Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Milosz27    177

Z tych pras co podales to ta ostatnia na szerokim a reszta szalu nie robi ta pierwsza na szerokim dosc zjechana i stary typ ocisku. Ogolnie patrz na pasy czy nie sa zmechacone i po ile spinek maja jak 2 3 to nie robi ale jak co 20cm to juz wiadomo ze pas nie ciekawy. Aha i jak w jd to patrz czy glowny walek od napedu co wychodzi z lewej strony jest prosty bo jak krzywy to lubi brojic i stan zebatek. Pozatym tam nie ma co sie psuc owijanie czy dziala tez sprawdz a dalej kosmetyka i handel: ) takze powodzenia;)
I jak ma noz do sianokiszonek to mow o 2 rodzaje listw metalwe i gumowe. Metalowe do.kiszonek gumowe do slomy. Z tego co ja ogladalem to jak miala noz to byly dwa komplety ale handlarz juz dawal jeden a drugi na tablice i 200zl ;) trzeba sie upominac o swoje...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Witam Proszę pilnie o pomoc w sprawie tej prasy. http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-mf-1640-CID757-IDaqXGL.html#7b387c6145   Ponoć pracowała z nią c 360 u mnie ma pracowac 4512 awaryjnie c 360 3p. Tylko pytanie ile spinek może być na pasie ? czy gładkie pasy są dobre ? Jeżeli pas się zaczyna szczępić po bokach tzn że już nadaje się do wymiany ? i ogólnie co sądzicie o tych prasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Witam uwazam ze najlepsze pasy sa to pasy  karbowane lepiej w nich idzie sianokiszonka a to ze pasy  rozwala po bokach to musi byc  jakas przyczyna ale jesli  sie pas nei przerwal nei jest do wymiany zreszta  pozniej wstaw  tylko spinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Czyli nikt więcej nic nie wie o tej prasie ? Powoli mam dość oglądanie pras oddalonych o 150 czy 200 km bo się jedzie a okazuje się że stoi tam wyblaknięte gówno pospawane ;/ pasy się tak nie rozwalają tylko wystaje trochę nitek. A ile kosztuje średnio metr dobrego pasa ? Mi prasa ogólnie jest potrzebna do słomy i siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

1 metra pasa to 160 zl ja sam  jezdzilem po prase do niemiec i jestem zadowolony cena  duzo nizsza i stan duzo lepszy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0
dcnt    13

Zalezy co chce prasowac - jesli nie robi sianokiszonki lub sporadycznie i szuka prasy prostej w konstrukcji to kr 130 najlepiej  ta z siatka,

jesli nie boi sie pasowki to zdecydowanie jd 550, gniecie od poczatku, zmienna komora i w sumie w miare prosty sprzet, choc szkoda ze ta jest bez siatki.

 

jego wybor. tak czy siak nim kupisz dobrze ogladnij - komplet pasow do jd to ok 10 tys, lancuchy glowne do kr tez nie sa tanie, trzeba sprzet dobrze "pomacac" przed zakupem. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Kupiłem JD 545 i mam problem prasa robi belki jako tako dobre, tylko słabo wiąże sznurek jest luźny i czasami spada i belka sie rozwala, jak to ustawić zeby lepiej ściskało i jeszcze jak owija sznurek to z jednej strony (od tej co ucina sznurek) po końcu daje dużo a z drugiej mało nawet wcale sznurka . Pomóżcie mi to ustawić. Siłę zgniotu beli ustawia się na tym rozdzielaczu z przodu ?
Z góry dzięki smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1234    0

Ja mam krone 150 i daje radę z c-360 ,  myślałem , że będzie ciężko ale mała waga tej belarki sprawia , ze c-360 nawet nie siada przy bardzo mokrym podłożu . Zwija bardzo dobrze , polecam wszystkim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3503    0

Witam wszystkich

Doradźcie czy prasa Sipma farma (czerwona) do ciągnika C-360 to dobry wybór? a może doradzicie jaką prasę łańcuchową wybrać w cenie ok 15tyś? w sezonie do prasować będzie jakieś 80 beli słomy i 40 sianokiszonki.

Edytowano przez marcin3503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Wszystko zależy w jakim stanie technicznym kupisz. Jak trafi sie zadbany nie zjechany sprzęt to będziesz zadowolony.Ja mam czerwoną  279/1  z 1999 r  i robi u mnie około 800 bel rocznie   wymieniłem kilka łożysk i łańcuch napedowy .

 Wczoraj byłem ogladać  sipme 279/1 tylko że zieloną z 2001 r  i jest w bardzo ładnym stanie,nic nie pokrzywione,  jeszcze jest naciąg na łańcuchach komory . Wszystko niemal w oryginale i kupilismy za 20 tys .

 

U mnie z początku chodziła z 360 i dawała rade.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3503    0

a powiedz mi jak jest z ceną części np takiego łańcucha  albo łożysk? jakiego rzędu są to wydatki? klapa parzy zbijaniu nie otwiera Ci się przy niej? bo sporo się tu na forum o tym właśnie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Takie rzeczy jak łożyska ,łańcuchy są znormalizowane i w zależności jakiego producenta kupisz tyle kosztują. 

 

Części typowe do prasy najlepiej kupować oryginalne sipmy najdłużej wytrzymają. Części dostępne bez problemu. 

 

Pewnie jak jest mocno pełna to się zaczyna otwierać  i tak ma być bo własnie na tym polega  jak jest klapa bez zamków mechanicznych.

 

Chyba ,że otwiera się jak jeszcze balot nie jest ubity  to wtedy odpowiedzialny jest zawór w prasie( u mnie tak było)  lub przecieki wewnętrzne siłowników.

Ta prasa jest dobra na małe gospodarstwa i do niezbyt mocnego ciągnika ( max 100 km) , bo im mocniejszy tym szybciej  ukrecają sie ośki i cuda sie dzieją. 

 


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1

prasę krone 130 lub 125 mogę jak najbardziej polecić sam taką MIAŁEM i ciągałem ją przeważnie  c-360   czasami nawet c-330  , od 2 lat posiadam krone round pack 1250 MC ale to już ciągnę większym ciągnikiem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Mozesz też szukać Rivierre Casalis RC 115  lub  121    Miałem tą drugą chodziła z zetorem  świetna prasa  ,ładne belki  robiła  Minusem było ręczne sterowanie owijaniem sznurka. Trzeba było się dobrze wprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Coś na podobę starszych modeli sipmy zapotrzebowanie mocy około 70 KM jeśli dobrze pamiętam


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Chciałem zapytać czy wałek do prasy powinien być zawsze ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym. Sprzęgiełko w moim obecnym wałku się wyrobiło i nie da dobrze zbić beli bo zaraz przeskakuje. Czy można założyć zamiast tej końcówki ze sprzęgiełkiem zwykłą końcówkę bez sprzęgła czy lepiej kupić ze sprzęgłem. Nie mogę znaleźć informacji czy w samej prasie Krone Kr125 jest takie sprzęgło na wypadek gdyby coś w prasie np. zablokowało łańcuchy. A jeżeli polecacie założyć końcówkę ze sprzęgiełkiem to na jaki moment obrotowy końcówki szukać ? Ciągnik to c-360 a prasa krone kr125 (czerwona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy prasa ma własne zabezpieczenie? Czy jedyną ochroną jest wałek ze sprzęgłem?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

No właśnie nie wiem tego, nie mogłem znaleźć takich informacji ale obiło mi się o uszy że ma zabezpieczenie, ale nie jestem tego pewien. Może któryś z użytkowników Krone Kr125 się wypowie czy ta prasa ma zabezpieczenie przeciążeniowe ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Godne uwagi, jednak za duża dla C360. Jednak podlinkowany egzemplarz wygląda na mocno zmęczony

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj