Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?

Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).

Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.

Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Ja mam kr125 :D chodzi odpukać narazie dobrze, zetor 8245 zbytnio z nią się nie męczy, c330 u mnie też chodziła, zrobiła parę bel bo nie chciało mi się zetora od orkana odczepiać to na 3 biegu na 1800 obrotów szła całkiem całkiem, ale zbijane było tylko na 2 stopień a nie na 3 ponad jak robię to zetorem :) Wadą jest wąski podbieracz :D lepiej kupić KR130 bo nie wiele większe zapotrzebowanie, a ma szeroki podbieracz i odrzutnik bel ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

my do swojej 60 kupiliśmy Carraro Olimpic 1200 za 18 tyś. jeszcze jej nie testowaliśmy ale 60 powinna dać sobie bezproblemu rade. kr125 sąsiad nasz chciał kupić ale też wzią carraro 15 tyś. to troche mało ale powinno się coś znaleźć. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

najlepiej kupić pasówkę ustawisz sobie stopień zbicia beli czy ma być mniejsza lub większa ja mam john deere 550 i c-360 sobie w niej bardzo dobrze radzi


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A w prasach krone w jaki sposób załacza się owijanie sznurkiem??? I czy jest jakiś panel sterujący??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Wg mnie krone to dobry wybór. Według sondaży ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy a o części się nie martw, jest sporo ich nawet na allegro. Ale z kwotą 20tyś będziesz miał większy wybór

 

A podbierak szeroki? I panel był chyba w tych nowszych. Tu masz kronke w rozsądnej cenie http://www.allegro.pl/item919763302_prasa_rolujaca_krone_kr_130.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja bym odradzał krone bo sąsiad ma kr120 i c360 m co robić przy niej. Jak ustawi na max zbicie to z daleka widać i słychać że to on prasuje. Po mojemu to katowanie traktora. Ja bym polecał tj inni pasówke. Widziałem jak ktoś robił gallignani+c360 i szło mu to lekko a balot był dobrze zbity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Mój ursus C360 pracuje z prasą welger rp12s, trochę ma ciężko ale idzie... ^^


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie krone to dobry wybór. Według sondaży ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy a o części się nie martw, jest sporo ich nawet na allegro. Ale z kwotą 20tyś będziesz miał większy wybór

 

A podbierak szeroki? I panel był chyba w tych nowszych. Tu masz kronke w rozsądnej cenie http://www.allegro.pl/item919763302_prasa_rolujaca_krone_kr_130.html

 

 

@Dodi za te fundusze myśle że raczej nic nie znajde z szerokim podbierakiem, dzięki za adres z aukcją prasa godna uwagi.

 

@rafal4610 myślę że c-360 będzie miała lżej w krone tam w książce serwisowej pisze że zapotrzebowanie mocy to tylko 34 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

U nas we wsi to c 330 ciąga krone 120x150 i to całkiem szybko, nawet nie ma tak ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę że ciągnik sobie poradzi teraz pytanie na co zwracać uwagę przy kupnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwagę najlepiej zwrócić przede wszystkim na wygląd czy nie jest zniszczona czy nie była malowana. Jak włączysz belarkę to słuchaj czy coś nie stuka. Jak jest zakurzona lub w środku jest słoma czy sino (oczywiście resztki po pracy) to znaczy że była użytkowana to samego końca, ale nie zawsze na to zwarać uwage, bo praktycznie każda jest umyta.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja 2 dni temu kupiłem Krone 130 i będę śmigał ursusem c-360 a co do tego linku co dodał Dodi to byłem ją ogładac jak swojej szukałem z daleka ładna prasa ,ale z bliska troche gorsza .


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Internet wszystko przyjmie ^^ Patrz czy komora nie była spawana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mój ursus C360 pracuje z prasą welger rp12s, trochę ma ciężko ale idzie... :D

360 jest do tej prasy za słaby mam też rp12 i 60 się męczyła, w słomie to była tragedia jak chciało się dobić lepiej bele to silnik nie dawał rady.

Ja bym ci polecał prasę łańcuchową mają niskie zapotrzebowanie na moc np; galigani czy morra ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Trochę odbiegam od tematu ale mam pytanie do kolegi @zetor10045 a mianowicie czy Twoja prasa ma funkcje owijania siatką?? ^^


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

@zetor10045 ma racje. Do walcowej trzeba więcej kucy niż do łańcuchowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Trochę odbiegam od tematu ale mam pytanie do kolegi @zetor10045 a mianowicie czy Twoja prasa ma funkcje owijania siatką?? :P

 

Niestety nie ma siatki ^^ pewnie dało by się zamontować, najlepiej było by mieć oryginalny system do siatki a nie wiem czy da się jeszcze kupić taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a czym różni się Krone Kr 120 i Kr 125??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Krone 120 jest starsza i mniej obudowana niż Krone 130


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I to jest tylko ta różnica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Ten link co podał @dodi to jakieś 5km ode mnie :D oglądałem te prasy i technicznie w miarę, ale lakierek to hoho :) Przy kupnie zwróć uwagę na stan łańcuchów komory i stan podbieracza oraz sprawność mechanizmu owijania. W starszych modelach (czyli takich jak mój), załącza się hydraulicznie tłokiem który odciąga linkę a ta pociąga koło od mechanizmu podawania sznurka do drugiego koła które cały czas się kręci i sznurek wpada do komory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Hubert8245 a z którego roku jest twoja prasa i mógł byś wstawić fotkę swojej prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Fotki mam ale słabej jakości i nie chcę śmiecić nią galerii, a zrobić nie zrobię zdjęcia bo stoi w garażu bardzo ściśnięta wraz z innymi rzeczami ;[ Moja prasa jest z 1994 roku (zielono-kremowy kolorek)

Edytowano przez Hubert8245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

Panowie, ja posiadam ową Krone kr 125. C-360 chodziła w niej dwa sezony, a z tego względu, że dawałem w niej tylko w pedał to silnik trochę się przyjechał. Jeśli ktoś nie będzie robił z gazem w podłodze jak ja to spokojnie ta "60-siątka" da sobie radę. Co do awaryjności tej prasy. W tym roku zrobiłem nią 1600 belek i co Ciekawe nawet do niej 20 groszy nie dołożyłem, jedynie sprężyn w podbieraczy, ale to przez bruzdy. U mnie we wsi ludzie mają krone kr 125-130 i wszyscy "60-siątkami" jeżdżą. Ja osobiście przesiadłem się na mtz52 bo w c360 tur to blokowało mi. Wąski podbierasz wcale też nie jest straszny bo przejechaniu kilka razy już czujesz jak masz skręcać i się niczego nie omija. Po BIZONIE też mi dobrze zbiera. Jak kupowaliśmy to zwróciliśmy uwagę na główny łańcuch i łożyska na nim. A ile chodzi można po części wywnioskować po lakierze we wnętrzu komory i jak była dobijana. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tej prasy, a daliśmy za nią 16 900 i 3 albo 4 sezony bez żadnych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj