Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7600

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej987

andrzej987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:john deere

Napisany 15 grudzień 2010 - 10:11

John Deere 7600 olej w ciagniku robi sie bialy oraz przerzuca biegi? Może ktos sie na tym zna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7600 Dzisiaj, 01:43
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:44

John Deere 7600 Że jest biały olej to znaczy że dostała się woda do niego.:rolleyes:

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 15:25

John Deere 7600 co było i co wlałeś bo mniemam że czegoś dolałeś
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share andrzej987

andrzej987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 22:01

John Deere 7600 olej byl super czysty albo się napowietrza albo cos sie dzieje z skrzyniom biegow.
A woda nie ma prawa dostac sie do skrzyni
A jak moze sie dostac?

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 08:18

John Deere 7600 odpowiadaj konkretnie ja sam stwierdzę czy był super czysty bo jak by taki był to by nie był mętny
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share andrzej987

andrzej987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 10:19

John Deere 7600 byl wymieniony i 100% czysty. nic nie było podłanczane.

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 10:26

John Deere 7600 To się kiedy zaczeło dziać: zaraz po wymianie, a jak nie po wymianie to po ilu godzinach pracy ? Jaki olej zalałeś podaj specyfikację i producenta ;).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:07

John Deere 7600 jak tak odpowiadasz to napewno ktos ci [pomoże zapytam poraz ostatni co jest w skrzyni jak masz problem z odpowiadaniem na zadawane problemy to radz se chlopie sam skoro sam wiesz lepiej to po kiego grzyba temat zakładasz a poźniej ine dajesz sobie pomuc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mechanika Rolnicza.

#9 Share andrzej987

andrzej987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 14:14

John Deere 7600 olej oryginalny john deere.PO zmianie oleju robi sie bial a z czasem zatyka filtry. Robi sie tak po każdej zmianie oleju.

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 14:31

John Deere 7600 nie realne musi się woda dostawać skoro nie masz pomieszanych olei i masz oryginalny olej to są dwie opcje albo kiedyś się dostała i nie spuszczasz wszystkiego zostaje spora ilość i zanieczyszcza od razu nowy olej albo właśnie idzie woda do oleju może jakiś odpowietrznik korek na skrzyni lub tylnim moście sam z siebie nie robi się taki jak by sie napowietrzał co jest praktycznie nie mozliwe bo to występuje z reguły przy zwarzonym oleju to po pewnym czasie powinien isę ustoić i zrobić sie klarowny aha jest jeszcze jedna opcja olej się gotuje w skrzyni i zaczyna się pienić
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:05

John Deere 7600

olej byl super czysty albo się napowietrza albo cos sie dzieje z skrzyniom biegow.
A woda nie ma prawa dostac sie do skrzyni
A jak moze sie dostac?

Woda ma prawo sie dostac i dostaje sie do skrzyni i jestem prawie pewien ze przez gniazdo czujnika obrotow walka WOM jest on z tylu za zaczepem transportowym, wyjmij go zamontuj nowy oring i bedzie git. Wiem to napewno bo byly takie przypadki a co do zmiany biegow to nie ma mozliwosci naprawic to przez internet za malo informacji.

#12 Share andrzej987

andrzej987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:45

John Deere 7600 uszczelniacz byl wymieniony.A jak by olej sie gotował to powinna sie swiecic kontrolka temperatury. A woda nie ma praktycznie sie którędy sie dostac ,a odpowietrznik jest w korku.

#13 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:20

John Deere 7600

uszczelniacz byl wymieniony.A jak by olej sie gotował to powinna sie swiecic kontrolka temperatury. A woda nie ma praktycznie sie którędy sie dostac ,a odpowietrznik jest w korku.

Widze ze sie nie rozumiemy ;[

#14 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:26

John Deere 7600 Podepne się pod temat :unsure: Mam podobny problem, tzn. olej robi mi sie biały. Jak się go trochę upuści to wygląda jak... cappucino :/ Był w tej sprawie wzywany na wakacjach serwis ale tak sie złozyło, że przyjechali jak mnie nie było w domu a był tylko brat. Koleś pomierzył ciśnienia (ponad 4h siedział i robił w kółko to samo podobno) i stwierdził, że są katalogowe a olej jest spieniony. Możliwy powod jaki podał to nieszczelność między pompą wstępną a właściwą (JD 6300) i mieli się tym zająć właśnie w zimie (narazie brak kontaktu).

Do czego zmierzam - serwis generalny był robiony na wiosnę tego roku i jakby nie patrzeć od tamtego momentu jest ten problem. Po kupnie JD chodził świetnie, nic sie nie działo w tym temacie. Teraz dodatkowo jak jest zimno, zauważylem, że po odpaleniu wajcha hydrauliki jest jakby przymarznięta, tzn. chodzi ale cięzko i skrzypi tak jakby lód się łamał gdzieś w rurach. Tak samo jest przy każdym skręcie kierownica, włączeniu półbiegu itp. I sie zastanawiem czy aby napewno to co oni wlali do skrzyni jest ok?! Nie wiedzialem co lali bo lali z beczki przez dystrybutor więc rownie dobrze mogli ten olej dać jakiś chrzczony :/ Coraz bardziej się ku temu skłaniam gdyż ten odgłos przypomina mo jakby się wląśnie ktyształki lodu kruszyły a po rozgrzaniu jest wszystko ok.

Pytanie, jaki olej idzie do skrzyni i ile dokładnie (serwis wlał chyba coś około 50-55l, muszę poszukać fakturę)?
John Deere 6300

#15 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:45

John Deere 7600 nie wiem jaka masz skrzynie przy power revers wchodzi chyba 52 litry a przy powerquad troche mniej jak 50
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#16 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:55

John Deere 7600 skrzyń do tej pory nie obczaiłem ale z tematu http://www.agrofoto....d-w-serii-6x00/ mam tą druga czyli jakby nie patrzeć PQ.

Znalazłem fakture... nigdy jej nie analizowałem ale już wiem dlaczego zaplaciłem aż tyle!!! Sam olej hydrauliczny HY-GARD kosztował 990zł za 55l. No ale co - jest możlowość, że ewentualny dodatek wody będzie po rozgrzaniu parował i może co chwila brakować oleju? Bo u mnie wycieku nie ma a tego sezonu już kilka dolewek było :/ Wspominajac o dolewkach przypomniałem sobie, że oni nie wlali 55l tylko właśnie coś mniej i reszte zostawili na dolewki.
John Deere 6300

#17 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:22

John Deere 7600 witam wydaje mi się że jakbyś miał wodę w oleju to po jakimś czasie na korku wlewowym miałbyś taka białą maź, na rozgrzanym oleju woda będzie parowała i osadzi się u góry między innymi na korku. co do ubytków oleju, weź pod uwagę że każda zmiana maszyn to parę kropel mniej oleju a kropla do kropli... :unsure:

#18 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:43

John Deere 7600 hmn... z tym parowaniem masz rację. A przy najbliższej okazji sprawdzę pod koniec pracy jak wyglada korek! Co dziwnego zauważylem na fakturze to to, że mam zapisane 2 filtry paliwa. Patrząc po nr seryjnych jeden jest właściwy ale drugiego nigdzie nie kojarzę a co jak co ale układ paliwowy mam przestudiowany... http://sklepagroserw..._Paliwa-17.html ba... jak wymieniali filtry, oleje to byłem przy nich i to mi sie na oczy nie rzuciło!!! Mogłem coś przegapić? Czy serwisancji robili sobie zakupy za moje pieniądze i że tak powiem lecią sobie w kulki?
John Deere 6300

#19 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:10

John Deere 7600 [quote name='Damian87' timestamp='1292876765' post='605636']
Podepne się pod temat :o Mam podobny problem, tzn. olej robi mi sie biały. Jak się go trochę upuści to wygląda jak... cappucino :/ Był w tej sprawie wzywany na wakacjach serwis ale tak sie złozyło, że przyjechali jak mnie nie było w domu a był tylko brat. Koleś pomierzył ciśnienia (ponad 4h siedział i robił w kółko to samo podobno) i stwierdził, że są katalogowe a olej jest spieniony. Możliwy powod jaki podał to nieszczelność między pompą wstępną a właściwą (JD 6300) i mieli się tym zająć właśnie w zimie (narazie brak kontaktu).

Do czego zmierzam - serwis generalny był robiony na wiosnę tego roku i jakby nie patrzeć od tamtego momentu jest ten problem. Po kupnie JD chodził świetnie, nic sie nie działo w tym temacie. Teraz dodatkowo jak jest zimno, zauważylem, że po odpaleniu wajcha hydrauliki jest jakby przymarznięta, tzn. chodzi ale cięzko i skrzypi tak jakby lód się łamał gdzieś w rurach. Tak samo jest przy każdym skręcie kierownica, włączeniu półbiegu itp. I sie zastanawiem czy aby napewno to co oni wlali do skrzyni jest ok?! Nie wiedzialem co lali bo lali z beczki przez dystrybutor więc rownie dobrze mogli ten olej dać jakiś chrzczony :/ Coraz bardziej się ku temu skłaniam gdyż ten odgłos przypomina mo jakby się wląśnie ktyształki lodu kruszyły a po rozgrzaniu jest wszystko ok.

Pytanie, jaki olej idzie do skrzyni i ile dokładnie (serwis wlał chyba coś około 50-55l, muszę poszukać fakturę)?
[/

Duże prawdopodobieństwo że mieli bańki umyte wodą lub beczka żle zabezpieczona i na pewno masz wodę w oleju wystarczy 2-3litry wody

[quote name='andrzej987' timestamp='1292404270' post='601318']
olej w ciagniku robi sie bialy oraz przerzuca biegi? Może ktos sie na tym zna?
[/quote]

Kolego na pewno masz wodę w oleju
musisz wymienić olej a najważniejsze trzeba znależ nieszczelność gdzie dostaje się woda do oleju nie będzie to proste

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:45

John Deere 7600 Chciałbym odświeżyć ten temat, a jeśli się nie uda będę musial założyć nowy. Na wiosnę chcę kupić John deere'a 7600 lub 7700. Chciałbym się jednak dowiedzieć ile one mają mocy. W kilku źródłach widziałem kilka informacji na temat 7600. Jedni twierdzą że ma 130km, inni że 135 a spotkałem się nawet z opinią że ma 145km. Proszę aby ktoś to wyjasnił,