Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
das21    47

Polecam Ci krone kr125 mam taką juz parę sezonów bez żadnej awarii, c360 dostaje trochę po garach i sprzegle ale przy innych będzie to samo, a ta jest prosta w obsłudze i konstrukcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny360    0

ja bym ci polecił krone kr 125 u nas na bazie z nią chodził mf 235 i jakoś dawał rade chodź lekko nie miał lub john deere 550 ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy  mam problem z t 25  przemieniłem sekcje od kipra na podnośnik w rozdzielaczu podnosił ładnie a potem postał dzien i chce podnieśc siewnik i odbija mi cały czas wajche od podnoszenia dlaczego ? pomocy bo w pole nie moge wyjechac bo trzymac musze i bardzo słabo podnosi ? czego moze byc przyczyna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymonxx    0

Piotrze jeśli na początku podnosił dobrze a po kilku godzinach już nie to albo jest jakiś syf w rozdzielaczu i ci blokuje lub może się zapowietrzać a może też równie dobrze szwankować zawór ciśnieniowy w rozdzielaczu. Sekcje podnośnika i kipra są takie same i cudów nie ma. Musisz chyba rozebrać i przedmuchać zozdzielacz ,  i obejrzyj zawór ciśnieniowy w rozdzielaczu.

Na początku dobrze przeczyść rozdzielacz a później szukaj dalej, zajrzyj do filtra hydrauliki lub przeczyść cały układ. Powinno pomóc jeśli nie to kup zestaw naprawczy rozdzielacza /koszt niewielki/ - robota na kilka godzin lub go całego wymień /koszt ok. 300-350zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam zimą albo wczesną wiosną planuje zakup belarki do c360 podoba mi się kilka modeli;

Claas rollant 44

Welger rp12

krone kr 125

carraro 1200

Dodam tylko ze belowanie będzie tylko siano i sloma kiszonki nie przewiduje,

Jak widzicie która będzie najlepsza do mojego ciągnika, mam na oku krone kr 155 da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

to bym walcówki odrzucił. Myśle że ta Krone KR125 będzie w miare dobra, ale i tak traktor swoje odcierpi. Co do KR155 do już jest bela 120x150 i 60-tka będzie miała na pewno za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Mi też te prasy pasują kr 125 myślę że była by najlepsza,ale cena tych 120 na 150 jest zachęcająca. Może jakieś jeszcze opinie na temat wyboru prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

cena ceną, ale musisz pomyśleć czy będziesz miał czym wozić je, do takich przyczepa o boku minimum 4,5metra, i to na ścisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Wozić mam czym mam przyczepy jedna 2,2 na 6 m druga 2,2 na 7m, wiec to nie problem, mam też tura,a w planie kupno ciągnika o mocy 70-80 km ale dopiero za rok lub dwa.zalezy mi na prasie do 60.ta krone 120 na 150 pociągnie bo welger rp15 to chyba za wiele.w sumie bele nie muszą być zbite nie wiadomo jak mocno, bo kto to potem rezerwie widłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

tylko podpowiadam, u nas pierwszego roku gdy robiliśmy okrągłe bele okazało się że nijak nie wchodzi więcej jak 5szt. na D44

na następny rok przyczepa była już poszerzona, wydłużona, z podwieszaną burtą i od wtedy można ładować 10szt., bo tak to wyjazdy więcej trwały niż załadunek i rozładunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

taaa... kto rozerwie widłami. Tymi prasami aż tak raczej nie zbijesz(tym bardziej 60-tką) a potem na wiosne będzie gnój a nie słoma. Kup 120x120 i rób na razie 60-tką, a potem podczepisz większy i będziesz miał lepszą wydajność. 2. sprawa ile bel chcesz robić, że bierzesz pod uwage 120x150 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Miałem walcową 150 więc trochę w tym temacie wiem do słomy była ok dużo materiału wchodziło mało bel ale 60 to stanowczo za mały ciągnik do tej prasy mówię tu o prasowaniu słomy  o sianokiszonce nie wspomnę to to tylko zbieranie do wypełnienia komory takim ciągnikiem i owinięcie sznurkiem jak chciało się zrobić bele normalnej jakości i robiliśmy na dwie prasy chodziła przy niej Renia 133.54 i miała co robić żeby dobić bele. Ale to nie wszystko po zrobieniu takiej beli czymś ja trzeba załadować żeby zwieść i owinąć i tu też c360 na pewno tego nie zrobi ponieważ taka bela swoje waży te 30 cm na średnicy to baaardzo dużo. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Bel nie mam za dużo do zrobienia , chce ułatwić sobie życie, około 150 -200 rocznie. J

Teraz mam bele 120 na 146 cm po polskiej prasie nie są zbite jakoś tam super ciasno a trzymam pod dachem wiec nie martwię się o to że zamkną tylko by moja 60 dala rade.

Brat rolnika ja szukam rady aby nie żałować zakupu czytałem wątek od początku ale chcę usłyszeć podpowiedzi nowych posiadaczy pras z zestawem z 60 tka może ktoś ma taki i się wypowie. u mnie chodzą polskie łańcuchowe z 3p i ładne bele robią bynajmniej lepsze niż mi robili sipma walcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

 

Mozecie mi cos powiedziec o tych 2 prasach  Rivierre Casalis 121 i Hesston 5540 czy do 360 byly by dobre i czy jest jakis dostep do czesci

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

robert983 Kup krone stało komorową i napewno będziesz zadowolony bo tą prasa z c-360 zrobisz całkiem przyzwoite bele a i traktor zbytnio po tyłku nie dostanie.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

tak jak kolega pisał powyżej jd 545 ale z szerokim podbieraczem bo te talerze boczne sa do niczego a ogólnie pasówka lepiej beluje

 

Pamiętamy o przycisku Alt na klawiaturze!

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

z polskiego rynku zawsze możesz popróbować Sipma, tylko weź jakąś mocniejszą wersję łańcuchowo - walcowej i powinno też dobrze śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Mozecie mi cos powiedziec o tych 2 prasach  Rivierre Casalis 121 i Hesston 5540 czy do 360 byly by dobre i czy jest jakis dostep do czesci

 

O RC to nie wiem, ale o Hesston to tak moja współpracuje z 60 od 2 lat radzi sobie dobrze, a jak jest z częściami to nie wiem, ale myślę że nie powinno być problemów


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Mój ursus C360 pracuje z prasą welger rp12s, trochę ma ciężko ale idzie... happy.gif

 

A długo nią prasujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

Planuje zakup prasy pasowej i zastanawiam się, którą wybrać: JD 545, 550, Hesston Fiatagri 5650 czy Rivierre Calasis RC 125. Cenowo stoją mniej więcej równo. Skłonny jestem w kierunku JD (545 czy 550?) choć jest troszkę droższa od pozostałych, ale czy to wynika z nazwy firmy czy też jakości. Wdzięczny będę za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Ja wiem tyle na temat pras JD, że u nas na wsi jest jedna i się nie psuje, pasy się nie rozpinają(spinki nie puszczają) i działa bez zarzutu, to tylko ogólna opinia o nich, więcej niech mówi ktoś kto się zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

jeśli nie chcesz kręcić większych balotów niż 150cm, to JD 545 wystarczy, w dodatku jest tańsza, i dużo niższa od 550, więc i garaż będzie łatwiej znaleźć

jej minusem jest wąski podbierak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj