Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile koni na 150ha

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kamil19

Kamil19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:39

Ile koni na 150ha ...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile koni na 150ha Dzisiaj, 12:11
  •  

#42 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 19:02

Ile koni na 150ha Z tego co wiem NH 6090 są trefne.Pracownik który sprzedaję ciągniki u dilera mi to mówił,więc coś w tym musi być.Nie poleca nikomu chyba że się uprze.

#43 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:44

Ile koni na 150ha może dla tego zaproponowali taką dobrą ofertę na niego właściwie pełna opcja tylko 265tys :unsure:

#44 Share dzipet

dzipet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 00:08

Ile koni na 150ha polecam tę maszyne CASE PUMA 210 Multicontroller
http://moto.allegro....1375246994.html

#45 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:48

Ile koni na 150ha Jestem winien wyjaśnienie na jaki wybór padło. Więc zdecydowałem śię na DF m620 z Przednia oś resorowana przedni TUZ kabina amortyzowana i najszersze opony jakie wtedy dawali tył 650 Ze była na niego promocja dałem za niego 255netto.
u mnie na podwórku pojawił się 08-2011.
do dnia dzisiejszego mam 1080h jest to główny ciągnik na 150 ha
Jeździ z pługiem obracanym 4s +pacomat, siewnikiem horsz pronto 3m, talerzówką ares XXL3m, transport mam na nim jeszcze Stola do rozładunków przede wszystkim BIGBAGów i czasami palet.
Jeśli chodzi o moc czy jest wystarczająca na moje gospodarstwo oczywiście jest choć jak by miała być większa to i pług musiał by być 5 skib a nie mogłem sobie na taki zestaw pozwolić
Z usterek to na samym początku
1)był orbitrol wymieniony bo puszczał olej.
2)Cięgło od regulacji tylnego TUZa się zapiekło że ciężko było kręcić wymienili.
3)jedno szybko złącze od hydrauliki ciekło wymienili a co gorsza widzę że zaczęło cieknąć następne (więc tu może być jakiś później problem)
4) nie działały pokrętła od regulacji przepływu oleju (hydraulika) była to kwestia ich regulacji ale zanim do tego doszli minęło trochę czasu
Co do obsługi to jak człowiek się przyzwyczai przełączać półbiegi pod obciążeniem albo biegi naciskając guzik na dźwigni zmiany biegów to już szuka tego w każdym innym pojeździe. A najczęściej po jeździe m620 jak wsiadam do auta to do przodu lub tyłu próbuje ruszyć za pomocą migaczy bo tam jest w ciągniku ustawiony rewers. natomiast wkurza mnie obsługa tylnego tuza po odblokowaniu jak przełączę na automat to działa a jak ustawie na manual wysokości to aby zaczęło działać to muszę pokręcić potencjometrem od głębokości i dopiero się uaktywnia i nie wiem czy ja coś źle robię czy to jest trochę skopane. Denerwuje mnie również że jak jest sucho i się uprawia/sieje zawsze w środku po jakimś czasie pojawia się warstwa pyłu, ciekaw jestem czy tak jest w innych ciągnikach oczywiście filtry również kabiny po dniu w takich warunkach do przedmuchania. Nie jestem go w stanie porównać do innych ciągników w tej klasie/cenie ale jeśli chodzi o spełnienie moich oczekiwań to ocenił bym go na 8 punktów na 10

Edytowany przez Tomtu, 10 styczeń 2013 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share swinkitrzy

swinkitrzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:11

Ile koni na 150ha Na 150ha to palcem w nosie obrobi traktorek 90km.Jak chodzi o uprawy polowe

#47 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:35

Ile koni na 150ha pewnie masz racje ale chyba 3 traktorzystów na 3 zmiany by musiało jeździć aby z wszystkim na czas zdążyć ja jeździłem sam i można powiedzieć że albo ledwo się wyrabiałem albo z pewnym opóźnieniem.

#48 Share swinkitrzy

swinkitrzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 02:26

Ile koni na 150ha wiem co pisze.Niecałe 400ha w tym 100haQQ obrabia w polu 160km.Jeden traktor jeden traktożysta tylko fakt że na tym polu trzeba siedzieć.

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 09:28

Ile koni na 150ha Ja sam robię na po nad 80 ciągnikiem 105 i 150. 150 tylko orze, sieję, jakaś uprawa i transport. Myślałem 150 sprzedać ale nie dał bym rady 105, bo nawet nie mam sprzętu do niego żeby zastąpił 150.
koło mnie na 350 zbóż to chodziły MTZ 105km zetor 16245 i ZTS 18345, i nie przemęczały się z 3 traktorzystów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 11 styczeń 2013 - 09:34

Ile koni na 150ha Bardzo dziękuje że zechciałeś podzielić się informacją jaki model wybrałeś i jeszcze opinią na jego temat. To się chwali.

Pozdrawiam

Jestem winien wyjaśnienie na jaki wybór padło. Więc zdecydowałem śię na DF m620 z Przednia oś resorowana przedni TUZ kabina amortyzowana i najszersze opony jakie wtedy dawali tył 650 Ze była na niego promocja dałem za niego 255netto.
u mnie na podwórku pojawił się 08-2011.
do dnia dzisiejszego mam 1080h jest to główny ciągnik na 150 ha
Jeździ z pługiem obracanym 4s +pacomat, siewnikiem horsz pronto 3m, talerzówką ares XXL3m, transport mam na nim jeszcze Stola do rozładunków przede wszystkim BIGBAGów i czasami palet.
Jeśli chodzi o moc czy jest wystarczająca na moje gospodarstwo oczywiście jest choć jak by miała być większa to i pług musiał by być 5 skib a nie mogłem sobie na taki zestaw pozwolić