Skocz do zawartości

Zdjęcie

COMER czy LFMR ??

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 12:12

COMER czy LFMR ?? jak wiecie ci dwaj produceci trudnia si w produkcji walków odbioru mocy kturego producenta polecicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
COMER czy LFMR ?? Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:09

COMER czy LFMR ?? Comer jest lepszy

#3 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 18:09

COMER czy LFMR ?? Ja polecam LFMR lata się nimim robi i się trzymają.

#4 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 maj 2010 - 13:11

COMER czy LFMR ?? Odświeżę trochę temat. Który z wałków będzie lepszy do Orkana? W instrukcji Orkana zalecają wałek o wytrzymałości 630 Nm. Comer ma wytrzymałość 650 Nm i jest na grubym frezie, zaś lubelski wałek ma 630 Nm i jest bodajże na drobnym frezie. Ceny są zbliżone ok 560zł. Który wybrać, jaki lepszy frez?

#5 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 maj 2010 - 14:18

COMER czy LFMR ?? Lepszy na pewno będzie grubszy frez. Przy takich parametrach wziął bym COMERA.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2010 - 16:00

COMER czy LFMR ?? A ja bym wziął frez taki jak masz w innych wałkach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 maj 2010 - 22:28

COMER czy LFMR ?? Na pewno lepszy będzie drobny frez.

#8 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 maj 2010 - 07:28

COMER czy LFMR ?? Na jednej składnicy sprzedawca mówił ze lepszy drobny frez zaś na drugiej że lepszy gruby i kogo to słuchać. Widzę że i wy macie zdania podzielone. Może ktoś uzasadni dlaczego lepszy drobny albo gruby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 maj 2010 - 07:52

COMER czy LFMR ?? Drobny Frez wolniej się wyrabia jest wytrzymalszy.

#10 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 maj 2010 - 13:53

COMER czy LFMR ?? Raczej na odwrót. Grubszy sie wolniej wyrabia gdyż jest mniej wolnych przestrzeni pomiedzy frezami.

#11 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 maj 2010 - 17:43

COMER czy LFMR ?? Połączenia wielowypustowe liczy się przede wszystkim na naciski powierzchniowe nie na ścinanie "freza", więc im większa powierzchnia współpracy tym lepiej (przy założeniu że mat. ten sam) więc zwykle więcej frezów oznacza wyższą trwałość

#12 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:13

COMER czy LFMR ??

Raczej na odwrót. Grubszy sie wolniej wyrabia gdyż jest mniej wolnych przestrzeni pomiedzy frezami.

Nie wiem czy uzasadnienie dobre ale napewno na grubszym frezie wolniej sie zużywa B)

Połączenia wielowypustowe liczy się przede wszystkim na naciski powierzchniowe nie na ścinanie "freza", więc im większa powierzchnia współpracy tym lepiej (przy założeniu że mat. ten sam) więc zwykle więcej frezów oznacza wyższą trwałość

Wiesz kolego nie chcę się kłócić z tobą ale wydaje mi się że się jednak myślisz twierdząc że połączenia wielowypustowe liczy się na nacisk powierzchniowy wystarczy pomyśleć jak działają siły tam nie występuje tarcie jako takie jedynie sam nacisk(np nity liczy się z nacisku pow. bo gdy zacznie działać na ścinanie to już za późno) >> ja bym powiedział raczej że wałki* się powinno ( nie wiem jak jest) liczyć na ścinanie (chodzi mi o siły działające na sam frez)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#13 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 11:42

COMER czy LFMR ?? odgrzewanie kotleta jaki wałek polecacie ? comer wychodzi bardzo korzystnie cenowo a jakościowo ?

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:49

COMER czy LFMR ??

Wiesz kolego nie chcę się kłócić z tobą ale wydaje mi się że się jednak myślisz twierdząc że połączenia wielowypustowe liczy się na nacisk powierzchniowy wystarczy pomyśleć jak działają siły tam nie występuje tarcie jako takie jedynie sam nacisk(np nity liczy się z nacisku pow. bo gdy zacznie działać na ścinanie to już za późno) >> ja bym powiedział raczej że wałki* się powinno ( nie wiem jak jest) liczyć na ścinanie (chodzi mi o siły działające na sam frez)

Odgrzewam kotleta bo widzę że kolega pisze delikatnie mówiąc nieprawdę. Wielowypusty liczy się na nacisk powierzchniowy, podobnie zresztą jak wpusty pojedyncze.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:54

COMER czy LFMR ?? Nie znam się może masz racje ( askoro mówisz że tak się liczy to pewnie masz racje) nie ważne . Ale jedno wiem na 100% i nikt mi nie wmówi choćby nie wiem co , jeśli chodzi o wytrzymałość hmmm na zużycie w sensie co dłużej wytrzyma to na bank gruby frez , jak żyje nie widziałem wałka z grubym frezem wyrobionego a z drobny to już sporo widziałem niestety , tym bardziej mnie dziwi że w nowych maszynach coraz więcej jest drobnych frezów ( może postarzanie produktu @ paktofonikas a wiesz może jak się oblicza zabezpieczenia kołkowe np w pługach czy podorywkowych na docisk czy cięcie ?Bo nie wiem czy to dokręcać porządnie czy nie . Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:41

COMER czy LFMR ?? Jeżeli drobne frezy są słabsze to dlaczego wszystkie duże (ale te naprawdę duże) ciągniki i maszyny mają wszystko na drobnych frezach? :P

Jaki by frez nie był, to w orkanie się nie powinien wykończyć :)

Dodaj odpowiedź