Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

ursus1991    10

Wie ktoś może jakiej szerokości bele robi sipma z-261, i ile waży ta prasa, Oraz czy drogie są części do jd 410, ile kosztują pasy, bo na zdjęciu widziałem że są dwa szerokie pasy po bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

sipma pewnie robi bele o szer. 120cm bo to standardowa szerokośc ;) A co do części do jd to znajdziesz bez problemu takie pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jak zbija baloty słomy sipma 1-263 lub z-261, czy podobnie do sipmy nowszej np z-276?

Proszę o odpowiedż, bo chcem kupić teraz z-261 i się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kiedyś widziałem na yt filmik z sipmą z-261 i nawet ładnie zbijała ale szału nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No ja wiem że szału nie będzie, tylko chciałbym wiedzieć czy belka 120x120/130 będzie ważyć od niej jakieś 170kg?

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No to słoma z pszenicy pszenżyta, a z dobijaniem to niewiem, myślałem, że przy tej prasie to jest tylko jedna możliwość jak chcem baloty 120, no bo ta listwa wskazująca od napinacza opadnie tylko do pewnego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

witam. co możecie powiedzie o prasach Hesston? pójdzie to w sianokiszonce? jakie szerokie robią one baloty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

z tego co się orjetuje to hesston jest zmieno komorowyn i robi przeważnie od 80 cm do chyba 150 cm duże i szerokie 120 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

to że hesston jest to zmiennokomorowa pasówka to mi odpowiada. jeżeli robi baloty szerokie na 120 to git, bo szersze mam problem przewieźć. jeszcze jakby ktoś napisał czy da radę sianokiszonkę nią zrobić i jak z awaryjnością, to byłbym wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

idzie nią zrobić sianokiszonke... Znajomy miał hesston 5540 ale zaraz sprzedał bo nie mógł belować... Ci co mają to sobie chwalą więc nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

jeżeli sianokiszonkę bym nią zwinął to muszę rozważyć jej zakup:) a co możecie powiedzieć o prasach rivierre casalis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do riviere to kuzyn ma i mówił że już by takiej nie kupił... Potrzebuje 4 wyjścia hydrauliki, ma hydrauliczny docisk pasów co mogło by być plusem gdyby nie to że ma gładkie pasy i po prostu nie wytrzymują dużego ciśnienia i sie rwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Hesston to dobra prasa za nie duże pieniądze. Polecił bym ci np. 5650, 5670. Zwija wszystko: słomę, siano, sianokiszonkę. Są wersje na 2 lub 3 węże. Z dociskiem na sprężyny lub hydraulicznym. Prosta budowa, 3 łańcuchy i 1 pasek. Części zamienne i katalog dostępne u dilerów New Hollanda. W galerii masz kilka zdjęć m.in. @zetor165.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

dzięki kolego @jaco512. słyszałem sporo że własnie Hesston to przyzwoita prasa za nieduże pieniądze. nawet 5670 jest nie tak daleko odemnie wystawiona na sprzedanie, więc podjadę obejrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A no znajomy kupił hesstona 2 lata czy 3 temu. Lecz po kilku belkach W C-360 sprzęgło się skopcilo :lol: Więc pierwsze co to kupił Starego MTZ 50 i od tego czasu zestaw chodzi bezawaryjnie a mtz z nią smiga aż miło.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Czy prasy hesston, a dokładnie 5670 lepiej dobija baloty niż sipma z-263, i jak to wypada w porównaniu z np. sipma farma Chodzi głównie o słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

dobija lepiej od farmy bo farma to stało-komoróka a hesston jest zmienno-komorowa i zbija od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

będzie sobie dobrze dawał rade tylko zgniot będziesz musiał ustawić pod moc ciągnika a nie dasz duży zgniot a potem że c360 sobie nie radzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

wyczytałem że ta hesston 5670 nie ma podnoszonego podbieraka, tylko cała się podnosi. Jak to jest zrobione? Są jakieś siłowniki na osi przy kołach, czy jak? Jak to się sprawuje w rzeczywistości? Jak tak myślę to powinno być dobrym rozwiązaniem, bo jak jest trochę mokrawo, i siada to całość się podniesie, i stawia mniejszy opór.

Czy te prasy się zabijają na podbieraku jak dostaną wilgotnego siana, lub słomy?

Czy mają jakieś kułko prowadzące przy podbieraku?

Proszę o odpowiedź bo myślę bardzo poważnie o kupnie tej prasy, nawet w tym tygodniu, tylko chcem się pozbyć ostatnich wątpliwości.

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Podbieracz jest na sztywno do ramy przykręcony. Unosi się cała prasa, na siłownikach przy kołach. Przy podbieraczu nie ma żadnego kółka, natomiast zdarzają się nagarniacze Mój odnośnik (gwiazdy poszerzające zbierany pokos). Podbieracz zdarza się zapchać ale gdy jest dużo materiału np. górka słomy po kombajnie.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A co myślicie które rozwiązanie z podbierakiem jest lepsze, gdy podnosi się cała prasa, czy sam podbierak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Czy często psują się te siłowniki od podnoszenia prasy? Bo to chyba jak się zepsuje to trudno do domu wrócić, chyba że palcami podbieraka po asfalcie. Proszę o odpowiedź i na to poprzednie pytanie, bo chcę jechać po to prasę w piątek. I jeszcze jaką szerokość ma ta 5670 razem z kołami? Bo nie wiem czy na samochód wejdzie. Samochód ma tak 215/220 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj