Zaloguj się, aby obserwować  
StasiekS

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To temat dośc złożony ceny paliw idą do góry z powodu drogiego dolara i drożejącej ropy naftowej. Reforma finansów publiczynych ma na celu zapobieżeniu temu co stało się w grecji.

http://stooq.pl/q/?s=cl.f&c=5y&t=l&a=lg&b=0 Niestety wykres cen ropy przeczy tej tezie.Jeśli spojrzeć na kurs dolara,czyli w walucie której handluje się ropą,teza ta całkowicie przepada http://www.money.pl/pieniadze/nbparch/srednie/.

Ceny paliw to bandycka strategia,polegająca na wzroście marż i cichym przyzwoleniu rządu,którego dochód z podatków jest tym większy im większy jest zysk firm w wypadku podatku dochodowego oraz wielkość podatku VAT i akcyzy,który w prostej linii jest tym większy im wyższa jest cena netto.

O żadnej reformie w wykonaniu tego rządu nie ma mowy,niewątpliwym zaś sukcesem jest zdolność łupienia społeczeństwa, które ciężko harując płaci podatki by wydawano je w beztroski sposób, oraz sprzedaż resztek majątku narodowego wypracowanego przez pokolenia Polaków.

Co do innej tezy z pózniejszego postu o tym iż Grecy dostali pieniądze z Niemiec,to śmiem twierdzić podobnie zresztą jak i znamienita większość Greków że to ułamek z tego co Niemcy zniszczyli w czasie ii wojny światowej w Grecji.

Zresztą Grecy w przeciwieństwie do nas,to bardzo mądry naród,gdyż zgodnie z logiką lepiej by robiono na ciebie,niż ty na kogoś.

No chyba że usłużność,poddaństwo i wrodzony instynkt do czołobicia na to nie pozwalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz sprzedaż resztek majątku narodowego wypracowanego przez pokolenia Polaków.

Otóż to. Aż mnie zatkało jak zobaczyłem zdjęcie jak ktoś wycina drzewo, a zaraz pod nim połowa komentarzy to obrońcy wartości przyrodniczych, straszących przepisami i prawiących morały jaki to cenny pomnik przyrody stracono, a przy tym nikt nie dostrzega jak wielką wartość wypracowaną latami przez naszych przodków oddaje się komuś za marny grosz. To jest wyprzedaż spadku naszych przodków i nikt tego nie widzi, bo mydli się ludziom oczy, że tak jest lepiej - pozbyć się nierentownego komunistycznego kolosa. Zastanówcie się przez chwile co wy zostawicie naszym następcom? Wielkie gospodarstwa, których 70% to kredyt, to jest nic! No ale wierzcie dalej w ten kit, który wciskają wam wybrani włodarze i kolorujący to media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak ale z drugiej strony co ten wielki majatek narodowy zarobil przez 20 lat?

 

juz w latach 90tych byl nierentowny, bo komunisci nic nie robili w tym zakresie, najwazniejszy postulat, ze ma byc dla wszystkich, a to ze slabej jakosci to juz nie wazne.

po roku 90tym przez nastepne 5 tylko wyciskano jeszcze ostatnie zlotowki, nic nie inwestowano - bo panstwowe, to kto zainwestuje? panstwowe to niczyje, pozniej fala strajkow i zwolnien i od 10 lat stoi i straszy.

 

tak samo lamentowano ze stocznia, ze nikt nie chce, nie rentowne, sprzedadza szejkom i bog wie co jeszcze. okazalo sie, ze przyszla koniunktura i czesc stoczni gdynia kupila polska spolka crist, dla ktorej osobiscie robilem uslugi :D

 

 

ja tam nie zaluje, ze ktos chce sprzedac kule u nogi, nie zaluje tez nikomu kto ma pomysl na to, zeby wykorzystac stare majatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ładne mi kule u nogi KGHM,TPSA,PZU czy np Petrochemia.

Z rentownością to prawda.Żadna firma w rękach nieroba,lenia i złodzieja nigdy nie będzie rentowna i to niezaleznie od tego czy ten nierób,len i złodziej żył w latach 60,70 czy żyje obecnie,oraz jeśli pała chęcią szybkiej sprzedaży,byle komu,za byle co,pod warunkiem ze kupującym będą ludzie typu Miro,Zbycho bądz Rycho.

Po nas choćby potop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Prywatyzacja powinna być ale nie wszystkiego. Branże strategiczne (energetyka, wojsko itd.) powinny zostać pod kontrolą państwa. W sumie one i teraz przynoszą mimo że państwowe dobre przychody. Ale resztę powinno się sprzedać. Przykład kolei czy PKS. Przejdźcie się do lokalnej państwowej firmy i zobaczcie jaka jest tam rozbudowana administracja, zobacz ile pieniędzy idzie na bzdury i zobaczcie jak one są zarządzane.

 

uczepiles sie jednej rzeczy i przez tylko jej pryzmat chcesz oceniac caly swiat.

Nie uczepiłem się jednej rzeczy. Grecję podałem jako przykład porównania dla Polski. Jak chcecie możecie porównać ją z Francją, Włochami czy z W. Brytanią. Chodzi mi o to czy Polskę także zaleje fala protestów, czy także zmierzamy w podobnym kierunku co Grecja, Portugalia, Hiszpania czy Irlandia. Czy będzie już tylko gorzej czy może nadchodzi czas poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Grecy dadzą sobie rade,to dumny naród, który wie że państwo to nie prostytutka i jego bogactwo nie jest zależne od ilości razy danej du***.

O nas mam obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sluchajcie ja tez bym zyczyl sobie, zeby nie sprzedali tego byle komu i za byle jakie pieniadze, a najwazniejsze, zeby nie bylo kolesiostwa, jednak obawiam sie, ze ciezko bedzie spelnic wszystkie wymagania :P

 

jedno jest pewne jesli cos jest nierentowne przez tyle lat to trzeba to sprzedac, sztuka polega na tym by zrobic to dobrze i widziec w tym przyszlosc. zobaczymy jaka klase pokaze ten rzad, nastepny i jeszcze nastepny :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Cena ropy jest w trendzie wzrostowym wyrażnie widać na wykresie więc nie wiem w czym problem. Co więcje trend ten w 2010 roku rośnie z większą dynamiką więc prawdopodobna bardzo jest dalsza podwyżka cen paliw. Oczywiście podwyżka vatu zrobi swoje ceny dolara też rosną oczywiście wszystko w ujęciu długoterminowym a nie z dnia na dzień. To tyle o cenach paliw.

Przyczyny dziury budżetowej i powody dla których musimy zaciskac pasa.

- sfera socjalna dużo grup uprzywilejowanych np policja straż itd, dopłaty do zus czy krus zasiłki to wszystko kosztuje. Wiele osób dodatkowo wyłudza zasiłki kombinuje (pseudo rolnicy na krusie bezrobotni pracujący na czarno itd) Niestey rzaden rząd jak do tej pory w obawie przed notowaniammi nie podjoł się żadnych reform a to wszystko się zbiera i coraz więcej kosztuje.

- sporą część kasy przejadają urzednicy coraz bardziej rozbudowując urzędy itd. Jednak akurat ta część stosunkowo najmniej kosztuje.

- modernizacja kraju jak wiecie ue daje tylko część kasy, resztę trzeba dołożyć, remonty dróg stadiony na euro i wiele innych też kosztują.

To tak pokrótce według mnie najważniejsze wydatki najbardziej denerwuje mnie ten socjal. Tu potrzebne są reformy inaczej ci co, pracują będą pracować na kombinatorów i nierobów bądź też na 35 letnich emerytów ze straży czy policji.

Co do prywatyzacji najlepsze ceny osiąga się, gdy jest w branży koniunktura. Nie dziwcie się więc, że nikt nie chce stoczni, gdy całą produkcję statków przejoł praktycznie daleki wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Socjal jest najgorszy. Ale i za bardzo rozbudowana administracja także potrzebuje pieniędzy o to nie małych.Służby mundurowe powinny mieć przywileje bo za bardzo nie widzę strażaka w wieku 60 lat który gasi mój dom, albo policjanta który goni złodzieja. Należy zrobić dość dużą reformę finansów państwa bo za kilka lat to możemy jednak być tą drugą Grecją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Reforma finansów polega właśnie na reformach mających na celu wprowadzenie oszczędności przez redukcje wydatków. Wkońcu kase trzeba skądś wziąć. Nie mówie że w straży czy policji tżeba pracować do 60 ale do 50 np to już duży zysk dla państwa. W chwili obecnej rząd porozumiewa się ze związkami aby czas pracy przedłużyć o 10 - 15 lat czyli gdzieś do 45 - 50 lat. Nikt nie mówi, że ten starszy ma wejść na dach czy tez gnac przestępce są rózne funkcje. Zreszta popatrzcie na policjantów w drogówce często widać starszych nie komentuje dlaczego więc wiek, az tak nie przeszkadza.

Inną sprawą jest, że w tych służbach nie płaci się zus więc na emerytury dla tych ludzi idzie kasa z podatków.

Druga sprawa to różne zasiłki krus dla pseudo rolników itd. Sam słyszałem o sytuacjach, gdzie ktoś dostał skierowanie do pracy z pośredniaka szedł tam szukał znajomości, aby mu podbili że się nie nadaje.Wielu ludziom tak naprawde nie zależy na znalezieniu pracy bo mają na czarno. Chodzi o to aby mieć świadczenia zdrowotne a to kosztuje.

Składka krus tez jest niska względem tego co trzeba do zusu zapłacić a emerytury sa bardzo podobne więc państwo też dokłada.

Takich dziur jest sporo łatanie trochę zajmie na tym własnie polega reforma między innymi niestety wielu populistów rozdaje a potem ciężko zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale czy obecny rząd zdecyduję się na tą reformę przed wyborami? Bo jednak to nie przysporzy mu za wielu zwolenników. Czy może zrobi parę reform żeby pokazać że coś robi i będzie grał na czas? Bo czas się jednak liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Po wyborach. Schetynie jakoś dziwnie wyszło, jak dziennikarze pytali o reformę krus, że będą mogli się tym zająć jakoś w grudniu 2011. Czyli po wyborach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@hubertuss-dlaczego już parę razy napisałeś że emerytury z ZUS I KRUS są bardzo podobne ?-świadomie to robisz czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widać świat i ludzie jest jak EMO... "Świat cierpi na poważną chorobę i pijanym ściegiem sunie ku autodestrukcji, a my jak poasożyty suniemy wraz z nim w bezdenną odchłan rozpaczy." smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zawsze staram się pisać wszystko świadomie. Ale muszę się poprawić bo widzę ostatnio się zmieniło teraz emerytura z krus wynosi 706 i z zus tyle samo. Wysokość składek niestety jest bardzo różna. Rozumiem, że wielu osobom to nie na ręke ale niestety to musi się zmienić i najprawdopodobniej się zmieni. Reformy oszczędnościowe muszą niestety dotknąć wszystkich pieniądze w kasie państwa muszą być i według mnie lepiej gdy skarb państwa wyrówna obciążenia niektórrych grup zawodowych niż np zacznie oszczędzać na i tak biednej służbie zdrowia czy innych ważnych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W krajach takich jak Niemcy czy Francja też jest odrębny system ubezpieczeń rolników. Na dodatek mają tam lepsze profity niż w Polsce, ale fakt faktem jest tam mniej rolników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/356293,od_1_pazdziernika_zmiany_przepisow_o_krus.html

 

Rolnik z gospodarstwa powyżej 50 h, dodatkową działalnością i domownikiem zapłaci lekko ponad 500 zł.

Jak widać nie do końca tyle samo. Składka zus dla prowadzącego działalność gospodarczą np taksówkarza, fryzjera, wynosi około 850 zł miesięcznie. Aby tyle płacic do krus trzeba mieć pow 150h mieć dodatkową działalność gospodarczą i ubezpieczonego domownika. Przyznacie że skala dochodowości jest zupełnie inna. Jak dla mnie ci domownicy i dodatkowe działalności to w wielu przypadkach furtka do ucieczki z zus i w szarą strefe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem @hubertuss skąd bierzesz te dane-zapewne liczysz maksymalną emeryturę z KRUS-u i minimalną z ZUS-u ,innego wytłumaczenia nie widzę-ale to co robisz to wprowadzanie ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to podałeś KRUS,a teraz bądź tak dobry i podaj wysokość świadczeń z ZUS-u.

PS.Hubertuss-zakładam że jesteś rolnikiem-naprawdę podoba Ci się taki scenariusz ?-Mój odnośnik

PS2.Podałeś przed chwilą inny odnośnik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Krusu zamykać nie chcę niech sobie bedzie. No może trzeba by kadry przejrzeć, bo czesto jest to przechowalnia polityków lub ich bliskich jednej partii ale w sumie w wielu urzedach tak jest.

Z treścia w większości też się zgadzam

- krus konserwuje biede na wsi ludzie nie odczuwają jakiejs motywacji do szukania pracy bo miedzy innymmi niski krus sprawia że jakos przewegetują.

- o działalności pozarolniczej juz pisałem

- zus tez jest niedeficytowy ale jak zostało napisane do emerytury ubezpieczonego w zus podatnik dopłaca 300 zł do emerytur ubezpieczonych w krus 675zł. To że politycy podają mniejszą sumę dopłat do krus to dlatego, że jest mniej ubezpieczonych w krus niż w zus.

Dlatego mojm zdaniem bardziej perspektywiczne było by finansowanie emerytur rolniczych z podniesionych składek na krus. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze powinny byc przeznaczone na pomoc w zagadnieniach zawartych w podsumowaniu artykułu tj. rozwój edukacji, komunikacji, szkoleń. Tak aby wyciągac ludzi z gospodarstw nieperspektywicznych.

Oczywiście nie tylko krus jest winny dziurze budżetowej, ogólnie niewydolny system emerytalny do tego starzejące się społeczeństwo nie wróży dobrze na przyszłość ani polsce ani większości krajów europy.

Żeby nie było przechodzenie na emeryturę w wieku 35 lat przez policjantów strażaków itd jeszcze bardziej mi się nie podoba. A najbardziej mi sie nie podoba, że taki policjant na emeryturze pobiera kase z państwa, zabiera miejsce pracy komuś innem (młodzi ludzie po studiach jadą za chlebem w świat} to pracując nie płaci zusu bo dorabia. Według mnie albo emerytura albo praca. Ewentualnie pracujesz na emeryturze to od tego co dorobiłeś powinni naliczac zus i wszystkie składki.

Edytowano przez brzozak2
zwroc uwage na pisownie, literowki, nie z przymiotnikami piszemy razem. piszesz dlugie posty, dlatego wiecej uwagi to bedzie wymagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeszcze raz Cię poproszę o podanie wysokości emerytury z ZUS-u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj