Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Polskę czeka to co Grecję?

201 odpowiedzi na ten temat

#141 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:21

Czy Polskę czeka to co Grecję? Juz o tym pisałem, znowu mam powtarzać powiedzmy od liczby h tak jak juz jest teraz. Tylko nie piszcie, że ktoś ma produkcje zwierzęcą czy coś. Przedsiębiorcy też prowadzą działalności o różnej skali i dochodach. Do końca sprawiedliwe to nigdy nie bedzie jak całe życie zresztą. chodzi o przybliżone wyrównanie obciążeń emerytalnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 21:56
  •  

#142 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:23

Czy Polskę czeka to co Grecję? a dlaczego od powierzchni a nie od dochodu?

#143 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:24

Czy Polskę czeka to co Grecję? Stopniowanie, czy wyciskanie aż zacznie trzeszczeć? Krus porównałem z dopłatami bezp., bo to też rodzaj dopłaty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:33

Czy Polskę czeka to co Grecję? Nie wiem czy robicie to z przekory, czy z nudów, czy może nierozumiecie co się do was pisze? Rolnik płaci podatek dochodowy, kto oblicza mu dochód, jak więc naliczyć składke? O podatku dochodowym było na poprzedniej stronie. Dopłaty to dopłaty jak sama nazwa wskazuje, skłądki emerytalne jak nazwa mówi są opłacane na rzecz emerytur więc to napewno nie są żadne dopłaty.

#145 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:46

Czy Polskę czeka to co Grecję? Próbowałem wyjaśnić Ci to obrazowo... . Dalej nie chwyciłeś. Obie strony równania muszą być takie same. ZUS + x = Krus + y . Jak zrównasz krus z zusem ( zus=krus) to x=y. Inaczej będzie nierówność. Więc podniesienie tylko składki krus jest niesprawiedliwe. Tyle. Jak jesteś humanistą to Ci nie pomogę :o

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:15

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Pozatym do tego trzeba jak by nie było doliczyć koszty obsługi tych emerytur przelewy, płace dla pracowników, koszty funkcjonowania urzędów itd. Myślałem, że to logiczne byc może ktoś myślał że robią to krasnale w czynie społecznym.

Widzisz,zaczynasz kumać.,choć zapomniałeś w kosztach umieścić,imprezy okolicznościowe,trunki,hotele , ośrodki wypoczynkowe i wiele innych uciech które finansowane są z moich składek,choć nikt nie pyta czy się na to zgadzam.Jeśli jeszcze te wszystkie czynności wykonane na moich ciężko zarobionych pieniądzach, wpłacanych od 27 lat do KRUS nazwiesz po chłopsku-złodziejstwem,a pracowników tym się zajmujących-pasożytami żerującymi na mojej i większości trzeżwo myślących forumowiczów krwawicy,wtedy zapanuje między nami nić porozumienia.
Za czym ty chłopie agitujesz?

#147 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 01:29

Czy Polskę czeka to co Grecję? W ZUSie tak samo jest. Także pieniądze są przejadane.

I proszę was, nie róbcie z rolników męczenników tego cudownego kraju bo zalatuje mi to Jarosławem i jego jakże wspaniałym bratem który zginął broniąc dzielnie Naszego kraju. Rolnik jest także przedsiębiorcą. Zaraz ktoś powie że nie ma takich samych przywilejów jak właściciel firmy budowlanej. Założę się że właściciel tej firmy chciałby mieć takie same przywilej jak rolnicy. Niska składka na emeryturę, nie płacenie podatku dochodowego, możliwość zakupu maszyn na dotacje unijne, coroczną dopłatę do usług. I zastanawia mnie jedno. Dlaczego przed wejściem do UE, mimo braku tych dopłat wszystko było tańsze(jedzenie, nawozy, maszyny)? Bo mi się zdaję że jednak właśnie dopłaty przyczyniły się do wzrostu cen. I nie dziwcie się "mieszczuchom" którzy coraz więcej płacą za jedzenie mimo że UE dopłaca do tego jedzenia aby było tańsze i jeszcze robią składkę na maszyny.

Masz tu Xemit wykres i zobacz ilu jest ubezpieczonych rolników powyżej 20 ha. Bo tego co ma 2 hektary czy 3 to rolnikiem był nie nazwał a ich jest najwięcej. Taksówkarze pewnie są zadowoleni że są obowiązkowo objęci KRUSem.

http://www.krus.gov....darstw-rolnych/

#148 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 06:07

Czy Polskę czeka to co Grecję? A właściciel firmy budowlanej nie ma możliwości skorzystania z dotacji unijnych w sposób bezpośredni?
Czy właściciel firmy budowlanej nie korzysta z dobrodziejstw kasy unijnej w pośredni sposób wykonując zlecenia np. urzędu miasta przy budowie chodników?
NO i znowu kwestię podatku dochodowego poruszyłeś. Niestety rolnik płaci podatek rolny, czy zaleje ci, nawiedzi susza lub inny kataklizm musisz płacić podatek dochodowy. Ja z 30 ha płacę ponad 4 000 zł rocznie, więc to nie jest mało.

#149 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 22 grudzień 2010 - 07:05

Czy Polskę czeka to co Grecję? @maniek33 nie czepiaj się humanistów ;) ja jestem human (nie wiem czy z przypadku czy z wyboru ale wszak i liczyć umiem) co nie znaczy tuman

Rolnik płaci podatek, ale nie dochodowy tylko rolny, to raz, dwa gdyby- wprowadzili dochodowy, to rolnicy nie płaciliby rolnego, mogliby odliczać amortyzację maszyn etc. czyli funkcjonowaliby jak normalne przedsiębiorstwa, i w zasadzie tego podatku by nie zapłacili (kuzyn ma np. kilka piekarni i co 5 lat zmienia dostawcze).
Dopłaty są rekompensatą za niskie ceny żywności, ot cała filozofia istnienia polityki rolnej UE. Gdyby wprowadzono dopłaty do produkcji a nie do hektara, byłoby sprawiedliwiej, i ziemia byłaby bardziej dostepna dla ROLNIKOW a nie pseudo rolnikow.

Z KRUSem największy syf jest przez pseudo rolników- ogólnie jest źle zdefiniowane pojęcie rolnika. Rolnik, moim zdaniem, to osoba produkująca na rynek żywność, a nie posiadająca minimum 1 ha, komizm. Ale nawet zrównanie bądź likwidacja KRUS na rzecz ZUS pociągnęłaby za sobą wzrost emerytur, bo te rolnicze są komiczne.

Jedyne normalne wyjście z tej sytuacji to wprowadzenie podatku dochodowego dla rolników, likwidacja rolnego. Tylko to wiąże się z prowadzeniem ksiegowosci przez WSZYSTKICH ROLNIKOW. I jest klopot.
A czy ZUS czy KRUS wszystko to złodz***stwo.

Jedno jest dla mnie pewne- takie ulgi jak KRUS, dopłaty, itd. należą się tylko tym którzy proukują na rynek a nie dla pseud rolników czy działkowców.

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2010 - 08:22

Czy Polskę czeka to co Grecję? Jak gdzieś w programie satyrycznym padło...
- Gdzie Ty tu kryzys widzisz człowieku?
- Wszędzie na Świecie banken kaputen, giełden krachen, a u nas co? Polska na uboczu z tym wszystkim.
- To u nas nie ma kryzysu? Jest... znaczy kryzysu u nas nie ma, u nas ludzie za biedne żeby mieć kryzys. ...a poza tym czasu nie mają na głupoty.
...
W takim kraju żyjemy, rozumiecie, że u nas nawet porządnego kryzysu nie ma.

Także, nie ma co się przejmować bogaty kraj, co buduje korty tenisowe na dachu ZUS-u. Dodany obrazek

Tak w ogóle to, idą Święta Chrystus się rodzi... Donek nas oswobodzi. Dodany obrazek

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, do zobaczenia w Nowym Lepszym Roku. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:13

Czy Polskę czeka to co Grecję? Wesołych Świąt wszystkim ;)

#152 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:18

Czy Polskę czeka to co Grecję? A właściciel firmy budowlanej nie ma możliwości skorzystania z dotacji unijnych w sposób bezpośredni?
Czy właściciel firmy budowlanej nie korzysta z dobrodziejstw kasy unijnej w pośredni sposób wykonując zlecenia np. urzędu miasta przy budowie chodników?

Tak może skorzystać ale nie w takim stopniu jak rolnik. Kasa dla przedsiębiorców jest dużo mniejsza i trudniejsza w uzyskania co świadczy o tym słabe jej wykorzystanie. A o zlecenia z Urzędu to musi walczyć z innymi budowlańcami obniżając ceny, często balansując na krawędzi opłacalności. Chyba że przetarg jest ustawiony ale to już inna bajka.
Dochodowy może byłby dobrym rozwiązaniem ale znając nasz kraj i tak coś zaraz spieprzą przy wprowadzeniu. A co do kryzysu. To kryzys do nas dojdzie ale z opóźnieniem jak inne wszystko.

#153 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:17

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ja tam nie chciałbym płacić podatku dochodowego. Na pewno nasz ustawodawca nie da się oszukać wprowadzając takowy.
http://www.rp.pl/art...ie-oplacac.html, oto przykład jak MF manipuluje kosztami i decyduje obligatoryjnie co nimi jest, a co nie.

Co się tyczy konkurencji to śmiem podejrzewać że w rolnictwie jest pełna. Polscy rolnicy nie tylko konkurują między sobą, ale i rolnikami z UE, wchodu (zboże), obydwu Ameryk, Chin. Nigdy nie słyszałem o żadnej zmowie cenowej.

Odnośnie KRUS i ZUS http://podatki.wp.pl...,wiadomosc.html

#154 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:10

Czy Polskę czeka to co Grecję? [quote name='maniek33' timestamp='1292957164' post='606277']
Próbowałem wyjaśnić Ci to obrazowo... . Dalej nie chwyciłeś. Obie strony równania muszą być takie same. ZUS + x = Krus + y . Jak zrównasz krus z zusem ( zus=krus) to x=y. Inaczej będzie nierówność. Więc podniesienie tylko składki krus jest niesprawiedliwe. Tyle. Jak jesteś humanistą to Ci nie pomogę ;)
[/quote]

Matematyk się znalazł. Tą metodą można wszystko opisać np to że, składka zus powinna się równać składce krus. Stać cię na jakieś bardziej obrazowe wyjaśnienia czy tylko matematyka na poziomie szkoły podstawowej. Dla miłośników matmy z podstawówki. Średnia emerytura w krus to 745 zł bo jak wiadomo rośnie ona z wiekiem a ludzie troche żyją. Podatek dochodowy 18 %, 675 zł dokłada państwo.
675-{745-(745x0,18)}=675-{745-134,1}=675-610,9=64,1 Celowo to rozpisałem, można w pamięci policzyć. Oczywiście biurokracja jest przerośnięta. Ale ktoś kto przelewa pieniądze z konta czy robi inne operacje domysla się chyba, że wszystko kosztuje.

[quote name='xemit' timestamp='1292966132' post='606497']
Widzisz,zaczynasz kumać.,choć zapomniałeś w kosztach umieścić,imprezy okolicznościowe,trunki,hotele , ośrodki wypoczynkowe i wiele innych uciech które finansowane są z moich składek,choć nikt nie pyta czy się na to zgadzam.Jeśli jeszcze te wszystkie czynności wykonane na moich ciężko zarobionych pieniądzach, wpłacanych od 27 lat do KRUS nazwiesz po chłopsku-złodziejstwem,a pracowników tym się zajmujących-pasożytami żerującymi na mojej i większości trzeżwo myślących forumowiczów krwawicy,wtedy zapanuje między nami nić porozumienia.
Za czym ty chłopie agitujesz?

Funkcjonowanie krusu czy zusu to nie tylko pensje czy bankiety. Oczywiście za darmo nikt pracowac nie chce. Przelewy, listonosze czy co tam jeszcze nie wiem ale chyba łatwo sobie wyobrazić. To wszystko ma jakiś wpływ na koszt pojedyńczej emerytury. Nie wiem jak wyjaśniac prosciej. Ci co płacą zus dostają jeszcze mniej więc nie wiem, kto jest bardziej pokrzywdzony. A agituje jak zawsze za tym co mi pasuje jak każdy z was. Pożyjemy jeszcze rok dwa i zobaczymy. Trybunał Konstytucyjny juz zakwestionował niezgodnośc finansowania składki zdrowotnej dla rolników z konstytucją. Sejm ma czas bodajże do jesieni 2011 na zmiany.

Co do podatku dochodowego to juz pisałem, ale niech tam napisze jeszcze raz. BO widzę, że u niektórych z mysleniem cięzko.
- rolnik nie ma gwarancji jakie będą przepisy podatkowe, co będzie można odliczyć. Tej ustawy jeszcze nie ma.
- MF zmienia przepisy podatkowe bardzo często za pomocą rozpożądzeń. Powiedzmy wprowadzą podatek, który rolnicy zaakceptują. Po roklu wprowadzą jakies niekorzystne zmiany a rolnik nie będzie miał nic do powiedzenia. To jest tak jak z autami z kratką i vatem. Nikt nie pytał przedsiębiorców czy chcą czy nie. Możliwośc odliczania vatu wstrzymano i kropka. Naprawde to takie trudne do zrozumienia.Podatek gruntowy jest prosty.

#155 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:43

Czy Polskę czeka to co Grecję? Hubertuss-miałem sobie odpuścić ale jak widzę przemycane w wypowiedzi teksty typu "Ci co płacą zus dostają jeszcze mniej więc nie wiem, kto jest bardziej pokrzywdzony" to nóż mi się w kieszeni otwiera-powiem Ci tak, piszesz o przyszłych emeryturach a ja napiszę o tym jak było do tej pory -a pisać możemy o ludziach 60-70 letnich :
Mieszkaniec miasta-ciepła posadka (choćby i w hucie ;) ) ,mieszkanko z przydziału,samochodzik,ZUS opłacany przec pracodawcę (państwo)-realna emeryturka 1200-2000 zł.
Mieszkaniec wsi-plany (wiesz co to było ?),oddawanie gospodarstwa za emeryturę (zresztą i ta to dopiero coś mi świta że w latach 70-tych),KRUS że tak powiem z własnej kieszeni,partycypacja we wszelkiego rodzaju kosztach (od elektryfikacji po telefon),dopiero ostatnimi czasy cos się zmieniło in plus więc od razu tacy jak TY podnoszą krzyk pod niebiosa-jak to a gdzie sprawiedliwość społeczna ?-odpowiem-już była .

#156 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:54

Czy Polskę czeka to co Grecję? Najszybsza reforma KRUS to wprowadzić definicję gospodarstwa rolnego od 10ha w górę. W ten sposób można wyrzucić z KRUSu 80% ubezpieczonych. A to da oszczędności na poziomie około 12,8mld złotych. Państwo nie będzie dopłacało 16mld a tylko 3,2mld. Co jeszcze małe oszczędności ?

Najszybsza ale czy najlepsza ?

#157 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:24

Czy Polskę czeka to co Grecję? Jakie znaczeni ma to co było kiedyś. Wiem, że w Polsce lubimy żyć przeszłością. Sens całego tematu jest jednak troche inny chodzi o przyszłość i o to że w kasie państwa nie ma pieniędzy. A rządzący, kto by nie rządził w końcu muszą tą kase znaleźć. Nie wiem ile razy jeszcze powtarzać, że największe obciążenia stanowią systemy emerytalne i starzejące się społeczeństwo. Tak trudno to zrozumieć. Państwo co prawda zapowiada redukcję urzędników o 10% (w agrobiznesie wczoraj słyszałem). Jednak jest to mało w porównaniu z tym ile trzeba dokładać do ubezpieczonych w zus, krus, emerytur służb mundurowych itd. To śą największe koszty czy tak trudno to zrozumieć. Systemy emerytalne krajów europejskich są zagrozone to nie jest mój pomysł, agitacja to jest fakt.

#158 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:33

Czy Polskę czeka to co Grecję? a co z emerytami którzy pracują i pobierają emeryturę?przecież to tez niepotrzebne wydatki

#159 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:49

Czy Polskę czeka to co Grecję? Jak to jakie znaczenie-przecież ci ludzie żyją,od jakiegoś czasu dostają emerytury-jeżeli przeszłość nie ma dla Ciebie znaczenia to poddaj swoich Starszych eutanazji-same korzyści-a jakie odciążenie dla systemu emerytalnego ;) .Nie chodzi mi o to że jestem przeciwko reformie systemu emerytalnego-zastanawiające jest tylko to że mamy reformować jedynie KRUS (bo co od czegoś trzeba zacząć ?-no to zacznijmy np. od służb mundurowych ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:18

Czy Polskę czeka to co Grecję? Oczywiście emeryci nie powinni miec możliwości pracy. Albo praca albo emerytura, lub jesli praca na emeryturze to opłacać powinni zus. Młodzi ludzie w naszym kraju jadą za chlebem za granice bo miejsca pracy zabieraja emerytowani policjanci np. Nie płacą zusu pracując na emeryturze dodatkowo zabierają możliwość pracy innemu, który płacił by zus.
W latach 50 tych czy 60 tych, gdy powstawał system emerytalny pierwsi emeryci dostali emerytury nie płacąc składek. Nie mam do nich o to pretensji bo tak musiało być. Rozpamietywanie lat 70 tych czy innych nie ma sensu bo to poprostu mineło i nie ma żadnego wpływu na to co jest teraz. Płacili składki dostaję merytury więc nie wiem jaki ma sens wspominanie i kiedyś i dzisiaj jeden miał lepiej inny gorzej czy to na wsi czy to w mieście.