Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jonek132    0

moim zdaniem pod względem eksploatacyjnym C-360 nie powinien pracować z prasą. zwykła sipma classic potrzebuje 55KM a ,,sześćdziesiątka" ma tylko 52. a gdzie opór toczenia i obciążenie na wałku?? :) jeszcze na ściernisku ze słomą daje rade ale dać taką na torfową łąkę- error...

A jeśli już nie ma wyjścia no to najlepsza jest pasowa, bo jest ,,lżejsza" w pracy- nie ma tych walców iwgl, no i można ustawić wielkość beli, a i koszt używanej jest mniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80    0

chce zakupić prasę john deere 410 używana byłaby do słomy i sianokiszonki prosze o opinie na jej temat NIKT NIC NIEWIE NA TEMAT TEJ PRASY?!!!

Edytowano przez marcin80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80    0

w sumie tak ale jeżeli ktoś coś wie na jej temat prosze o wypowiedż bo znalazłem taką u niemca ma ją od nowości pracuje nią na 15 ha jest w stanie idealnym dodaje do niej dwa zapasowe pasy chce za nią900 euro sprzedaje bo kupił nową

Edytowano przez marcin80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

nigdy nie posiadalem prasy rolujacej chcialbym taka nabyc.rozgladam sie za nowa prasa ale produkcji krajowej widzialem ze dostepne sa Sipma, Pronar, Unia, Metal-Fach, Ursus. To sa zwijarki nowe ktore wypatrzylem na allegro roznica ich jest w cenie oczywiscie chociaz przekonanie mam do Sipmy najwieksze gdyz posiadam taka kostke ktora mam od nowosci i jest nie zawodnajak dla mnie.chce robic zwijarka sianokiszonke, siano oraz słome. Prosze o opinie i jakies porady co wybrac z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeżeli może być prasa używana to polecam Krone 130 lub New Holland 544 zapłacisz połowę ceny nowej polskiej nawet po wymianie wszystkich łańcuchów, zębatek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

Myślałem o używanej ale niestety duzo opini jest takich ze zawsze wyjdzie cos niespodziewanego w pracy jak to z uzywana a nowa to jakas szansa aby nie dokladac do niej mimo ze cena tez nie mala pozatym do krajowych jest zawsze lepszy dostep do czesci, ale dziekuje mimo wszystko za rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Po pierwsze, poczytać " jaką prasę wybrać". Po drugie, szukając prasy, która potrzebuje więcej KM, niż Twój ciągnik ma (do sprawdzenia na stronach producentów) mija się z celem. Po trzecie, ceny części i ich dostępność, w dużej mierze zależą od tego, jaki sprzęt do czego jest używany (kupując prasę, która w założeniu nie miała robić sianokiszonki, będziesz miał więcej awarii). Sorry, jeśli to co napisałem, zabrzmiało jak reprymenda, ale nie sztuka kupić - sztuka kupić dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ja wolę kupić jakąś zachodnią prasę i zrobić jej remont generalny niż zapłacić dwa razy drożej za polską nową która jest zrobiona ze słabej jakościowo stali i niewytrzyma takiego przebiegu zrobionych bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego zapomnij o prasie do C360. Na upartego jak już to Zetor 7211 i jakakolwiek prasa łańcuchowa z blokadą komory mechaniczną na haki/zamki i dobrze jak by miała wiązanie siatką potrzebne do słomy i zbijanie balotu na max 80% robisz śmigając biegami tylko polowymi. Ja bym się nie pchał do takich traktorów w prasę a szczególnie już nową. Bo nowa to z 50-70tyś. krajowa pewnie teraz. Więc lepiej dozbierać i za tą kasę kupić np. nowy traktor MTZ Belarus 952.4 lub innej marki. Szukaj zdrowej zadbanej łańcuchowej Sipmy Z279/1 lub walcowo/łańcuchowa Z590/1 albo Krone KR 130. Jak prasa ma wadę ukrytą przez sprzedawcę to i naprawa nie pomoże a jak wytłuczona a sprawna pozornie to i wiadomo, że omijać szerokim łukiem bo potem jak nie d*pa to sr**zka będzie. Metal Fach nie bo to walcowa a tu trza konia od 80-90km. A ile rocznie robisz balotów?. Części są tak samo dostępne jak i do zagranicznej Krony i krajowych. Tylko kwestia ceny x3 i tego, że nie są od ręki i czasem mus dalej po nie podjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawo351    14

Ja miałem prasę Sipme Farme Z-569/1 dobrze nią się robiło siano i sianokiszonkę ale słomy nie dało się prasować bo połykała kamienie i się blokowała.Ta prasa najpierw pracowała z 3p i dawał rade z nią ale później z New Holland-em TL100. Jak masz kupować prasę ty tylko łańcuchową i siatkę musi mieć ta prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

zetor jest tylko na ta chwile w przyszlym roku planuje zakup i tak mocniejszego traktora okolo 120 lub 140 KM wiec bedzie zmiana, a zwijarke chce nowa ze wzgledu ze bedzie z dofinansowania. Jezeli chodzi o baloty to jeszcze nie wiem ile bede robil ale wiem ze prasa bedzie pracowala na okolo 40ha slomy i jakies 5 ha traw. do tej pory uzywalem Sipmy ale kostki a chodzi o czas zbioru balotow i ograniczyc wklad sily ludzkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

dzieki za podpowiedz kolego :) w moich okolicach malo jest zwijarek i ciezko kogokolwiek zapytac o informacje wiec zapytalem tutaj a o tej zwijarce uni praktycznie jeszcze malo wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus28    0

Witam zastanawiam się czy c360 poradzi z jd 550 sobie w słomie czy nie będzie miała za ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grudek13    0

Witam,

Miałem prasę krone kr 130 i chodziłą w c-360 żadny zestaw w okolicy nie miał szans. Szło idealnie. Ciągnik miał lekko. Teraz kupiłem kr 130s i też chodzi z c-360 z 5 nożami idzie spoko bele są idealne, bardzo polecam krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

Witajcie ponownie, wracam do was z następującym pytaniem wymienionym wyżej w nazwie wątku.

Tak więc jaka prasa belująca najlepiej pasuje od C 360? Proszę mi tylko nie mówić, że c 360 sobie nie poradzi, bo jest to nie prawdą. Tak wogóle nie znam się na tych maszynach, nie miałem nigdy z nimi styczności, ani kontaktu i prosiłbym was ,żebyście dodatkowo zamieszczali cenne informacje i wskazówki o tej maszynie. Komentujcie, polecajcie belownice i po prostu piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

john deere 545 idealna do 360tki, tania malo awaryjna niezawodna

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj