Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Polskę czeka to co Grecję?


201 odpowiedzi na ten temat

#181 Share roltech

roltech

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 320 postów
 • Płeć:Nie powiem

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:47

Czy Polskę czeka to co Grecję? Panowie a czy przyczyną kryzysu nie jest przypadkiem zaciskanie pasa? Czy nie jest tak że, wiecej pieniedzy w obrocie generuje większy PKB?

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 19:51
 •  

#182 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:16

Czy Polskę czeka to co Grecję? Niestety nie zwiększanie obciążeń fiskalnych czy też emerytalno rentowych podnosi zdecydowanie koszty pracy a to wiąże się z podniesieniem cen produktów finalnych a zatem konkurencyjności. Zwiększenie wydatków zwłaszcza na socjal naprawde nie służy wzrostowi pkb a wręcz przeciwnie.

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:21

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Niestety nie zwiększanie obciążeń fiskalnych czy też emerytalno rentowych podnosi zdecydowanie koszty pracy a to wiąże się z podniesieniem cen produktów finalnych a zatem konkurencyjności. Zwiększenie wydatków zwłaszcza na socjal naprawde nie służy wzrostowi pkb a wręcz przeciwnie.

Pozwoliłem sobie zacytować twój post,mimo ze jest poprzedni,ale uniemożliwi to jego edycję a zamierzam wykazać nonsensy tkwiące w jego treści.
Nie wiem czy brak przecinka po nie jest zamierzony czy też po prostu zapomniałeś go wstawić,ale w obu przypadkach mimo że zdanie ma inny kontekst,tezy w nim zawarte są błędne.
Bez przecinka,zdanie to mówi ze jeśli nie zwiększy się obciążeń finansowych.to podniosą się koszty pracy,ceny i konkurencyjność.Błąd,koszty pracy pozostaną na tym samym poziomie,podobnie jak i ceny oraz konkurencyjność,a to dlatego że nie zwiększanie jest utrzymywaniem na dotychczasowym poziomie,a taka sytuacja nie generuje zmian w żadnym kierunku.
Jeśli zaś przyjąć że o wstawieniu przecinka zapomniałeś,kontekst zdania jest inny ,ale nie wszystkie tezy są prawdziwe.W takim wypadku owszem po podniesieniu obciążeń rosną koszty pracy, które muszą zostać przełożone na ceny produktów finalnych,tylko niestety taka sytuacja w żaden sposób nie podnosi konkurencyjności a wyraznie ją obniża ,chyba że masz na myśli podniesienie konkurencyjności dla importu,który w prostej linii przełoży się na spadek zakupu drogiego krajowego produktu ;) ,co przełoży się na ograniczenie produkcji na którą spada zbyt :P ,co przełoży się na redukcję liczby pracowników nie mających co produkować ;) ,co przełoży się na brak składek do ZUS od zwolnionych pracowników ;[ .co przełoży się na ogromną ilość wypłacanych zasiłków i leczenie zwolnionych na koszt państwa :) .

Edytowany przez xemit, 29 grudzień 2010 - 11:22.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 19:51
 •  

#184 Share brzozak2

brzozak2

  AF upada!!!!

 • V.I.P.
 • rank
 • 6036 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:49

Czy Polskę czeka to co Grecję? taka tylko mala uwage co do techniki pisania postow. @hubertuss owszem powinien wstawiac przecinki, ale mysle, ze nie robiac tego zbrodni nie popelnia, natomiast zauwazylem znaczna poprawe od strony ortograficznej i mi to juz wystarcza :P

@xemit piszesz ladne posty (oczywiscie nie oceniam teraz zawartosci), ale tylko jedna mala uwaga, zebys po znakach interpunkcyjnych wstawial spacje, to bedzie idealnie ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#185 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:15

Czy Polskę czeka to co Grecję? Odnosze wrażenie, że to forum dla humanistów lub filozofów a nie rolników. Ok nie wnikam jak ktoś interpretuje moje posty, jak mówią mądrej głowie dość dwie słowie. Osoba mająca jako takie pojęcie o ekonomi domyśli się bez wzgledu na przecinki o co mi chodziło. Ja tu naprawdę nic nowego nie wymyślam to wszystko jest dowiedzione i wyliczone.
Co do ortografii, klawiature mam jaką mam pisząc szybko nie zawsze odpowiednio długo przytrzymam alt, przecinki ok moja wina. Poza tym odnosząc moją ortografie czy stylistyke do tego co tu czasami czytuje nie jest najgorzej.

Edytowany przez brzozak2, 29 grudzień 2010 - 12:23.
ech tylko troche pochwalic i od razu 2 ortografy ;) ogonkow i wielkich liter nikt sie nie powinien czepiac, ja w ogole ich nie uzywam, bo jest to dopuszczalne piszac w internecie ;)


#186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:48

Czy Polskę czeka to co Grecję? Przedmiotem mojej odpowiedzi nie były uwagi dotyczące ortografii,a raczej podważenie twoich wniosków dotyczących podniesienia konkurencyjności, niezależnie czy twój post dotyczył zwiększenia obciążeń, czy tez ich niezwiększania.
Koszty pracy należą w Polsce do jednych z najwyższych w Europie, podobnie jak podatki, pensje natomiast w znakomitej większości-głodowe. Dalszy wzrost fiskalizmu, spowoduje zdławienie przedsiębiorczości, spadek eksportu niekonkurencyjnych towarów,ucieczkę w szarą strefę, a być może bunty społeczne i zamiast wróbla w garści restrykcyjnemu rządowi pozostanie gołąb na dachu, a nam kolosalny deficyt budżetowy będący balastem dla następnych pokoleń.
Wracając do tematu KRUS, zwróć uwagę ze łączna suma dopłat obszarowych to prawie 13 mld zł.Kwota ta wypłacana jest do gruntów rolnych w uprawie,łąk,pastwisk oraz ugorów.
Jak twierdzą media do kasy KRUS,"państwo" dopłaca ok 16 mld zł, poza składkami płaconymi dzisiaj przez rolników.
Wiedząc że kwota dopłaty do ha wynosi ok 850 zł, co w średnim okresie równa się 2 tonom zboża,w jaki sposób mądre głowy zamierzają wyeliminować dopłaty do KRUS. Przecież by KRUS zbilansować, składka z ha powinna przekraczać 1000 zł ,czyli więcej niż kwota dopłat bezpośrednich ,która w każdym przypadku jest większa niż zysk z ha w dobrym roku,a czasem większa niż cała produkcja brutto na niejednym polu.

Edytowany przez xemit, 29 grudzień 2010 - 15:02.


#187 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:09

Czy Polskę czeka to co Grecję? Nie możemy porównywać się do państw typu niemcy, anglia czy inne starej unii. U nich gospodarka rynkowa funkcjonyje ponad 60 lat u nas od 20, więc spore różnice są. Jeśli spojżycie na średnią płace w kraju to zauwazycie, że ona rośnie. Oczywiście jest spory rozrzut, ale to między innymi ze względu na duże obciążenia emerytalne jednych grup, czy też przywileje emerytalne innych. Małej firmy nie stac na drogi zus a jeśli już zatrudnia pracownika zaczyna się kombinowanie z etatami umowami na zlecenie, czy też płacenie zusu odbija się na poborach pracownika.
Pisałem juz kilkanascie razy, główną przyczyną deficytu budżetowego jest niewydolny system emerytalny oraz wiele inwestycji po przystąpieniu do ue. O ile tego drugiegoo nie neguje to socjal zawsze mnie drażni. Uważam, że w wielu wypadkach "psuje" ludzi. Od nowego roku przewidywana jest podwyżka zus dla prowadzących działalność gosp. o około 50 zł i nikt ich nie pyta czy będą mieli z czego płacić.

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:21

Czy Polskę czeka to co Grecję? Agituj więc za zmniejszeniem obciążeń dla ZUS. ;)
Co do wzrostu obciążeń rolników w ostatnim TR, opisano jak mądre głowy z BBC zmieniają zdanie dotyczące wzrostu wielkości składek płaconych przez najbogatszych rolników.
Możliwości tego wzrostu ocenia się na ok 500 mln zł rocznie w przypadku przesunięcia ich do ZUS.Niestety ZUS w takim przypadku musi zwiększyć liczbę obsługujących te płatności pracowników i zatrudnić następne 5 tyś ludzi do 45-tysięcznej armii która tam dzisiaj pracuje.
Te dodatkowe 5 tyś ludzi dokładnie zeżre całą spodziewaną nadwyżkę,gdyż dokładnie tyle potrzebują rocznie na pensje. Zużyty przez nich prąd, mydło,wypita herbata, zużyty papier toaletowy, oraz wzrost kosztów wywozu fekali produkowanych w czasie pseudo pracy obciąży dodatkowo nadwyrężony budżet.
BBC sugeruje iż najtańszym wyjściem wydaje się pozostawienie wszystkiego po staremu. :P
P.S. Pamiętaj że składka ZUS jest wkalkulowana do produktu i w zasadzie pośrednio płaci ją ten, który dany produkt kupuje , składka KRUS natomiast nie ma wpływu na cenę zboża,mleka bądz pieczarek.

Edytowany przez xemit, 29 grudzień 2010 - 15:27.


#189 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:36

Czy Polskę czeka to co Grecję? Oczywiście składki mozna zmniejszać tylko pytanie skąd wziąć kase na emerytury. Nie moja wina, że jestem realistą znającym co nie co zasady funkcjonowania państwa. Zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądze w kasie muszą się znaleźć. Jeśli nie wzrosną składki, czy czas pracy dla grup uprzywilejowanych czekają nas nastepne podwyżki podatków ewentualnie oszczędności na służbie zdrowia, policji itd. Czy tak ciężko zrozumiec, że jak nie wezmą z jednej strony to zabiorą więcej z drugiej.
Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju organizacje zrzeszające przedsiębiorców, to obniżenie obciążeń przedsiębiorców (np rolników z wielkimi gospodarstwami, którzy tez pewnie do takich należą i składki płacą) jest ich flagową działalnością.

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:54

Czy Polskę czeka to co Grecję? Emerytury miały być finansowane poprzez sukcesywną sprzedaż majątku narodowego,który budowali ludzie pobierający dzisiejsze świadczenia.
Niestety sprzedawany majątek służył uwłaszczeniu nomenklatury, zaspokajaniu potrzeb kolesi, lub pozbywano się go bezsensownie,jak choćby wykup mieszkań i lokalów usługowych za przysłowiową złotówkę, nie zważając na status materialny kupującego.
Podatki i inne obciążenia są przeżerane przez rozrośniętą do granic absurdu administrację.
Wyobraż sobie że obligatoryjne wypłacanie dopłat na podstawie nakazu płatniczego było by dużo tańsze niż armia pracowników agencji pasących się niczym trzoda w różnych nowo powstałych instytucjach i to nawet uwzględniając pewne straty związane z brakiem kontroli.
Zwróć uwagę ze utrzymanie więżnia i standardy które ma mieć zapewnione, w wielu przypadkach są dużo wyższe od dochodów z przeciętnego gospodarstwa lub stopa życia niejednego emeryta oraz warunki w których spędza ostatnie lata swojego żywota.
O dostępie do usług medycznych więżnia w stosunku do rolnika, nawet nie wspomnę.
Itd, itd, itd.

Edytowany przez xemit, 29 grudzień 2010 - 15:56.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 19:51
 •  

#191 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:27

Czy Polskę czeka to co Grecję? Z tym majątkiem to jak sądze taki żart. Chyba sam w to co piszesz nie wierzysz. Przypuścmy, że ktoś wpadł by na taki pomysł majątek, wkońcu by się skończył i co z emeryturami dalej? Skąd majątku więcej? Trzeba by chyba kogoś najechać. Reforma systemu emerytalnego ma na celu zapewnieni wypłacalność dla następnych pokoleń.
Rząd zapowiada redukcję administracji o 10%, to jest dobre. Mimo wszystko to nie administracja jest najwiekszym obciązeniem dla budżetu.
Co do wypłat dopłat przy pomocy nakazów, ktos jednak musi kontrolowac wszystko. Chociaż przyznam, że system jest zbiurokratyzowany, jednak gdyby kontroli nie było każdy brał by w zasadzie ile by chciał.
Co do więzień no cóz ja wolał bym, aby zamiast nich wybudowano kamieniołomy i łagry jednak organizacje praw człowieka nie zgodzą się na to. Więc niestety jest jak jest.

#192 Share martini89

martini89

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 339 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Pałuki
 • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:12

Czy Polskę czeka to co Grecję? Ale zabieranie części zasiłku pogrzebowego to już lekka przesada... z tym oszczędzaniem....

#193 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1607 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:13

Czy Polskę czeka to co Grecję? niby dlaczego wykopanie dolka na cmentarzu ma kosztowac pare razy wiecej niz w ogrodku a trumna od szafy roznic sie nie tylko zawartoscia ale i cena , 700 zl za godz to chyba niewielu ludzi zarabia oprocz proboszczy.
w sferze gospodarczej to proponuje tak zrobic jak amerykanie, gdy caly swiat interesowal sie jakims australijczykiem i jego "wikiliki' fed spokojnie wydrukowal pare wagonow "zielonych"[teraz to raczej brazowych] liczarki przeliczyly 3 biliony kawalkow papieru o coraz mniejszej wartosci i problemy odplynely w sina dal-znaczy sie do nastepnych wyborow.
wszyscy wybitni ekonomisci[nazwisk nie bede przytaczal bo sa trudne,a i tak prawie nikomu nic nie powiedza]w grobach sie przewracaja widzac to co sie dzieje w swiatowej ekonomii-to po prostu slepy zaulek i nikt nie wie jak z niego wybrnac.najlepszym sposobem bylaby wojna swiatowa [i to zapewne ostatnia B) ]co pewnie kiedys nadzejdzie,

ale sie rozpisalem,az moja przegladarka sie przegrzala i co drugie slowo na czerwono podkresla :)

buk, humor ,seks ,rokendrol.


#194 Share maniek33

maniek33

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 584 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:30

Czy Polskę czeka to co Grecję? Hubertuss wejdź na forum :polityków, prawników, lekarzy, pięlęgniarek, nauczycieli, górników, stoczniowców itp. i używaj ...( czyt. n....laj w klawiaturę do woli ) Odczep się od rolników

Edytowany przez maniek33, 29 grudzień 2010 - 22:54.


#195 Share roltech

roltech

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 320 postów
 • Płeć:Nie powiem

Napisany 30 grudzień 2010 - 00:10

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Odnosze wrażenie, że to forum dla humanistów lub filozofów a nie rolników. Ok nie wnikam jak ktoś interpretuje moje posty, jak mówią mądrej głowie dość dwie słowie. Osoba mająca jako takie pojęcie o ekonomi domyśli się bez wzgledu na przecinki o co mi chodziło. Ja tu naprawdę nic nowego nie wymyślam to wszystko jest dowiedzione i wyliczone.
Co do ortografii, klawiature mam jaką mam pisząc szybko nie zawsze odpowiednio długo przytrzymam alt, przecinki ok moja wina. Poza tym odnosząc moją ortografie czy stylistyke do tego co tu czasami czytuje nie jest najgorzej.

Kolego jak się zapoznasz z przepisami idąc do urzędu, jesteś traktowany w nim jak człowiek. Urzędnikowi też się łatwiej pracuje jak osbługuje "humanistę", niektórzy są zaskoczeni że jestem rolnikiem. Wpadłem na to jak sam pracowałem za biurkiem i przyjmowałem interesantów. I wierz mi, wolę cały dzień orać "ergonomicznym" c-360 niż miałbym przyjmować interesantów do 15ej czy 16ej w biurze. Szacunek dla urzędników (nie wszystkich).

Edytowany przez roltech, 05 styczeń 2011 - 19:54.


#196 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 08:48

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Hubertuss wejdź na forum :polityków, prawników, lekarzy, pięlęgniarek, nauczycieli, górników, stoczniowców itp. i używaj ...( czyt. n....laj w klawiaturę do woli ) Odczep się od rolnikówNie wiem po co te nerwy. Forum jest przeciez po to, aby wyrażać swoje opinie, poglądy. Na wysokość składek krus nie mam wpływu. Grupy zawodowe, które wymieniłeś płacą zus lekarze i prawnicy od 2011 roku dostana równiez kasy fiskalne. Więc jak widać obciążenia dotykają wielu grup zawodowych. Nie mam potrzeby wchodzić na fora dla tych grup zawodowych, ponieważ się tym nie interesuje.
Co do tego, że urzędnicy uprzejmiej obsługują osoby znające się choć troche na rzeczy to się zgadzam.

Edytowany przez hubertuss, 30 grudzień 2010 - 08:48.


#197 Share wiesaw

wiesaw

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 273 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z doliny Wolicy
 • Zainteresowania:

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:38

Czy Polskę czeka to co Grecję? "Owszem kiedyś ci emeryci zaczną wymierać i ..."
Stanie się to szybciej niż myślimy, cięcia w służbie zdrowia powodują zamknięcie kilku specjalistycznych gabinetów w mojej przychodni rejonowej i cięcia na oddziałach w szpitalu powiatowym, zwolnienia pracowników, więc nie dając na zdrowie zaoszczędzi się na emeryturach. Zasiłki też okrojone, więc ciekawe czy może pogrzeby stanieją?
Już niebawem kolejni, tym razem bardzo dobrzy pracownicy znajdą pracę w Niemczech i Austrii, 0,5 - 1 miliona "z głowy". Wyrównamy bez wojny w dół, i po nas choćby potop....
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#198 Share damian18

damian18

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 671 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ryki

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:49

Czy Polskę czeka to co Grecję? he he zabawne te posty o tych miłych urzędnikach oczywiste że jak ktoś załatwia coś już "100" raz to wie o co chodzi i taki urzednik tylko "pieczątki stawia" to wiadomo że mu się wtedy podoba i jest zadowolony bo praktycznie nic nie robi! ale jak już się o coś dopytujesz to już nosami kręca i Cię zbywają bo albo sami nie widzą albo im się nie chce gadać i tyle!

#199 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4207 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:54

Czy Polskę czeka to co Grecję? Podejście do petenta w urzedach się zmienia. Z drugiej strony nie raz widziałem, jak ludzie nie potrafią wypełnić druku czy formularza z podpisanymi rubryczkami. Tak więc wierze, że cierpliwość można stracić powtarzając 10 razy gdzie tżeba wpisać np nip czy inne dane.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Czy Polskę czeka to co Grecję? Dzisiaj, 19:51
 •  

#200 Share binek

binek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 536 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:wielkopolska

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:35

Czy Polskę czeka to co Grecję? Władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie - taki cytat gdzieś zasłyszany a jaki realny w naszych warunkach. Podejście do petenta zmienia się, ale przez osoby młode, krótko po szkole którym jeszcze nie uderzyła sodówka do głowy od nadmiaru władzy i boją się utraty stanowiska. Stare wygi są za to nie do ruszenia i biada temu kto zakłóci spokój przy kawce i miłej pogawędce z kolegą za biurka. Argument że urzędnik traci cierpliwość za 10 razem nie trafia do mnie, po to tam siedzi i bierze niemałe pieniądze a jak ktoś nie rozumie to niech tłumaczy 20 razy, a jak nie to niech sam wypełni rubryczki a petent się podpisze. Najlepsze jest to jak urzędnik 10razy tłumaczy i 10 razy tym samym wprowadza cię w błąd i wszelkie próby wyjaśnienia przyjmuje na NIE - bo on wie lepiej i kropka.

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Rolnictwo w Nowej Zelandii i Polsce - co nas łączy? zobacz »