Skocz do zawartości

Jaka prasa do c360 [połączone]

439 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:15

Jaka prasa do c360 [połączone] To super, że Ci się spisuje :D świetnie

Ja tam muszę poszukać jednak coś nowszego ze pras Sipma (2001-2003) (bo będzie mi służyć aż do emerytury)
..tylko nie wiem czy C-355 uciągnie w sianokiszonce Z-569/1 >? Jak Panowie myślicie ? Może ktoś już takiego faktu doświadczył ?
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa do c360 [połączone] Dzisiaj, 12:19
  •  

#62 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:42

Jaka prasa do c360 [połączone] Uciągnąć to uciągnie, ale będzie to katowanie ciągnika. Dużo lżej chodzi Z-279/1 i lepiej taką prasą dobijesz sianokiszonkę(szukaj z zamkami mechanicznymi). Ja na twoim miejscu to szukałbym coś zagranicznego, nie wiem czy jest sens kupować starą, dojechaną Sipmę(zielone są bardzo awaryjne).

#63 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:21

Jaka prasa do c360 [połączone] Hehehe zobaczymy czy C-355 dla radę sobie z prasą Z-279/1 z zamkami w sianokiszonce ! bo taką zakupiłem... i przekonam się na własnej skórze
Będę jak "Pogromcy mitów " z Discovery :D - czy obalę mit, że poczciwa 60-tka da radę sobie z tą prasą w sianokiszonce :D

#64 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 16:43

Jaka prasa do c360 [połączone] Spokojnie da sobie rade. Ja na twoim miejscu dorobiłbym sobie wyjść hydraulicznych z tyłu. Ja przerobiłem w 60 na 4 i zaworem trójdrożnym zmieniam sobie pary z komory na podbierak

#65 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:23

Jaka prasa do c360 [połączone] Witam. Co sądzicie o prasie jd 570 czy by ltz 55a dał sobie radę przy belowaniu. Ma 55KM ale u nas są górki (wyż. krakowsko-częstochowska) Myślę np o takiej: http://moto.allegro....1403548000.html Czy do owijania elektr. wystarczy aku 12V? Ewentualnie mamy jeszcze mf 65 posiadający silnik 60 KM (chyba) ;) Co możecie powiedzieć o jej sprawności?

#66 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:35

Jaka prasa do c360 [połączone] Wszystko zależy jak duże chcesz robić bele, im większa tym będzie miał ciągnik ciężej. Sąsiad robi Jd550 c360-3p, ale bele 120x120 to spokojnie daje radę. Do owijania powinno wystarczyć zasilanie 12v, większość pras tak ma.

#67 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:43

Jaka prasa do c360 [połączone] Interesują mnie bele 120X120 to standard, ale się boję że zamęczymy LTZ-a :unsure: z tą prasą, i czy owijanie elektryczne jest lepsze od owijania hydraulicznego? Czy komputer będzie pasował do mojego traktora (gniazdo)? Mam przy nim 2 wyjścia hydrauliczne.

#68 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:17

Jaka prasa do c360 [połączone] Komputer podłącza się zazwyczaj pod gniazdo od zapalniczki, takiej jak w samochodzie 12v. LTZ nie będzie miał w niej tak źle, a powiedziałbym że lżej jak w łańcuchowej.

#69 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:36

Jaka prasa do c360 [połączone] A ile wyjść hydraulicznych potrzeba? Kupujemy pierwszą prasę zwijającą no i trzeba się trochę dowiedzieć.

#70 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:46

Jaka prasa do c360 [połączone] ojj... już mam na podwórku swój nowy nabytek i jak podczepiłem co C-355 i chciałem spróbować maszynę to za słomę się zabrałem prasować z sterty - i nie ma traktor tak lekko jednak! a co dopiero w sianokiszonce... myślę że Sipma pasuje bardziej do U-912 albo C-385 - coś o większej masie i mocy pod maską - mówię o sianokiszonce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:53

Jaka prasa do c360 [połączone] Kolego i wkońcu poznałeś prawdziwe oblicze. W każdym temacie powtarzam że do siana i sianokiszonki tylko 80KM a w słomie jest ciężko z 50KM. Lecz mnie nikt nie słucha a szkoda. A Ci co prasują małymi ciągnikami nie wiedzą co mogą ciągniki 80KM i jak sprawniej idzie praca a jaką sipmę dokładnie kupiłeś:)

A ile wyjść hydraulicznych potrzeba? Kupujemy pierwszą prasę zwijającą no i trzeba się trochę dowiedzieć.

Zwykle potrzeba dwóch wyjś a rzadkością są trzy przewody zasilające

Edytowany przez tomi382, 24 styczeń 2011 - 15:55.

#72 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:25

Jaka prasa do c360 [połączone] http://moto.allegro....1415237260.html jak mylaice da rade sobie w niej ursus c 360 w sianokiszonce i czy czę;sci do takiej tez dostane

Edytowany przez tomacha001, 29 styczeń 2011 - 15:27.

#73 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:39

Jaka prasa do c360 [połączone] c360 da rade tylko znajomy ma podobną i tam jest hydrauliczny docisk pasów i mówił że jak da większe ciśnienie to pasy pękają bo są gładkie a nie karbowane. Do tego u niego potrzeba 4 wyjścia hydrauliczne. 1 i 2 do klapy bo nie ma zamków, 3 podbieracz, 4 docisk pasów i dał za nią 8 tys zł ale do tego rozdzielacz 3 sekcyjny, przewody itp. to go drogo wyszła i mówił że drugi raz by jej nie kupił

#74 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:33

Jaka prasa do c360 [połączone] A co myślicie o prasach marki krone?Chcę zapiąć c-360 do takiej prasy. Na razie miałem włoską prasę Omas LP 100 jest to prasa która robi bale 100:120cm, jest fajna ale nie ma zamków tylko na siłownik klapę. C-360 przy tej prasie nie czuł żadnego obciążenia. P Więc chcę kupić coś zamkami i najlepiej na siatkę. Cena do 25tyś.No i krone mi pasowałoby. Mam przyczepę samozbierającą z tej firmy. Ma 22lata ale jest taka że niektóre nowe przy niej wysiadają. Ma 35m3, podbierak 2m, regulację szybkości posuwu (ale posuwu nie da się wyłączyć), rotor bierny(ma przy podbieraku takie tarcze)Ma też swoje wady np.ręczne podnoszenie podbieraka, wolny posuw. Ale powiem wam że to jest w sam raz dla c-360. Ten jej układ zbierający składany do tyłu dzięki któremu mogę c-360 zbierać na 3 przy obrotach 1600 i to wały które mieszczą się ledwo pod maską. Mogę zbić tak że siano na przyczepie jest ubite jak w kostce i c-360 tego nie czuje. I w tej przyczepie to niema że się zatka gdy jest za dużo to podbierak lekko się podnosi i przepuszcza to czego nie zbierze. Ale gdy tylko zauważę że jest za dużo to chwilka 3,4s postoju i gaz. Mam pytanie jak ona zbiera. Chodzi mi o prasy 120,125,130?I ogólnie o tych prasach?
PS.Nie ma ktoś strony do krone gdzie są dane techniczne tych pras.

#75 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 01 luty 2011 - 18:43

Jaka prasa do c360 [połączone] Dane techniczne masz na stronie Agromixu link

#76 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:22

Jaka prasa do c360 [połączone] znajomy ma krone 125 i beluje słome i sianokiszonke i c360 nie mam lekko... Przy dobijaniu to go z daleka słychać i widać jak dymi :o Tylko on nie żałuje ibije ile c360 da rade :D Teraz zapiął tą prase do mf 3080 bo mówił że szkoda c360 męczyć. Chyba że nie będziesz mocno zbijał to da rade

#77 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 01 luty 2011 - 21:52

Jaka prasa do c360 [połączone] Krone kr125 jest bardzo lekka w pracy, mam taką prasę i kiedyś prasowałem nawet c-330. c-360 to spokojnie będzie dawała radę. Twój znajomy to chyba przesadzał z tym dobijaniem tej sianokiszonki.

#78 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:31

Jaka prasa do c360 [połączone] On mówi że jak zbijać to zbijać a nie później kiszonka pleśnieje bo nie jest zbita ;) Słome tak samo bo nie okrywa pryzmy i mu nie mokną tak bardzo. Co to za bela jak nie jest dobrze zbita? To flak a nie bela i później trudno do obory ze sterty przywieźć bo sie rozpada :unsure:

#79 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:58

Jaka prasa do c360 [połączone] c-330 i c-360 to nie ciągniki do pras i wmawiać sobie można bo ktoś wrzucił filmik jak c-330 śmiga z krone lecz to jest czysta abstrakcja:D gdzie do solidnego balota takiego kuca :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 02 luty 2011 - 16:00

Jaka prasa do c360 [połączone] Każdy orze jak może, nie każdy ma duży ciągnik. Ja jeszcze żadnego balota z sianokiszonki nie wyrzuciłem. Najlepiej to doświadczyć jak to jest na własnej skórze, a nie sobie coś wyobrażać, jak to co nie którzy robią, a wogóle takiego zestawu nie mieli :D