Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

DANDYS    3214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Odswieze, mam dylemat nad jd 550 czy warfama z-543. Ktora wybrac, do zbierania zarowno sianokiszonka jak i sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic prasę rolującą do c360 ,i o to jest moje pytanie jaką wybrać ?wymagania to ze musi byc na siatkę ,budżet to 20 tyś .zastanawiałem sie nad metal fachem walcowa .bedzie nią prasowane 20h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Panowie, proszę, wspomóżcie radą...

Mam C-360, zbieram siano z 4 ha. Do tej pory prasowałem claasem markant, ale lata lecą i energii już nie ma, żeby p...ć się z kostkami. Przechodzę na baloty. Zamierzam kupić prasę rolującą - ale podstawowa sprawa: potrzebuję małą, tzn. mogącą robić baloty 100*100 cm. Większe (np. 120-ki) nie wchodzą w grę z przyczyn organizacyjnych. Budżet niewielki, powiedzmy do mniej więcej 10tys. Czy można znaleźć coś sensownego, co spełniałoby powyższe warunki ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Krone kr 100 lub jakaś zmiennokomorowa JD, jednak w tej kwocie to raczej wytłuczone skarbonki będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Nic nie poradzę, mam, ile mam. Krone w tym rozmiarze nie do dostania. Czy są jakieś alternatywy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

Jak nie masz z czego teraz dołożyć to przemecz się rok na usłudze, doskladaj trochę grosza i dopiero kupuj. Finansowo na jedno wyjdzie, a trochę nerwów i zdrowia w sezonie zaoszczędzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

@Bratrolnika, dziękuję za radę i zgadzam się z nią w teorii. W praktyce jednak jest ona o tyle nie do zastosowania, że swoje gospodarstwo prowadzę tylko i wyłącznie na potrzeby swoje i swoich zwierząt (konie, hobby). Nie zarabiam na tym, a chcę mieć nadal tanio własne siano; inwestowanie kwoty dwukrotnie wyższej w prasę mija się więc z celem, bo koszty zwracałyby się zbyt długo. 

Pomijając kwestie finansowe pozwolę sobie powtórzyć pytanie: jakie marki i modele pras miałyby zastosowanie do produkcji bel mniejszych rozmiarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

Ale tu chodzi o to że to co zaoszczędzisz przy zakupie w ciągu sezonu czy dwóch wsadzisz w części. I jak los będzie złośliwy to będziesz do tego musiał i tak wynająć usługę, bo twoja prasa będzie w rozsypce, a na jutro będą nadawali opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646

kup sobie rivierre casalis 90 albo 115 i bedziesz robil bele w rozmiarze jaki Ci pasuje. budzet taki jak masz, zapotrzebowanie mocy znikome. mam taka prase wiec wiem co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Bananek, dzięki za informację. Jak długo już tą prasa robisz, jak wygląda kwestia dostępu do części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646

robie juz chyba 4 lub 5 sezon. czesci , ktore wymienialem to palce podbieracza, ktore pasuja od kostkujacej sipmy. sa u mnie po 2,10zl/szt. przez ten czas nawet kednego lozyska nie wymienilem. pasy jedynie zmienilem na bezkoncowe (klejone), ale jesli masz glowe na karku i masz niedaleko jakas kopalnie/zwirownie to wymienisz je za grosze. od 3 sezonow tylko zaczepiam, beluje, czyszcze i odstawiam na zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Tylko jakiś vicon seri rv zmienno komorowa. Widzę u nas na wsi dużo osób ma i c360 albo zetorkami typu 5211 robią nią dobrze zbite bele albo tak jak miałem kiedyś ja Galignani 9220 pasowa ale stałokomorowa też idzie leciutko. Walcówki odradzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646

vicon serii rv od rivierry, o ktorej pisze (serii rc) praktycznie niczym sie nie rozni procz ceny. i jedno i drugie robil greenland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

John Deere 550 będzie dobra do c-360 ze względu na możliwość regulacji zgniotu. Obecnie użytkuję jd 550 z ursusem 904 i prawdę mówiąc ma lekko na 3/4 zgniotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witajcie, planuje zakup prasy rolujacej która będzie pracowała z ciagnikiem df agrolux 75km. Polecicie mi jakąś prasę? Cena max 25tys, gospodarstwo 30ha głównie będzie prasować słomę, siano. Kiszonki robię w pryzmę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22
5 godzin temu, Bananek napisał:

vicon serii rv od rivierry, o ktorej pisze (serii rc) praktycznie niczym sie nie rozni procz ceny. i jedno i drugie robil greenland.

Oczywiście że tak jedno i to samo tylko żółte nie czerwone :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    331

W sumie przynudzę standardowym pytaniem. Planuję pewnie nie w tym, ale na pewno w przyszłym roku kupić prasę rolującą do mojego c 355. Czy coś rozsądnego oprócz JD 545 wchodzi w grę? Mogę po sąsiedzku nabyć za 7k PLN sipmę z 279/1(w moich stronach była popularna, ale wszyscy albo zlikwidowali się, albo rozwinęli i przeszli na większy sprzęt) której nie musiałbym tknąć  palcem oprócz 2 lożysk, no ale, szkoda mi ciągnika na nią bo to nie praca a zarzynanie sprzętu, a tego nie uznaję. Niby 200 kulek to niedużo, ale ok 2,5k za prasowanie co roku to lepiej kupić coś za 15k i jechać swoim kiedy i jak chcę. Tylko Panowie nie odpowiedź w stylu "da radę", bo ja też pod górkę rowerem na małej przerzutce dam radę, ale to żadna przyjemność. Ma być kultura pracy i odpowiednie zbicie, wiadomo wielkość balotów nie mniejsza niż standardowa "handlowa"  sipmowska 120x120. Czy w takim JD 545 będę ją miał bo jak ma wyglądać niewiele lepiej niż katowanie sipmą to olać, no i czy coś jeszcze wchodzi w grę, bo po przeczytaniu całego wątku tylko ten sprzęt wydał mi się rozsądnym wyborem, a foldery i teoria niestety nijak mają się do rzeczywistości i użytkowaniu w warunkach bojowych. Ach no i prasa tylko do siana będzie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

C355 jest za mały do prasy zwijającej, żeby to nie było "katowanie" sprzętu. Do tego ciągnika bez jego katowania Z224/1 się nadaje

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
MF675ursus napisał:

C355 jest za mały do prasy zwijającej, żeby to nie było "katowanie" sprzętu. Do tego ciągnika bez jego katowania Z224/1 się nadaje

co Ty gadasz u mnie 60 chodziła z hesstonem 5540 przez parę lat i nie widzialem aby miala ciezko ale to byla zmiennokomorowa


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    331
1 godzinę temu, MF675ursus napisał:

C355 jest za mały do prasy zwijającej, żeby to nie było "katowanie" sprzętu. Do tego ciągnika bez jego katowania Z224/1 się nadaje

poznasz głupiego po odpowiedzi jego

jd 545 to moc po styku, czyli na 80% zgniotu nie powinno byc źle, taki  KR125 tu już teoretycznie jest 30% zapas mocy (na wom) niestety krone bellima za 15k nie dostanę, a z c355 to akurat spacerek bo widziałem w akcji

. Ale nie ma jak to być trollem i odzywać się jak się nie ma nic do powiedzenia i w dodatku nie na temat. BTW, to twoje cudo to szkoda marnować zwolnice przy ursusie,

Edytowano przez Takeda
dodanie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jak do siana i słomy to da radę. Jest możliwość regulacji zgniotu. Prasowalem 2 lata prasą jd550 i c355. Jak masz proste pola to dużo zmienia niż górki, bo czasami 904 nie daje rady na 1 szosowej i trzeba 3 terenową pod duże wzniesienia, a po prostym 2 szosowa w słomie. Dużo zależy od terenu. Pod dużą górkę i tam gdzie grubo materiału będziesz jeździł 1 szosową c355, a po prostym 2. Nie mam porównania do sipmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    331

takie małe pytanie aktualizacyjne, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć danych technicznych. Krone 130 vs carraro 1200, stan techniczny podobny, różnica w cenie 2,5k PLN na korzyść carraro, no i kultura pracy ktoś ma doświadczenie/porównanie jak to wygląda w praniu? czy jednak czekać na dobrą jd 545 (bo  tutaj lipa póki co)

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj