to zbytnio nic nie wart bo skacze i nie ma tego uciągu co powinien być. Zetor taki w podstawie ale jak sie doposaży to prawie cena NH czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ostatnio ten mój kolega kupił do niego czwórki w obrocie. Na wiosnę zobaczymy jak to się spisze i jakie spalanie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Mniej na pewno nie będzie bo szerokość robocza taka sama albo mniejsza a prędkość też większa nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

co do tego spalania, to mój Zetor 7211 spalił tyle(15l), żeby zaorać 1ha, więc to było 1,5h pracy, a NH powinien spalić max 12l, nie więcej, wujka NH 80km pali niecałe 10l/h, a ten jest trochę mniejszy to może i trochę więcej spali... na pewno mniej od Zetora o tej samej mocy, ale nie dziwię się, jak niektórzy gaz do podłogi wciskają to i spalanie jest większe, trzeba mieć umiar co do tego gazu :D u mnie NH TD5050 jest większy od Proximy 85 a spalanie według strony NH ma 219g/kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Witam ! Razem z ojcem chcemy zakupić nowy ciągnik. Pracowałby jako główny ciągnik na 15 ha. W gre wchodzą 3 ciągniki : case jx 60, new holland td5010 oraz zetor proxima 65 . Mam nadzieje że pomozecie mi wybrać odpowiedni ciągnik

Zetor jest najmocniejszy i zapewne najdroższy z tej trójki...

Ja bym pewnie na Case lub NH postawił bo chyba jest zwrotniejszy...

 

Nie zastanawiałeś się nad inną marką:

http://moto.allegro.pl/mccormick-c-l-80-cl-75-nowy-case-deutz-massey-i1354999142.html

http://otomoto.pl/farmtrac-665-dt-A3564.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no tak jak pisałem wcześniej ja wybrałbym NH lub Case, to są takie same ciągniki, więc kwestia ceny i warunków dealera :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj