domingez

Ciągnik do wszystkiego. Ursus 3512,2812,MF255,czy może Zetor 5211 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

heh, to kolega chyba co z ehr musi sobie sprawić, bo jakim ciągnikiem bym nie pracował to zawsze ręka na podnosniku, owszem nie wątpię że w zetorze można nie dotykać podnosnika, bo ma tak rozłożoną masę że się nie zakopie i tak mulasty silnik że się zdusi ale nie zadusi, ale potem nie należy się dziwić że spali 2 razy więcej niż inny ciągnik w którym ktos ten podnosnik pilnował, niepilnowanie podnosnika, nie da nic, bo teoretycznie głębiej wykonana praca, ale w praktyce to w pewnych miejscach zbyt mocno zgłębione narzedzie i opór stawiany przez kółka podporowe, ale jak masz ciężkie ziemie to tratorek 50km to naprawdę nieporozumienie

ps. a z 912 zadowolony jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jest coś takiego w podnośnku jak pozycja pływająca i nie dotykasz się do dźwigni praktycznie. 4512 to nie MF tylko ursus, więc nie porównuj jakości MFa do zetora. Ogólnie ursus licencyjny im nowszy tym gorszy, więc zamiast polować na młody rocznik szukał bym czegoś starszego w wersji export

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego do U 912 chciałem znaleść dobrego pomocnika dlatego tak myślałem nad zetorem ewentualnie no może wiekszego fergusona tylko nie wiem czy w tych większych fergusonach jest tak jak w 912 że Kabina jest odzielenie jak podłoga montowana i na resorach , i czy posiada miekki przodek bo tak jak w tym 3512 to jest wszystko sztywny . Ale mowiąc o 912 to jest super ciągnik dobrą robote robił ani razu go nie zerwało a ni sie nie zakopał po mieli troche kołami ale idzie jak czołg no i komfort o niebo lepszy jak w MF, i powiem ci że dużo nie pali na 1h wychodzi mi w orce 11litrów do 12 litrów ale mowie tu już o masowym zagłebieniu pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ja akurat jestem posiadaczem zetora 5245.U mnie chodzi z pługiem 3 skiby na obrocie,agregat 2,8 unia,opryskiwacz 800l.Ziemia głównie 4 klasa i dosyć płasko.Jeśli masz jakieś większe górki to jak to ktoś wcześniej napisał proponowałbym 6245 lub 7245 bo te 52KM mogą mieć ciężko pod górkę z 3 skibami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego ja mam 2 klase miejscami jeszcze występuję cholerna glina i ciagnik musi jeszcze jeszcze isc pod góre , bo mam takie pole że jest górka - równo i górka , dlatego jak któś pisze że do 912 podpina 4 skiby to u mnie ten ciągnik się rozleciał, chyba że ma piachy to wtedy tak . Ja robie pługiem 3+1 40 cm i ma co robić . Kolego a powiedz zadowolony jesteś z tego zetora i dużo ci pali i jak z awaryjnością ??

 

I weź tu człowieku bądż mądry jedni piszą że Ursusy po licencyjne są gorszę jak Massey Ferguson orginał. W zetorze 5245 5211 trzeba szukać najlepiej z zachodu bo te co sżły na kraj to była padaka , podobniesz zachodnie miały pierścienie i tłoki montowane od Turbo wytrzymalsze.

 

Z resztą ja po swoim 3512 wiem że nie są to wytrzymałe silniki ponieważ dużo on u mnie w polu cieżkiego nie robił ale po pracował troche po pługu zaczeło go zrywać i w ten spośób porozszczelniał śilnik > dlatego mówie kiedyś miałem c-355 i pamietam że tym lepiej się pracowało w polu jak 3512 wiadomo nowszy ciągnik ale ideał to nie jest

 

Ale tak jak kolego piszesz że wymienic na 7245 albo 6245 to bedzie za dużo chlało myslałem bardziej 5245 ponieważ parametrami jest zbliżony do 3512 ma 3 Gary troche większą pojemność bo gdzie koło 3 litrów no i masa tone więcej e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Jak chcesz zamienić to na u4514, spali tyle co zetor 5211 a moc i osiągi lepsze, a kabina komfort też niczego sobie. Bo zamienisz na 5211 i dalej będziesz miał zabawkę tyle że droższą i starszą. A perkins to super silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Nie wiem jak w większych a ja mam 3512 z tyłu 14.9R28 z przodu 7.50-16 w jodełkę i nic mi nie skacze, plug 3ka i regulacja siłowa i nie ma problemów nic nie kopie i nie skacze a żółty piach wywala. Ja tam będę go miał dożywotnio. 17 lat i kluczem nie tykany. Czego chcieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wogóle bez sensu kombinujesz, skoro ma być do pługa na ciężkie ziemie to sprzedaj 912 i kup np 1224 wtedy pług 4x40 spokojnie pociągnie a 3512 zostaw do lżejszych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

12 kolgeo dużo spali to już lepiej 1014 Turbo . Ale 912 daje rade, tego mniejszego chciałem zmienić bo jest lipny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

My swojego mamy od nowości.Aktualnie obrabia ok.27 ornego +łąki.Jak na taką "pszczółkę " i porównójąc do np c-360 to jest dobrze.Podnośnik- 1750 kg masa 3600kg,kabinka no i przedni napęd.W polu jest dobrze,gorzej w transporcie -przodek trochę przytrzymuje.W orce ok 17l/ha,uprawa ok 7l/ha.od 89roku po drodze były dwie kapitalki silnika ale to raczej na własne życzenie.Ogólnie jesteśmy zadowoleni i raczej ma dożywocie u nas :)

Ale jeśli zależy Ci na zwrotności to 5211 będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

booster12 to niech Tata sprzeda 912 i 3512 i kupi 4 ursusy C330 wtedy spełnią Twoje wymogi bo po mojemu szukasz rozrywki na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

bardzo dobra rada pycha

 

C-330 to taki troche większy Qład

 

Ja ciągnika nie szukam do rozrywki żeby się na niego patrzeć tylko do roboty a tak po za tym sam sobie kup c-330 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też będe kupował zetora 5211 mam ciapka 1700mth os nowosci żal go sprzedać ale komfort i moc przedewszystkim.Zetora ładnego kupisz za 25tyś i niepatrz na cene na necie bo to prawie same chandlarze najlepiej szukać po wsi kogoś popytać itp.umnie zetor z nowym turem ładny był poszedł za 25tyś ja bede kupował od wujka za 20tyś 3700mth od nowosci.Wracając do tematu jezdziłem każdym z tych ciągników i ja bym wybrał zetora zewzględu na moc,wytrzymałoś i oczywiscie komfort ursus 2812 lub 3512 albo mf255 to są skoczki do sniegu niezabardzo i w cięższych ziemiach w 2skiby mają ciężko a zetor 3skiby bez problemu szarpie a co do spalania perkinsy palą mało ale i mała moc i potrzebują czystego jak łza paliwa i olej lubi przeciekac.Zetor pali do 5litrów na mth jak ma dobrąpompe i z silnikiem jest ok.A ja znam goscia co ma c360-3p to mu pali 6litrów na mth i więcej a sąsiad ma i mu do 4spali ale stan silnika i podsespołów robi swoje.

Ps.Jak kupisz perkinsa to pamiętaj że te siągniki lubią duże obroty bo to parkotania to ciapek a w perkinsie na małych obrotach możesz wał urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Myslałem o zmianie na Zts 5211 ale jednak dałem sobie odpust, bo jak usłyszłałem ile to chleje to podziękowałem. U3512 mam jako pomocnika , dlatego nie potrzebuje wymiany na Zetora pierdziele ten komfort może troche lepszy. W Fergusonie kabine mam w komforcie także nie jest żle.Dlatego uważam że Perkins - jeśli chodzi o spalanie to bije Martina na głowe. Jak zaleje 3512 to w pracy mnie mi opier. .... niż C-330. Dlatego chłopy nie sugerujcie się tym że ktoś wam powie że Mały Zetor mu pali bardzo mało, to jest kwestia w czym mu mało pali w jakie pracy , i na jakiej ziemi, w tym przypadku chodzi o ogół w tedy można mowić o oszczedności. A wacha idzie w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj