Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzycho23

krzycho23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:47

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Jaki ciągnik radzilibyście kupić na PROW, głównie na użytki zielone(Prasa, kosiarka, transport bel itp.). Mam jeszcze z ładowaczem TD5040 i chciałbym oprócz niego coś z lepszą skrzynią. Podoba mi się MF z dyna4 ale słyszę opinię ,że sporo pali- czy to prawda?. Cena max. 200 tys. brutto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Dzisiaj, 17:03
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:57

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. myślałeś może nad Valtrą naprawdę niegłupie ciągniki chociaż sam miałem tylko z małymi ci Valtrami do czynienia na pokazach ;)ale miałem z tymi dużymi 200KM i wyżej wiec polecam

#3 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:01

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Ja osobiscie polecam ci belarusa 952.3 z rewersem ma on 95km rame ma on dobrze wyposazona hydraukije a jesli ci sie on nie podoba to proponuje ci john deera z seri 5m slyszalem ze sa one mocne. A zapomnialem dodac ze belarus ten pali okolo 7l w turze jak dostaje opor gaz jesli jezdzisz powoli to okolo 6 i nie wierz im ze jest inaczej bo mierzylismy ile pali u kumpla bo on ma tura moj (taki sam model co opisuje) pali 6,5 w rotacyjnej i nie ma co robic w orce pali do 11 litrow a chodzi w plugu obrotowym cena z turem zagranicznym zaczepem typu jak w starze na szynach wzmocniona hydraulika na 2 silowniki w plastikach i w klimie wyniosla buy cie okolo 120tys wiec mysle ze to niedrogo. Mysle ze pomoglem

#4 Share farmtrac804WD

farmtrac804WD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:50

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Ja polecałbym ci np farmtraka 690 DT 88KM. mało pali prosty w obsłudze a cena to około 130 tys. A może coś z ursusa albo może farmtrac 7100 DT POWER??

#5 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:54

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. ja bym Ci polecał JD 6130 lub 6230, do skrzyni zastrzeżeń nie będziesz miał, do komfartu też, ciągnik na pełnej ramie, solidny i mocny
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:01

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Skoro posiadasz jednego NH to kup sobie drugiego NH T5040 :rolleyes:
W tej cenie zmieściły się pewnie: DF Agrofarm 410 GS, Zetor Proxima 85 Power, Valtra N82(nie jestem pewien), Landini Vision...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:04

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. Jak chcesz coś z lepszą skrzynią to może jakiś JD z serii 5R, tam masz skrzynię chyba z 4 biegami pod obciążeniem. Lepiej chyba 5R niż 6130-6230 ze względu na niższą masę - na użytki zielone raczej niepotrzebna duża masa.

#8 Share krzycho23

krzycho23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:22

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. JD 5R bardzo mi się podoba, może pracował ktoś nim i MF-em z dyna4. Chodzi mi o dobór prędkości, redukcję i przyspieszanie. Zjeżdżając z góry jadę na 3, zawracam pod górę 12% nachylenia wrzucam 2, przydałoby się coś pomiędzy i łatwiej zmienialne. Wpadając w dziury też fajnie byłoby płynnie zredukować. JD trochę dużo palą w lekkich pracach- ładowacz-10 l/godz., a mój NH na 30 litrach po lekko to cały dzień chodzi. Paliwo drogie!.

Edytowany przez robertbara, 16 grudzień 2010 - 16:24.
Cytowanie poprzedniego posta

#9 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:41

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km. no w tym NH TD to masz biegi bez żadnych półbiegów, a tam w JD czy MF masz 4 biegi bez sprzęgła. Jedziesz sobie na 4 na jakimś tam zakresie, redukujesz bieg czy dwa w dół przez naciśnięcie guzika nawracasz wolniej potem znowu dajesz wyższy bieg i jazda, przy okazji rewers ehr i zawracanie jest szybkie. Znowu NH z serii T5000 ma tylko jedne półbieg więc za dużo to chyba nie ratuje. i to w opcji - w standardzie jest rewers mechaniczny ale wiekszosc ma rewers ehr, no i masz 2 skrzynie biegów - 12/12 lub 24/24 z półbiegiem.
Ja bym się skłaniał ku JD raczej, bo przy mniejszych ciągnikach różnica cenowa nie jest duża, potem przy większych mocach JD jest dużo droższy od NH. No i JD mniej straci na wartości i łatwiej go potem sprzedać, tylko podobno JD dużo pali taki pogląd panuje na tym forum - ja w tej sprawie się nie wypowiadam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share krzycho23

krzycho23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:36

Jaki ciągnik na użytki zielone 80-90 km.

no w tym NH TD to masz biegi bez żadnych półbiegów, a tam w JD czy MF masz 4 biegi bez sprzęgła. Jedziesz sobie na 4 na jakimś tam zakresie, redukujesz bieg czy dwa w dół przez naciśnięcie guzika nawracasz wolniej potem znowu dajesz wyższy bieg i jazda, przy okazji rewers ehr i zawracanie jest szybkie. Znowu NH z serii T5000 ma tylko jedne półbieg więc za dużo to chyba nie ratuje. i to w opcji - w standardzie jest rewers mechaniczny ale wiekszosc ma rewers ehr, no i masz 2 skrzynie biegów - 12/12 lub 24/24 z półbiegiem.
Ja bym się skłaniał ku JD raczej, bo przy mniejszych ciągnikach różnica cenowa nie jest duża, potem przy większych mocach JD jest dużo droższy od NH. No i JD mniej straci na wartości i łatwiej go potem sprzedać, tylko podobno JD dużo pali taki pogląd panuje na tym forum - ja w tej sprawie się nie wypowiadam.

Znajomy ma JD 80 km i lambo 105 km. mówi że JD robi robotę ale spalanie po placu 10 l i w robocie 10 l no i zimą kłopot z paleniem. Lambo z perkinsem spala w robocie 10 ale po placu 5 l(tak powinno być jak dla mnie). Traktory ok. 2 lat. ciekawe jak palą nowe MF-y w zimie?

Ja osobiscie polecam ci belarusa 952.3 z rewersem ma on 95km rame ma on dobrze wyposazona hydraukije a jesli ci sie on nie podoba to proponuje ci john deera z seri 5m slyszalem ze sa one mocne. A zapomnialem dodac ze belarus ten pali okolo 7l w turze jak dostaje opor gaz jesli jezdzisz powoli to okolo 6 i nie wierz im ze jest inaczej bo mierzylismy ile pali u kumpla bo on ma tura moj (taki sam model co opisuje) pali 6,5 w rotacyjnej i nie ma co robic w orce pali do 11 litrow a chodzi w plugu obrotowym cena z turem zagranicznym zaczepem typu jak w starze na szynach wzmocniona hydraulika na 2 silowniki w plastikach i w klimie wyniosla buy cie okolo 120tys wiec mysle ze to niedrogo. Mysle ze pomoglem

Ruska kupiłbym za swoje a nie na MGR. Poza tym sam bendę nim jeżdził a nie siła najemna więc wolę dołożyć i wcale mało nie pali

Ja polecałbym ci np farmtraka 690 DT 88KM. mało pali prosty w obsłudze a cena to około 130 tys. A może coś z ursusa albo może farmtrac 7100 DT POWER??

690DT ma małe koła a te bardziej czują nierówności, ciężej idzie i szybciej utonie. Skrzynia też nie ta chyba.