Vril

Ciągnik pomocniczy 70-100 km dla wysokiego :)

Polecane posty

Vril    1

Proszę o poradę od Was .

 

Posiadam 50 ha ,głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie jest JD 6820 a do pielęgnacji mam C-360.

Mam zamiar kupić ciągnik pomocniczy 70-100 km który zastąpi mi wysłużoną 60-siątke która głowni pracowała

z siewnikiem do nawozu oraz opryskiwaczem 1600 l .

Nowy ciągnik głównie ma wykonywać te dwie prace oraz w transporcie ,może się również zdarzyć że pomoże w

uprawach mojemu Jelonkowi ;)

 

I teraz pytanie brać w pełnym wyposażeniu czy może prostego.

Druga sprawę to mój wzrost .Mam 198 cm i to może mieć w pierwszej kolejności decydujący wpływ przy doborze ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

a jaką cenę chcesz przeznaczyć? mi do takich lekkich prac bardzo się podoba JD 6130 lub 6230 tym bardziej że jednego Janka już masz, jeśli Cię stać to bierz w pełnej opcji;] zawsze to lepiej a jeśli do 6820 się mieścisz to i do tych co napisałem też bo kabina jest prawie identyczna;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Vril poprzeglądaj modele Belarusa w tym przedziale mocy ;[

 

Masz tyle wzrostu co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile będziesz robił rocznie mtg jak ok 400 to chyba wystarczy prosty cięgnika. Ja polecam coś z NH np. TD5050. Mam starszą wersję tego modelu (TD95D) i nie narzekam. Prosty mechaniczny ciągnik. Sam mam 190 cm. i jest jeszcze sporo luzy także na pewno się zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja polecam Farmtrac 80 4wd - silnik perkins 73km , ma dosyc wyskoką kabine , lub troche mocniejszy farmtrac 685dt - 82, 690dt - 87km - wysokie kabiny , lub LANDINI ALPINE DT80 - 76KM -silnik yanmar 4 cyl bardzo oszczedny , lub alpine 85DT - 81km


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Na pewno zetor odpada bo ja mam ponad 190 cm i jest ciasno, tzn z prawą nogą jest problem bo przeszkadza wajcha od rewersu i gaz ręczny.

Bardzo przestronne kabiny ma NH T6000 - i na wysokość i na szerokość nie ma problemu, siedzenie kierownica regulowane.

Musisz usiąść i poprzymierzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian88    0

Ja polecam MF 5435 jest bardzo komfortowy i bez problemu sie zmieścisz w nim, bo mam 190 cm wzrostu i spokojnie sobie jeżdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Zależy ile będziesz robił rocznie mtg jak ok 400 to chyba wystarczy prosty cięgnika. Ja polecam coś z NH np. TD5050. Mam starszą wersję tego modelu (TD95D) i nie narzekam. Prosty mechaniczny ciągnik. Sam mam 190 cm. i jest jeszcze sporo luzy także na pewno się zmieścisz.

w serii t 5000 jest właśnie bardzo mało miejsca w kabinie ja mam 187cm i juz prawie dotykałem do podsufitówki przestronna kabina jest np w axosie w seri t 6000 to się zgodze bardzo przyjemnie i bardzo dobre mniejsce dla pasazera. W agrofarmie raczej tez ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No fakt seria T5000 NH nie rozpieszcza ilością miejsca. A w T6000 jest jego naprawdę sporo - spory pasażer i spory kierowca mogą razem jechać i obaj mają wygodnie, pasażer ma miejsce na nogi i wogle.

DF, lambo, same raczej ciasne kabiny mają.

Jak masz JD to może pomyśl nad następnym JD, serii 6030, lub 5R ale tam nie wiaodomo jak z kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W Belarusie jest dużo miejsca tylko pedał gazu nie jest przystosowany do dużej stopy :)

Ja mam 205cm wzrostu i najsmieszniej wyglądam w cyklopie ( oczywiście z kabinką) ;[:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Hahaha owszem, Belarus ma wysoką kabinę, a jakby okazała się za mała to można otworzyć klapę w dachu ;[ :) :) a tak powaznie to ja przy 198cm w Belarusie nie mam na co marudzić, jest wygodnie, z pedałem też wyrabiam a mam nr 50 :)

 

Słowem można by założyć "Klub Wysokich Agrofotoforumowiczów"...w skrócie "KWA" :) ...kwa kwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w serii t 5000 jest właśnie bardzo mało miejsca w kabinie ja mam 187cm i juz prawie dotykałem do podsufitówki przestronna kabina jest np w axosie w seri t 6000 to się zgodze bardzo przyjemnie i bardzo dobre mniejsce dla pasazera. W agrofarmie raczej tez ciasno.

Mi chodziło o serie TD a nie T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

A ja polecam 60 bez kabiny :Dtaki żarcik sceniczny ;[ A tak na serio to podobnie jak poprzednicy rozglądał bym się za jakimś NH np T5050 albo dalej w iść w kierunku marki JD Np. 5820 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Kabina w NH serii T5000 jest za niska. Ja mam 175 cm wzrostu i jak wchodziłem do niej u dealera to za każdym razem waliłem głową w dach. Ja by ci polecił JD 6030, MF 5400, NH 6000 (albo odmiennik w czerwonym kolorze),


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to może jeszcze claasa ariona 410 kabina do małych nie należy i dość dobrze się siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja mam 190 i w nh TD 5030 nie mam żadnych problemów z miejscem gorzej ma pasażer, ale dla kierowcy jest go wystarczająco i jako ciągnik pomocniczy jak najbardziej polecam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ja jako pomoniczy w gospodarstwie widzialbym KUBOTE, cena calkiem niezla, strasznie zwrotona maszynka no i prosta, brak elektroniki- jest to plus, kto wsiadze to pojedzie.

 

Jedno jest ciekawe, w USA wiekszosc malych taktorkow to wlasnie kuboty- duza bezawaryjnosc, niskie spalanie?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja ci polecam NH TD5050, sam go mam i jest całkiem nieźle, mam 188cm wzrostu i jest jeszcze dużo wolnego miejsca nad głową;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki serdeczne za odzew ;[

 

Człowiek niestety do wygód się przyzwyczaja.Do mojego wzrostu dochodzi jeszcze waga 120 kg :)

Mała serja w JD odpada ,mierzyłem się i jest mi za ciasno i za blisko do dachu a seria 6030 chyba jest

za droga .Chcę przeznaczyć na zakup 80-130 netto.Najlepiej jak by była gdzieś wystawa to bym się

pomierzył :)Podobno MF można u korbanków tanio kupić z bardzo dobrym wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian88    0

Tak. Dla przykładu podam ci orientacyjną cene. MF 5425 - 82 KM, bardzo ładna skrzynia biegów oraz dosyć oszczędny silnik w nich jest. Mi wycenili 39.000Euro ale z ściętą maską i szklanym dachem. Ale MF jest dosyć dobrze wyposażony, nawet ma klime w standardzie, co u innych dealerów nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ten model w standardzie można kupić za około 36-37 tys euro netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbrzez    0

co do tego NH T5000.. mam NH Tl100A i 193 cm wzrostu i nie jest tak że uderzam głową o sufit także nie odrzucałbym tak od razu tej propozycji ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj