Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki TUR do john deere 5080m

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bracinio

bracinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:43

Jaki TUR do john deere 5080m Witam mam w zamiarze kupno john deera 5080m wraz z turem przeglądam forum w tym celu lecz im wiecej czytam tym mam wiekszy mentlik głowie .Może ma ktoś takiego johna czy tez o mocy 80KM ,TUR u mnie chodziłby głównie przy załadunku słomy ,załadunku obornika ,nawozu ,przy sianokiszonce by nie pracował zalezałoby mi tez na tym by ułożyc cztery warstwy bali słomy wiec w miare wysoko by musiał podnosic.Miałem od począdku kupic oryginalnego john deera ale są drogie wiec zastanawiam sie nad polskim turem myslałem o takich firmach jak Metal-Fach bądź Hydramet. I jeszcze jedno ,czy ktos moze wie jak jest z mocowaniami tura jezeli ciągnik ma rame tak jak to jest w john deere z góry dzieki i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki TUR do john deere 5080m Dzisiaj, 14:52
  •  

#2 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:24

Jaki TUR do john deere 5080m Polecam tur 6 z pol-mot warfama. Dziś byłem u delera john deere i stały jaski z takimi turami naprawde ładnie sie prezentują.
A bele słomy ułożysz 4 warstwy prawie każdym poprostu 2 ostatnie bele podnosisz jednoczesnie a cena coś nieco ponad 20 tys za ramke z amortyzacja a kolor free. Nie jestem fanem pol-motu ale ten ładowacz pasuje do john deere.
john deere

#3 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:25

Jaki TUR do john deere 5080m Mi dealer JD mówił że jeśli chodzi o tura to moja decyzja czy chce orginał czy metal-fach - różnica ceny, może i jakości ale ma chodzić i zakładają sami model ładowacza pasujący do ciągnika i pod kolor ciągnika (zielony).

#4 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:19

Jaki TUR do john deere 5080m wejdz na stronę www.hydrometal.pl tam masz pare zdjęci ich turów na m
my tesz mamy hydrometal na belarusie prawie rok i układamy słome w stodole na 4 warstwy

#5 Share bracinio

bracinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:16

Jaki TUR do john deere 5080m KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

#6 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6922 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:58

Jaki TUR do john deere 5080m A do nowego JD można założyć tura innego niż oryginała? Bo np. w Zetorze traci się gwarancję jeśli podczas 18 miesięcy założy się innego niż Trac Lifta

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:43

Jaki TUR do john deere 5080m Można śmiało zakładać tura jaki nam się podoba. Jak brałem swoją emke to była możliwość wzięcia jakiegoś polskiego ale zdecydowałem się na JD. 20 a 25 tyś to nie jest duża różnica, tym bardziej że Jd da w standardzie samo poziom, amortyzację, szybko złącze ( jedną wajchą spinasz przewody od hydrauliki i elektryczne i ani kropli oleju) i ogólnie jest dużo lepiej dopracowany od polskich. Sąsiad non stop coś przy swoim w dżojstiku lutuje.

#8 Share bracinio

bracinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 13:30

Jaki TUR do john deere 5080m rafftti a ten TUR JD ile cie wyniósł z oporządzeniem tzn .chodzi mi o łyżke i krokodyl .Dawno emke brałeś ? jakiej mocy ile cie wyniosła?

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6922 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:35

Jaki TUR do john deere 5080m Napisz ile kosztuje rama i ie osprzęt

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#10 Share bracinio

bracinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:15

Jaki TUR do john deere 5080m Dziś troche podzwoniłem i sie troche dowiedziałem o cenach i wyposażeniu
POL-MOT TUR 6 kosztuje netto17,570zł w tym jest samopoziom,stabilizator drgan i euro ramka,za multi złącze trzeba dopłacić 1000zł ,za łyżke 2m 1650zł,krokodyl 1,8m 4760zł
HYDROMETAL
za AT 20 zazyczyli sobie 17,300 netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł
za AT 30 trzeba dać 18800 zł netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł
za multi złącze 1500zł , obydwie wersje w za tą cene majo samopoziom,stabilizator drgan i euro ramke
porozmawiałem troche z dealerem i powiedział ze dolna rama jest skopiowana z quicka a góra z john deera
jutro zadzwonie do Metal-fach,i do hydramet i co mi zaoferowali

#11 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:14

Jaki TUR do john deere 5080m to prawda jest on podobny do wielu zachodnich turów

KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

zapinanyjest na dwa takie bolce blokujące wyjmujesz je unosisz ładowacz jego siłownikami do góry tymi do wychyłu osprzętu i odjerzdzasz niby proste ale jak go mamy to go jeszcze nie odczepialisimy
a amortyzacja drgani jest bardzo widoczna tylko jak byś zamawiał z ich osprzętem i bysi chciał z euroramką to im dokładnie powiedz bo do nas przywiezili z innym mocowaniem też podobnym ale troche innym tłumaczyli się tym że niebędzie problemu z pożyczaniem osprzętu dla sąsiada
a chwytak to bel też polecam bardzo dobr solidny i nie rwie balotów ten z siłownikiem w sirodku
Możesz też im zasugerowaci żeby ci zamontoowali takie eurozłocza do osprzętu zapinane pod cisinieniem bo latem przy wysokiej temperaturze olej w siłownikach się nagrzewa i wytwarza cisinienie
do krokodyla też nic nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:00

Jaki TUR do john deere 5080m Sprzęty brałem w kwietniu tj. 5070M i 533 miał być 5080 i 583 tylko że mi agencja ograniczyła ale nie narzekam. ładowacz mnie kosztował 25 tyś a osprzęt brałem wafarmy. Diler mi tak zaproponował. Stwierdził że do ładowacza warto dołożyć i wziąść JD ale jeżeli chodzi o osprzęt to niema sensu. W osprzęcie jak Ci się coś urwie to pospawasz i dziabie a ładowacz jest dużo bardziej skomplikowany i może być problem z naprawą