Skocz do zawartości

Jaka prasa do c360 [połączone]

439 odpowiedzi na ten temat

#341 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:40

Jaka prasa do c360 [połączone] ja w tym roku z przymusu belowałem 60-tką z moją Gallignani. Zgniot ustawiłem jak dla Forda i wio. Ku mojemu zdziwieniu nawet ładnie to szło. Na równym to i na 2. biegu zdarzało sie dobić. Ale niestety pod góre na 1. biegu było strasznie ciężko. Siano też belowałem i nawet ładnie szło. Jeśli ktoś planuje robić tylko siano i słome to myśle że ten zestaw zdaje egzamin. W sianokiszonce w ogóle tego zestawu nie widze. Jak ktoś ciekawy jak wyglądają bele to w galerii mam foto słomy, tylko że po Fordzie, ale jak mówiłem na tym samym zgniocie biłem 60-tką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa do c360 [połączone] Dzisiaj, 02:06
  •  

#342 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:38

Jaka prasa do c360 [połączone] @mariuszd93,Ale zgniot pewnie jest regulowany wiec myślę że to kwestia ustawienia.Wiadomo, do sianokiszonki musi być ustawiony większy zgniot niż do słomy czy siana ale napewno będzie miała lżej 60tka z KR100 niż z KR125, prawda?
Dobry zgniot potrzebny by mi był tylko do sianokiszonki z wiadomych względów a słoma czy siano nie musi być aż tak bardzo zbita.
Zależy mi też na tym, aby prasa robiła ładne, okrągłe kulki.
Co jeszcze proponujecie jeśli nie KR 100 do 60tki?

#343 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:48

Jaka prasa do c360 [połączone] @Buszido jeśli bela jest luźna nie będzie ani ładna , ani okrągła , przynajmniej nie pozostanie ładna i okrągła długo od zrobienia .
zgniot jest regulowany , chodzi mi o to że skoro c330 ciągnął tą prasę i narobił takich luźnych bel , to wcale nie świadczy o tym że prasa potrzebuje mało mocy.......
Piszesz że tylko do sianokiszonki potrzebujesz dobrego zgniotu, uzyskać dobry zgniot w słomie czy sianie , jest o wiele lżej niż w sianokiszonce ..
Ja ostatnio przekonałem sie o zaletach pasówek, i też nie potrzebują dużo mocy

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#344 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:27

Jaka prasa do c360 [połączone] @mariuszd93,masz jakieś konkretne propozycje?
Moze jakiś jd 540/550 lub MF 822?

#345 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:38

Jaka prasa do c360 [połączone] O JD 550 pisałem 2 wypowiedzi wcześniej , Mf i df pasowe są w zasadzie bardzo podobne do Vicon , mam Vicona rv187 i jestem zadowolony , robię nią zetorem 7211 lub ursusem1224

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#346 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 22:12

Jaka prasa do c360 [połączone] One mają sterowniki?

#347 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 07:55

Jaka prasa do c360 [połączone] Każda z tych zachodnich pasówek ma jakiś sterownik , w mojej tylko regulacja zgniotu jest mechaniczna , zaworem .
pozostałe ustawienia[średnica , gęstość owijania, rodzaj owijania, miękki rdzeń itp] ze sterownika

#348 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 10:42

Jaka prasa do c360 [połączone] A o co chodzi z tym miękkim rdzeniem?

#349 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 10:46

Jaka prasa do c360 [połączone] Ustawia się żeby bela nie była twarda od samego środka , w sianokiszonce strasznie ciężko jest rozwijać jak się zwinie bez miękkiego rdzenia

#350 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:32

Jaka prasa do c360 [połączone] A miałeś jakieś problemy ze sterownikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:52

Jaka prasa do c360 [połączone] Nie nigdy nie było żadnych problemów

#352 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:37

Jaka prasa do c360 [połączone] moim zdaniem pod względem eksploatacyjnym C-360 nie powinien pracować z prasą. zwykła sipma classic potrzebuje 55KM a ,,sześćdziesiątka" ma tylko 52. a gdzie opór toczenia i obciążenie na wałku?? :) jeszcze na ściernisku ze słomą daje rade ale dać taką na torfową łąkę- error...
A jeśli już nie ma wyjścia no to najlepsza jest pasowa, bo jest ,,lżejsza" w pracy- nie ma tych walców iwgl, no i można ustawić wielkość beli, a i koszt używanej jest mniejszy ;)

#353 Share marcin80

marcin80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:42

Jaka prasa do c360 [połączone] chce zakupić prasę john deere 410 używana byłaby do słomy i sianokiszonki prosze o opinie na jej temat NIKT NIC NIEWIE NA TEMAT TEJ PRASY?!!!

Edytowany przez marcin80, 23 marzec 2014 - 16:51.

#354 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:45

Jaka prasa do c360 [połączone] To zabytek nie prasa

#355 Share marcin80

marcin80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:48

Jaka prasa do c360 [połączone] w sumie tak ale jeżeli ktoś coś wie na jej temat prosze o wypowiedż bo znalazłem taką u niemca ma ją od nowości pracuje nią na 15 ha jest w stanie idealnym dodaje do niej dwa zapasowe pasy chce za nią900 euro sprzedaje bo kupił nową

Edytowany przez marcin80, 19 marzec 2014 - 20:58.

#356 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 11:59

Jaka prasa do c360 [połączone] nigdy nie posiadalem prasy rolujacej chcialbym taka nabyc.rozgladam sie za nowa prasa ale produkcji krajowej widzialem ze dostepne sa Sipma, Pronar, Unia, Metal-Fach, Ursus. To sa zwijarki nowe ktore wypatrzylem na allegro roznica ich jest w cenie oczywiscie chociaz przekonanie mam do Sipmy najwieksze gdyz posiadam taka kostke ktora mam od nowosci i jest nie zawodnajak dla mnie.chce robic zwijarka sianokiszonke, siano oraz słome. Prosze o opinie i jakies porady co wybrac z gory dziekuje :)

#357 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 16:22

Jaka prasa do c360 [połączone] jeżeli może być prasa używana to polecam Krone 130 lub New Holland 544 zapłacisz połowę ceny nowej polskiej nawet po wymianie wszystkich łańcuchów, zębatek itp.

#358 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:52

Jaka prasa do c360 [połączone] Myślałem o używanej ale niestety duzo opini jest takich ze zawsze wyjdzie cos niespodziewanego w pracy jak to z uzywana a nowa to jakas szansa aby nie dokladac do niej mimo ze cena tez nie mala pozatym do krajowych jest zawsze lepszy dostep do czesci, ale dziekuje mimo wszystko za rade :)

#359 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 22:28

Jaka prasa do c360 [połączone] Po pierwsze, poczytać " jaką prasę wybrać". Po drugie, szukając prasy, która potrzebuje więcej KM, niż Twój ciągnik ma (do sprawdzenia na stronach producentów) mija się z celem. Po trzecie, ceny części i ich dostępność, w dużej mierze zależą od tego, jaki sprzęt do czego jest używany (kupując prasę, która w założeniu nie miała robić sianokiszonki, będziesz miał więcej awarii). Sorry, jeśli to co napisałem, zabrzmiało jak reprymenda, ale nie sztuka kupić - sztuka kupić dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 11:13

Jaka prasa do c360 [połączone] ja wolę kupić jakąś zachodnią prasę i zrobić jej remont generalny niż zapłacić dwa razy drożej za polską nową która jest zrobiona ze słabej jakościowo stali i niewytrzyma takiego przebiegu zrobionych bel