Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile koni na 150ha

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:04

Ile koni na 150ha no to i ja dodam pięć groszy,
kupilismy na dniach Lemkena VariOpal 8X 4+1 (5 x 30-55cm) , przywieźliśmy go transportem z odkręconym piątym korpusem, zaczepiliśmy go do Ursysa 1614... podniósł w miarę dobrze :) ale po dokręceniu ostatniego korpusu mało co się nie pos.. ;[ po prostu nie dał rady, przód stracił kontakt z ziemią a nowa pompa oleju nie dała już więcej rady, dodam że pług ma około 1,8t

na drugi dzień przyjechał znajomego JD6920 ze standardowym balastem na przodzie (bez TUZa) normalne obciążniki, dał radę choć było widać że przód jakby troche na pograniczu styczności z ziemią

docelowo pług będzie chodził z naszym FENDTem 818 Vario TMS, z balastem na przednim TUZie 1300kg, zobaczymy jak to będzie, ale po przymiarkach wygląda ze bedzie OK, widać że pług ma masę, nie wyobrażam sobie tego pługu na polskim sprzęcie, wiem co mówię bo widziałem :)

dodam jeszcze że w/w Fendt będzie chodził na 150 ha, gospodarstwie, jako pomoc będzie miał lekko zmęczona już 1614 i 4 letniego Zetora 7114 (chyba, ciągle zapominam tego modelu :) , 74KM ma)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile koni na 150ha Dzisiaj, 07:53
  •  

#22 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:24

Ile koni na 150ha dzięki za wszystkie wpisy
no więc pojeździłem po dilerach i to co przeczytałem upewniło mnie że 4 skib+ wał na ciągniki 150-160 koni to w sam raz więc nie ma co kombinować.
Wiec rozsądna czwórka plus wał i myślę że i tak przeskoczę w inny wymiar szybkości.
nadal mam ból głowy jaki ciągnik takie dziwne czasy że jest w czym wybierać ;[ ,
na polu bitwy został
1. JD 6930 comfort TLS + TUZ na przód cena 275netto
2. DF M620 TLS +TUZ (w promocji) 255netto

do każdego z nich opcja PREMIUM podobnie w obu modelach dopłata około 50 tys ale nie wiem czy to już tylko nie potrzebny wydatek choć możliwość zaprogramowania sobie sekwencji jest przynajmniej ciekawa jak nie pociągająca a premium z tego co zauważyłem to dochodzi jeszcze automat półbiegów w transporcie ale nie uważam by było aż tak potrzebne przynajmniej za tą cenę.

Ciekawi mnie wasza opinia na tematy tych dwóch ciągników
plusy i minusy
czy pewnie pozostanie ostatecznie własne upodobanie do marki a podobają mi się obydwa.

#23 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:42

Ile koni na 150ha około miesiąc temu JD 6930 Comfort z przednim TUZem wycenili nam na 250 tys netto, a premium na 300 tys netto bez TUZa, było to w Jelonku pod Poznaniem

#24 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 20:00

Ile koni na 150ha a z TLS ? resorowana przednia oś TLS nie wiem czy to opcja czy standard w JD

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 20:17

Ile koni na 150ha Hubert to półzawieszany lepiej dociska tył ciągnika. Dodany obrazek Orząc zawieszanym nie na pływającej też jest dociążenie. Dodany obrazek Jednak to półzawieszanym orzesz na pozycyjnej. Dodany obrazek

#26 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:34

Ile koni na 150ha A nad MF nie myślałeś? Jakiś tam 74 coś tam, widziałem ktoś miał wycenę na 300 tys netto ale DynaVT czyli vario, z Dyna6 by było taniej, w dobrym wyposażeniu ten Mf był coś 150 koni. Skrzynia Dyna6 dużo lepsza od tej w JD czy DF.

#27 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:54

Ile koni na 150ha MF nie bo
1. Daleko serwis więcej niż 200km
2. silnik Perkinsa może ja nie mam nic przeciwko ale ojciec jest negatywnie nastawiony a ja się słucham starszych i bardziej doświadczonych :D

#28 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:59

Ile koni na 150ha Aha. No jak serwis daleko to lipa ale zobacz sobie tu , ciekawy całkiem ciągnik http://www.agrofoto....post__p__601923
Tu już masz silnik sisu a nie parkinsa.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:03

Ile koni na 150ha

Hubert to półzawieszany lepiej dociska tył ciągnika. Dodany obrazek Orząc zawieszanym nie na pływającej też jest dociążenie. Dodany obrazek Jednak to półzawieszanym orzesz na pozycyjnej. Dodany obrazek

pólzawieszany dociska tył ?? chyba zartujesz?? coś Ci sie pomyliło :D

#30 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:37

Ile koni na 150ha ja mam 6830 comfort i powiem Ci że troszkę dużo Ci wycenili tego 6930, ale na pewno będzie lepszy niż DF (mój sąsiad ma takiego jak napisałeś rok czasu i sam mi mówił że w drugi dzień już serwis u nich był i to coś poważnego;/ Jeleń to twarda sztuka ale wynegocjuj dużo opcji w cenie, np dodatkowe światła, łącznik hydrauliczny, dodatkowe złącza hydrauliki i weź sobie koła 650;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:26

Ile koni na 150ha fakt wpisałem cenę z oferty do agencji na JD a cena na dziś to 260zł wiadom trochę więcej w ofercie na wszelki wypadek choćby na te opcje co napisałeś
dzięki za opinie beret1990 czuje że jestem na dobrej drodze :D

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:52

Ile koni na 150ha Hubert miałeś rację Dodany obrazek Koniec OT. Dodany obrazek

Do auotra:
Najpierw jak bym sobie zadał pytanie ile koni, potem nowy czy używany, a markę wybrał na końcu. Dodany obrazek Jest jeszcze bardzo popularna w Polsce opcja wyboru, czyli założyć ile się chce wydać i kupić najmocniejszy ciągnik w takim wyposażeniu jakie jest nam potrzebne. Dodany obrazek Obecnie masz na pewno jakieś ciągniki i mniej więcej wiesz ile potrzeba koni na jednostkę szerokości maszyny, więc można w miarę dokładnie określić ile KM Ci potrzeba. Dodany obrazek Szczerze nie powinieneś pytać innych ile KM potrzeba Ci na 150ha, bo to powinieneś wiedzieć sam, gdyż wyłącznie Ty znasz specyfikację, kierunek produkcji swojego gospodarstwa. My nie wiemy, czy lubisz robić po nocy i bić dużo godzin w ciągniku, czy może robić za dnia i mieć rezerwę w potencjalne eksploatacyjnym maszyn. Dodany obrazek Ciężko nam zza ekranu monitora powiedzieć, czy u Ciebie terminy agrotechniczne są bardzo napięte i prace trzeba wykonać szybko i precyzyjnie, czy może jednak posiadasz ten komfort, że masz więcej czasu na siewy, uprawy etc. Jeden napisze Ci, że do 5 skib w obrocie to potrzeba 150KM, a inny, że jemu to i 220KM mało. Dodany obrazek Do takiej Amazonki RPD301 sądzę, że więcej, jak 160KM to nie ma co zapinać, ale nie wiadomo czy ktoś inny nie napisze, że jak ma 180KM to szybciej jeździ i lepszą robotę zrobi. Dodany obrazek

Ile rolników/userów tyle zdań... Także sprawę trzeba indywidualnie przemyśleć i podjąć świadomą decyzję, której Ci życzę. Dodany obrazek

#33 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:45

Ile koni na 150ha

Aha. No jak serwis daleko to lipa ale zobacz sobie tu , ciekawy całkiem ciągnik http://www.agrofoto....post__p__601923
Tu już masz silnik sisu a nie parkinsa.

yarecki12 Ty masz NH a wczoraj byłem u dilera i jestem w szoku bo nie brałem NH wo gule pod uwagę ale jak zobaczyłem wyposażenie i cenę (teraz jest promocja prawdopodobnie do końca roku) no to wyprzedza on znacznie JD i DF i teraz już myślę poważnie o NH T6080/T6090
Więc mam pytanie do ciebie jak sprawuje się twój T6070 jak postrzegasz te ciągniki np do JD jak z serwisem (ja mam najbliżej do oławy osadkowski czy znasz ten serwis?

#34 Share Kamil19

Kamil19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:25

Ile koni na 150ha ...

#35 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:38

Ile koni na 150ha NH T6070 się dobrze sprawuje, ale dopiero 1500 godzin więc trudno powiedzieć co będzie potem. Serwis w oławie bardzo dobry. T6080/6090 to już range/power command więc one się trochę różnią od mojego bo mam wersję plus, tamte mają silniki z CR i inne skrzynie.
Nh oferuje dobry stosunek jakości do ceny oraz dobre zaplecze serwisowe w przypadku osadkowskiego.
JD na pewno solidniejszy ciągnik, oprócz tego konstrukcja ramowa, i jest to popularna i ceniona marka - łatwo potem sprzedać i niski spadek wartości. Ale np NH ma lepsze skrzynie biegów pod względem wygody obsługi.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:04

Ile koni na 150ha

Może i ciągałeś 6 ale na pewno nie śmigałeś. Po tym co widziałem na twoim filmie nie chciał bym mieć tak pooranego pola.

A ja nie chciałbym mieć Niemki za żonę ;)

#37 Share Kamil19

Kamil19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:13

Ile koni na 150ha ...

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:17

Ile koni na 150ha No masz rację... 4 metrowy siewnik na 3000 hektarów to lekka przesada ;)

#39 Share Kamil19

Kamil19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:23

Ile koni na 150ha ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:31

Ile koni na 150ha A czy ja Kamil pisałem, że on jest wystarczający? Pojechałem sobie z tym pługiem dla jaj, zobaczyc czy da radę. Na codzien inny ciagnik go ciąga.