Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Polskę czeka to co Grecję?

201 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:23

Czy Polskę czeka to co Grecję? Hmm brzozak-z tego co pamietam to preferujesz tzw. glebę czyli sportowe :unsure: zawieszenie ?W przypadku w/w cisnąłbym jednak przyzwyczajenia w kąt i wybierał te z terenowym zacięciem ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 05:43
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:29

Czy Polskę czeka to co Grecję? Zawsze jest to jakieś wyjście,rzadko która żona rozumie po rumuńsku,wobec czego ryzyko dekonspiracji jest minimalne.
A ARO może nie wygląda najlepiej,ale z biedy(cena) da się na tym pojeżdzić :unsure: .

#83 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:48

Czy Polskę czeka to co Grecję? Hmm z tego co słyszałem to niestety ARO w odróżnieniu od swojej rodaczki służącej do jazd bardziej ekstremalnych (bo żona :unsure: ) dosyć łatwe do zajeżdżenia jest no i nie prowadzi się tak lekko jak w/w ;) .

#84 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:51

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ale na ssaniu nieźle sobie radzi....:unsure:

#85 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:29

Czy Polskę czeka to co Grecję? renty strukturalne są finansowane z tych samych środków co PROW więc z KRUS nie maja wiele wspólnego, dodatkowo osoba pobierająca rentę strukturalną jest zobowiązana do dalszego opłacania składek na KRUS

Ale połowę tych rent opłaca budżet państwa więc reszta społeczeństwa.

Polecam również przypatrzeć się jak wygląda 65 letni emeryt-emerytka z ZUS, a jak z KRUS.
I najważniejsze-zazdrość to brzydka cecha ludzkiego charakteru,a powodowana błedną oceną faktów-podła.

Powiedz to ludziom którzy pracują 30 lat w fabryce po 10h a często żeby dorobić biorą jeszcze soboty. Zarabiają od 1500 do 2000 na rękę a dostaną z 1300 złotych emerytury i nie wiadomo czy im nie zmniejszą. Składkę na ZUS płacą chyba w wysokości około 700 złotych miesięcznie. A teraz porównaj z rolnikiem który ma z 10ha ziemi, 10 świń lub krów i za 100 złotych miesięcznie dostanie prawie 800 złotych. I dalej może mieć przychody z gospodarstwa bo przepisze ziemię na syna lub córkę. I porównałem tu dwie najczęściej występujące grupy w społeczeństwie. I nie piszcie że rolnicy mają tak źle.

Oczywiście sam jestem za nieobowiązkowym KRUSem czy ZUSem bo lepiej zainwestuję swoje pieniądze. KRUS i ZUS trzeba gruntownie zreformować bo za kilka lat się okaże że mimo składek zostaniemy bez emerytury. A OFE to kolejna instytucja co ZUS czy KRUS.

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:38

Czy Polskę czeka to co Grecję? jest takie powiedzenie: "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma".
zachecam, zeby nie ogladac sie na innych, na ich oplaty i na to jakie brednie sfrustrowani nieudacznicy wpisuja w komentarzach na wp, tylko robic swoje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:04

Czy Polskę czeka to co Grecję? Na brednie nie patrzę ale moja rodzina pracuje w mieście i płacą ZUSowskie składki więc widzę jak to jest. Ciekawe czy panie które pracują w domach rozkoszy będą miały emeryturę? Bo one to chyba wcześniej przechodzą.

#88 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:04

Czy Polskę czeka to co Grecję? Wracając do tematu dyskusji to powiem Wam, że wcale się nie dziwię, że w krajach takich jak Grecja tak to się właśnie kończy. Miałem okazję pracować we Francji, Hiszpanii, Włoszech i zawsze się zastanawiałem jak to działa. Nie była to praca fizyczna. W Polsce to my zasuwamy jak dzikie osły za marne grosze. A tam można się było czuć jak na wakacjach. Tam praca w weekend to coś niedopuszczalnego. Wszystkie sklepy pozamykane, a w niedzielę nawet supermarkety. U nas, w kraju katolickim ludzie robią zakupy w niedzielę, bo w tyg nie ma czasu. A zamieszki w Grecji? Nie wiem jak teraz, ale pierwsze wybuchły po ogłoszeniu cięć socjalnych. Po tych obniżkach warunki byłyby i tak lepsze niż np w Polsce. A teraz mamy się dokładać... . Mnie mogą pocałować w d...

#89 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:05

Czy Polskę czeka to co Grecję? @StsiekS no po prostu czytam i nie wiem czy to Ty naprawdę piszesz. W jednym z tematów "Dziewczyna na gospodarkę" napisałeś że rolnictwo się nie opłaca i lepiej jest pracować w mieście i że na wsi jest ciężka praca itp. A teraz piszesz że ten sam rolnik ma dużo lepiej niż ludzie pracujący w mieście i że ma lżej. No po prostu przewracasz wszystko do góry nogami. Bądź konsekwentny w tym co piszesz ...

#90 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:27

Czy Polskę czeka to co Grecję? To że jest nieopłacalne to tego nie pisałem. Pisałem prędzej o nieuzasadnionych inwestycjach w gospodarstwa które są nieopłacalne. A teraz porównuję składki ZUSowskie do KRUSowskich i koszty poniesione na emerytury przez rolników a pracowników w mieście. Dochodów nie biorę pod uwagę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:28

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ale ten co idzie na państwowe ma juz zapewnione prawie wszystko, nawet długopis. Przyjdź 'miastowy' na wieś, wybuduj chlewnię na 500sztuk trzody, kup maszyny uprawowe i wtedy zobaczysz jak to dobrze się żyje jak kredyt w banku trzeba spłacić a trzoda po 3.60 .... Nie mówię że i w mieście lekko jest ale raczej lżej niż na wsi...
A Polsce do kryzysu jeszce daleko, nie jestesmy tak rozpieszczonym narodem ja grecy. Mamy 200euro dopłat i się cieszymy a tam 400 i mało....

#92 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:40

Czy Polskę czeka to co Grecję? A jak chcę rozkręcić firmę transportową to też muszę kupić ciężarówki które są drogie, zatrudnić ludzi, zorganizować jakiś serwis. Albo firmę budowlaną. Też muszę kupić drogi sprzęt i płacić ludziom mimo braku roboty przez sezon zimowy. Nie tylko rolnicy mają problemy z rozkręceniem interesu chociaż z rolnictwa jest najmniejsza stopu zwrotu z poniesionych kosztów.

#93 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:42

Czy Polskę czeka to co Grecję? tak tylko zwrot inwestycji z drukarki, ciezarowki, widlaka czy czymkolwiek innego niz kombajn jest przynajmniej 10 razy szybszy!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#94 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:44

Czy Polskę czeka to co Grecję? ok, zgodzę się ale jak zatrudniasz pracownika to jemu potrzebne jest tylko doświadczenie bo sprzęt ma już zapewniony przez Ciebie..

#95 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:49

Czy Polskę czeka to co Grecję? Aż tyle to nie ale fakt można zarobić więcej przy mniejszych kosztach. Z 3 ciężarówek można żyć na niezłym poziomie?
Ale musi też pracować po te 10h na dzień i często w soboty i kokosów nie zarobi.

#96 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:53

Czy Polskę czeka to co Grecję? Pewnie i tak jest, transportem nigdy się nie interesowałem..

#97 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:56

Czy Polskę czeka to co Grecję? Co do opłacalności. Wszystko jest dla ludzi. Dla ludzi mądrych. Dla jednego kredyt na milion to bardzo dobre rozwiązanie, a dla drugiego gwóźdź do trumny. Temat rzeka. Trzeba uważać by nie przestrzelić. Ja już przeżyłem zapach nowego bizona, ciągników i innych maszyn i doskonale rozumiem euforie co młodszych użytkowników forum. W mieście jest to samo. Kupuje się mieszkanie, czasami za bańkę. Kredyt na 30 lub 40 lat.... . Zaczęło się w Stanach - akt urodzenia = zdolność kredytowa. Sami widzicie do czego to prowadzi. Dla stomatologa krzesło, narzędzia (bardzo drogie) to narzędzia do zarabiania pieniędzy, dobrze skalkulowane. Dla rolnika te narzędzia to maszyny. Nie na pokaz, ale do zarabiania. Myślę, że tu jest źródło kryzysu.
Inny przykład. Ktoś sprzedaje ci maszynę wartą teoretycznie dwa miliony. Chce milion. Dla Ciebie super interes. Tylko pytanie, czy stać Cię na ten milion?

#98 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:57

Czy Polskę czeka to co Grecję? @StasiekS kazdy ma inny poziom odniesienia. ciezarowka pracuje 12 miesiecy a nie 1 jak kombajn czy 6 jak ciagnik. do ciezarowki potrzebujesz 1,3-1,5 naczepy, a do ciagnika najmniej 5 maszyn wspolpracujacych. gospodarstwo rolne jest najbardziej wymagajace jesli chodzi o ilosc dostepu ze wszystkich przedsiebiorstw jakie mozna sobie wyobarazic i ma do tego najmniejsze wykorzystanie (madrze to sie chyba amortyzacja zwie).

nie ma sensu porownywac roznych rodzjow przedsiebiorstw, ale rzuca to pewna wizje, w jaki sposob nastepuje zwrot z inwestycji, dlatego na zachodzie gdzie sie liczy pieniadze, a nie KM jest tyle firm uslugowych. niestety u nas kultura wykonywania takich uslug nie jest jeszcze na dostatecznym poziomie.

#99 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:06

Czy Polskę czeka to co Grecję? co do reformy krusu to bym wyliczył ile jest zgłoszonych gospodarstw do agencji(rolnik+żona,np.)a ile jest tkz.rolników na taxi.ja osobiście znam kilku ubezpieczonych w KRUS,a nawet nie wiedzą w jakiej gminie ich hektar jest.po prostu jesteś rolnikiem masz zgłoszone gospodarstwo(dopłaty bierzesz lub nie)jesteś w KRUSie,reszta precz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:08

Czy Polskę czeka to co Grecję? Firmy usługowe nie mają u nas szans bo każdy chce mieć swój sprzęt. Mając 2 hektary łąk kupuje nową kosiarkę, mając do sprasowania 5 ha słomy kupuje nową prasę. Ogólnie teraz panuje boom na nowy sprzęt w kraju. Tylko się zastanawiam skąd Ci co wcześniej nie mieli pieniędzy teraz mają. Tak jak wspomniałem rolnictwo jest najmniej opłacalne ale jednak jest. Zależy też co produkujesz. Bo jeśli prowadzisz produkcję roślinną to rentowności dużej nie będzie. Ale produkując prosiaki na sprzedaż można dużo zarobić.