Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Polskę czeka to co Grecję?

201 odpowiedzi na ten temat

#161 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:13

Czy Polskę czeka to co Grecję? Wracając do pytania postawionego w temacie, to wątpię że ten licznik zacznie się kręcić w drugą stronę http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl.
I nie tylko emerytur z ZUS i KRUS będą dalekie od oczekiwań, ale i z OFE. Gdyż te ostatnie 70% kasy maja ulokowane u obligacjach skarbowych. http://www.blog.gwia...ontent=1&id=818

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 13:27
  •  

#162 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:14

Czy Polskę czeka to co Grecję? Hubertuss Należysz do ludzi, którzy potrafią gadać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Nadajesz się na polityka:) . A co do szkoły podstawowej, to popracuj nad ortografią.

#163 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:25

Hubertuss Należysz do ludzi, którzy potrafią gadać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Nadajesz się na polityka:) . A co do szkoły podstawowej, to popracuj nad ortografią.

Twoje równanie matematyczne mówiło wiele jak na to wpadłeś? Ja przynajmniej nie mam problemów ze zrozumieniem tego co ludzie piszą. Skoro twierdzisz, że potrafie gadać/pisać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Może poczytaj wszystko jeszcze raz dokładniej. Co do ortografii nie sądze, aby moje teksty były aż takie złe to że czasami ą czy ę nie wstawie to naprawde nie problem. No chyba, że ktoś nie ma merytorycznych argumentów wtedy głupot się czepia.

Przedewszystkim Zus ma problemy z przekazywaniem kasy do OFE. Do tego stopnia, że premier chciał zawiesić jej przekazywanie. Fundusze emerytalne inwestują nie tylko w obligacje skarbowe. Zasada inwestowania polega na róznorodności walorów w portwelu inwestycyjnym.

#164 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:34

Czy Polskę czeka to co Grecję? Nie będę tego komentował. Sprowadzisz mnie do swojego poziomu, a następnie wykończysz doświadczeniem...

#165 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:41

Czy Polskę czeka to co Grecję? Argumenty merytoryczne się skończyły, teraz czas na obrzucanie się epitetammi.

#166 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:58

Czy Polskę czeka to co Grecję? Matematyk się znalazł. Tą metodą można wszystko opisać np to że, składka zus powinna się równać składce krus. Stać cię na jakieś bardziej obrazowe wyjaśnienia czy tylko matematyka na poziomie szkoły podstawowej. Dla miłośników matmy z podstawówki.

Ja to napisałem?

#167 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:05

Próbowałem wyjaśnić Ci to obrazowo... . Dalej nie chwyciłeś. Obie strony równania muszą być takie same. ZUS + x = Krus + y . Jak zrównasz krus z zusem ( zus=krus) to x=y. Inaczej będzie nierówność. Więc podniesienie tylko składki krus jest niesprawiedliwe. Tyle. Jak jesteś humanistą to Ci nie pomogę ;)

Zarzucasz mi, że czegos nie chwytam. Uzasadniasz to jakimiś dziwnymi teoriami o wszystkim i niczym i jeszcze pretensje masz.

#168 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:35

Czy Polskę czeka to co Grecję? Jak w kabarecie, przestańcie się spierać.

a swoją drogą, ile razy słyszeliście, jak zapytany o coś polityk odpowiadał: "Jeśli mogę być szczery..."? Zwłaszcza ostatnio na szczerość coś im się zbiera ;)

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2010 - 18:05

I proszę was, nie róbcie z rolników męczenników tego cudownego kraju bo zalatuje mi to Jarosławem i jego jakże wspaniałym bratem który zginął broniąc dzielnie Naszego kraju.

i proszę was,nie róbcie z robotników męczenników tego cudownego kraju bo zalatuje mi to Marksem , Engelsem i ich wspaniałym kompanem Leninem,który zmarł na syfilis w głębokim żalu, że nigdy nie rozkułaczył polskiego rolnika i nie pokonał dzielnie bronionego naszego kraju.

#170 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 24 grudzień 2010 - 10:17

Czy Polskę czeka to co Grecję? Źródło Tygodnik Rolniczy:
Procentowy udział subwencji na zadania ustawowe rolniczych systemów ubezpieczeń w UE w 2008r.
-Austria 74,3 %
-Finlandia 75 %
-Francja 82 %
-Grecja 76,8 %
-Niemcy 80 %
-Polska 65 %

Hubertuss i StasiekS nie pomyśleliście ile pieniedzy idzie z waszych dochodów na zasiłki dla bezrobotnych i opieke społeczną w mieście?? Oni też doją waszą kasę..
Wracając do Krus to z roku na roku spada udział dostacji na KRUS w wydatkach budżetowych, a do ZUS nie miłosiernie rośnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 15:06

Co do ortografii nie sądze, aby moje teksty były aż takie złe to że czasami ą czy ę nie wstawie to naprawde nie problem.

troche wiecej samokrytyki...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#172 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 13:46

Hubertuss i StasiekS nie pomyśleliście ile pieniedzy idzie z waszych dochodów na zasiłki dla bezrobotnych i opieke społeczną w mieście?? Oni też doją waszą kasę..
Wracając do Krus to z roku na roku spada udział dostacji na KRUS w wydatkach budżetowych, a do ZUS nie miłosiernie rośnie...

Wiem ile dopłacamy do socjalu co też mi się bardzo nie podoba jak i pewnie hubertussowi. Ale teraz piszemy o KRUSie i ZUSie. I nie porównujcie innych krajów do Polski bo to mija się z celem. System który jest w Austrii nie koniecznie musi się sprawdzić w Polsce. Rząd każdego kraju musi sam stworzyć od podstaw systemy (prawne, emerytalne, podatkowe itd.). Często się rządy wzorują na innych państwach ale nigdy nie jest to to samo. I z krajów które podałeś to do Polski możemy jedynie porównać Grecję. A co się teraz z nią dzieje?

#173 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:28

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ok StasiekS nie ma co porównywać Polski do inych krajów, Niemcy i Francja mogą ponad 80 % dotować a Polska tylko 65 %, no i mamy za dużo pseudorolników.
Chciałbym odejść od tematu i napisać o czymś innym ,a mianowicie: Spotkałem dzisiaj kilku ludzi powioedzieli co to dzisiaj jest na nic nie ma i nie ma pracy ,a za komuny to wszsytko było ok. A ja już chciałem zapytać dlaczego upadła komuna skoro było tak dobrze? (dobrze że tego nie powiedziałem ,bo jeszcze źle bym skończył).

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:47

I z krajów które podałeś to do Polski możemy jedynie porównać Grecję. A co się teraz z nią dzieje?

Myślę że Grecy dadzą sobie radę. http://biznes.gazeta...ropejskiej.html
A my uważajmy bo za plecami czuć oddech Bułgarii i Rumuni.

#175 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 13:21

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ale sami by nie dali. Dzięki pomocy innych teraz stają na nogi.

Niemcy czy Francję stać na utrzymanie swoich rolników których łącznie w obu krajach jest i tak mniej niż w Polsce. Wywal pseudo rolników to zobaczysz ilu jest naprawdę rolników i o ile zwiększy się emerytura.

#176 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 16:49

Czy Polskę czeka to co Grecję? No właśnie źle przeprowadzono reformę ubezpieczeń rolników po upadku tzw. "złych czasów". żeby nie zwiększać i tak dużego bezrobocia w Polsce po transformacji po likwidacji miejsc pracy, wymyśleli takie coś ,że całą rzeszę ludzi przeniesą do Krus i będzie troche mniejsze bezrobocie, a do tego były potrzebne niskie wymagania przejścia na Krus..

#177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2010 - 22:24

Ale sami by nie dali. Dzięki pomocy innych teraz stają na nogi.

Niemcy czy Francję stać na utrzymanie swoich rolników których łącznie w obu krajach jest i tak mniej niż w Polsce. Wywal pseudo rolników to zobaczysz ilu jest naprawdę rolników i o ile zwiększy się emerytura.

Nie zwiększy się nawet o złotówkę,natomiast kłopoty budżetu wzrosną i to w sposób dramatyczny.
Musisz wiedzieć że istnieje coś takiego jak "prawa nabyte",a dzisiejszy płatnik KRUS nie odkłada na swoja emeryturę, lecz loży na emerytów którzy aktualnie pobierają to świadczenie.
W związku z brakiem możliwości pozbawienia emerytury tych którzy prawa te nabyli,wykluczenie kilkuset tysięcy tzw.pseudo rolników z systemu pozbawi KRUS pieniędzy z ich składek i jedynym wyjściem będzie jeszcze większe dofinansowanie z budżetu.
Owszem kiedyś ci emeryci zaczną wymierać i sytuacja zacznie się poprawiać,lecz żadna partia pogłebiająca deficyt budżetowy,a w szczególności trzymająca się koryta za wszelką cenę PO,beż pomysłu na wzrost dochodów budżetowych inną drogą jak wyprzedaż majątku narodowego i drakońskie obciążanie podatkami własnych obywateli,pracujących za jałmużnę w stosunku do np.Greków,nie zrobi nic w temacie,a jedynie będzie wznosić 'larum",napuszczając jednych na drugich,licząc że odpowiedzialność spadnie na kogoś innego zamiast na własne nieróbstwo,niekompetentność i brak logicznych,przemyślanych decyzji.
Jedyne to co rząd robi doskonale to 'udawanie Greka",co można tłumaczyć jak JKM- http://pokazywarka.pl/k8wvbk-2/

#178 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 00:58

Czy Polskę czeka to co Grecję? Tak by się stało gdyby teraz wywalić pseudo-rolników a resztę zostawić bez zmian. Po wywaleniu trzeba by było zrobić reformę która zbyt miła nie będzie ale pozwoli zrobić ten system normalny. Nawet jeśli państwo będzie dopłacało to jednak trafi to do twojej kieszeni a nie sąsiada który ma korporację taksówkową lub Pana Zdzisia z pod sklepu który pracą się nie przemęczył. Właśnie ten socjal tak samo jak w Greków za bardzo rozpuścił Polskie społeczeństwo. Zobaczcie jakie przywileje mają bezrobotni. Ile kasy na nich idzie. A KRUS jest takim właśnie schronieniem dla tych co mają uczulenie na pracę lub podatki. I albo to zrobi się teraz albo za kilka lat będzie już za późno i KRUS będzie dziurą bez dna.
Żadne rządy w Europie nie próbują się jeszcze odważyć dokonać reformy emerytalnej. To jest właśnie demokracja, gdzie wyniki sondażów i słupki poparcia liczą się bardziej niż przyszłość kraju. Po drugie Niemcy czy Francuzi mogą sobie pozwolić na nic nierobienie jeszcze przez dłuższy okres bo ich po prostu na to stać. Nas niestety nie.
Mikuś ma ogólnie fajne poglądy dotyczące gospodarki i wolności człowieka ale z niektórymi to przesadza(służba zdrowia, edukacja, kultura czy kara śmierci ale nie dlatego że to nie humanitarne).

#179 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 13:02

Czy Polskę czeka to co Grecję? "Nawet jeśli państwo będzie dopłacało to jednak trafi to do twojej kieszeni"
Niestety państwo nie jest podmiotem gospodarczym i nie bierze udziału w pomnażaniu dochodu z którego ewentualnie może dopłacić.
To my,podatnicy dopłacamy do państwa w którym dramatycznie rośnie liczba urzędników-nierobów pobierających niezłe pensje,łapówki i wydających bezsensownie pieniądz na często nietrafione inwestycje, które co ciekawe są cenowo droższe niż ich odpowiedniki w Unii mimo 5-krotnie niższych pensji pracowników w Polsce, którzy je wykonują.
To co pozostaje w budżecie można porównać do pola kukurydzy zrytego przez dziki,gdzie rolnik stracił znaczną część plonu,jednak pozostało na tyle by po skoszeniu reszty rolnik nie umarł z głodu.
Zmuszanie rolnika do powiększania obszaru uprawy kukurydzy,spowoduje dalsze zubożenie rolników,gdyż wymaga to zwiększenia kosztów,natomiast dzikowi łatwiej będzie się wyżywić i powiększyć swoją liczebność widząc bezkres uprawianego pola.
Dlatego tez dużo lepszym wyjściem jest odstrzał dzika i utrzymywanie jego liczebności na poziomie akceptowanym przez tego który ponosi koszty uprawy i ryzyko strat.
Niestety wyjście polegające na nauczeniu dzika samodzielnej uprawy kukurydzy nie sprawdza się gdyż z natury nauczony jest ryć u kogoś,wozić się na czyjejś pracy i przesrać wszystko co się trafi do zżarcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 17:23

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ale właśnie to EU pozwala rozmnażać się dzikom grożąc nam sankcjami za ich wygonienie. Podobno komuna upadła ale to nie prawda. Przyszła nowa w postaci Unii. W samym Parlamencie Europejskim zatrudnionych jest ok. 20 tys. urzędników którzy biorą pieniądze. Na same tłumaczenia dokumentów wydawane jest ok. miliarda euro. Zobaczcie ile jest dyrektyw, niepotrzebnych przepisów, których wdrożenie kosztuje. Co mi z dopłat które mają mi pomóc skoro zaraz je muszę przeznaczyć na jakieś dobrostany żeby mi ich nie zabrali. Czy słyszałeś przed 2004 o wymogu płyt gnojowych, zbiorników albo płytek w oborze? Kiedyś wystarczyło postawić oborę, wytynkować albo i nie od środka i można było bez problemu produkować tuczniki czy bydło. Czy kiedyś żywność była gorsza od dzisiejszej? Ile teraz samej papierkowej roboty jest ze sprzedażą świń czy bydła. Czy kiedyś było takie coś?