Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alamo    1514

prasowałem w tym roku słomę na biegach od 1R do 3 szosowej-ale słomy wtedy praktycznie nie było i pole równe. jak ktoś pisze że prasuje na 4 biegu i obrotach 1200-1500 to chyba powietrze po asfalcie, albo zgniot taki że ręka wejdzie do połowy balota.

Szkoda bic piane nie wartą funta kłaków,prasa prasie nie równa,nie widziałeś nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prasy pasowej. Na co zwracać uwagę przy oględzinach Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Warto sprawdzić stan pasów: czy nie są naderwane lub rozcięte, pas nie powinien być gładki od strony styku z sianem, dobrze gdy ma jeszcze "bieżnik" (np. romby), druga sprawa spinki pasów czy są w porządku, warto sprawdzić stan łożysk, łańcuchów i zębatek napędzających oraz mechanizm owijania i jego sterownik (czy rurki prowadzące sznurek przesuwają się w obie strony, działanie regulacji gęstości owijania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

ja polecam prase Gallignani 9120 pasowa ciagam ja ciagnikiem o mocy 75km i bez zadneko problemu dobijam bele poprzedni własciciel ciagał ja c 360 i mowił ze tez dawała rade i przede wszystkim prasa niejest duzo skomplikowana obwiazywanie sznurkiem jest mechaniczne 6 trybów na całej prasie wiec niema co sie psuc za bardzo ja jestem zadowolony z niej i tez polecam ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Witam. Przymierzam sie do zakupu prasy rolującej do C-360 i mam problem w wyborze HESSTON 5540 czy John deere 550 prosze o szybką odpowiedz

 

http://tablica.pl/oferta/prasa-rolujaca-hesston-5540-okazja-ID270WN.html#515a97ae5a;r:7;s:

 

http://tablica.pl/oferta/prasa-john-deere-550-ID1XCLF.html#bfab3d2af6;r:7;s:


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Znaczy te konkretne sztuki? Szczerze to szukałbym dalej . Jeśli już to Hesston wydaje się być w lepszym stanie , chociaż spinki ma do d*py ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

dzwoniłem do gościa to mówił ze wymieniał spinki. Powiedz mi jeszcze na co zwrócić uwagę przy oglądaniu tej prasy hesston ?

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

To jakieś przedpotopowe urządzenie :D nawet nie patrz na nią ;)

ok, dzięki za opinie

nic nie mogłem na temat tej JD510 znaleźć nawet w googlach, więc stwierdziłem że to może być jakiś wynalazek do którego części będzie trzeba zamawiać w Australii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dzwoniłem do gościa to mówił ze wymieniał spinki. Powiedz mi jeszcze na co zwrócić uwagę przy oglądaniu tej prasy hesston ?

Wymieniał ale te nowe są do du*y . GŁÓWNIE PASY znaczy czy dlugość równa , czy nie postrzępione za bardzo , najlepiej żeby na każdym pasie była tylko jedna spinka bo jak więcej to i koszt wymiany większy i oznacza to że niejedno już ta prasa widziała .

No i łańcuchy , zębatki , podbieracz czy nie pogięty


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

a powedz mi jeszcze wymiary prasy szerokosc. bo nie wiem czy wejdzie na lawete 2.2 m szerokosci


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam chciałbym podłączyć się do tematu a mianowicie planuję zakup prasy do swojego 3p nowej lub max 5 letniej, myślę nad sipmą ale co sądzicie też o warfamach lub metal-fach?

i jeszcze jedno pytanie czy ojciec jak ma 56lat to może dostać prasę na PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulibuli    0

witam chciałbym dowiedzieć się czy ktoś użytkuje prasę gallignani 9220 przy c360 3p i jak sobie radzi przy słomie i sianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam chciałbym podłączyć się do tematu a mianowicie planuję zakup prasy do swojego 3p nowej lub max 5 letniej, myślę nad sipmą ale co sądzicie też o warfamach lub metal-fach?

i jeszcze jedno pytanie czy ojciec jak ma 56lat to może dostać prasę na PROW?

Może kupić na PROW tylko zwrot będzie mniejszy niż dla osoby do 40 lat . Tylko teraz nie ma naboru i będzie najwcześniej w 2014 roku

Tylko dziwne to dla mnie że nową prasę do 3p , nie poszalejesz tym traktorem i prasa nie będzie wykorzystana to po co nową kupować?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Anie lepiej tobie kupić coś z zachodnich pras np welger rp12s a za reszte kupić większy traktor. Będziesz miiał lepszą prase od sipmy i większy traktor za tą samą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

sipma Z 224/1 uważam że świetnie gra dobra współprace z C360.. dobrze lekko chodzi.. jeśli chcecie kupic to kupcie ze starszych modeli(94,98 itd) bo nowe szybko strajkują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Może kupić na PROW tylko zwrot będzie mniejszy niż dla osoby do 40 lat . Tylko teraz nie ma naboru i będzie najwcześniej w 2014 roku

Tylko dziwne to dla mnie że nową prasę do 3p , nie poszalejesz tym traktorem i prasa nie będzie wykorzystana to po co nową kupować?

A ile % by wtedy mógł dostać?

Bo tak myślałem że jak dać 25-30tyś za taką 4-5lat to jak by wziąć nową za 50tyś na zwrot toi wyjdą te same pieniądze a prasa nowa ^^

A co mam kupić 20 letnią i jak czas do prasowania to bym ją remontował?prasowała by rocznie ok 50ha

 

sipma Z 224/1 uważam że świetnie gra dobra współprace z C360.. dobrze lekko chodzi.. jeśli chcecie kupic to kupcie ze starszych modeli(94,98 itd) bo nowe szybko strajkują..

Mi nie chodzi o Z 224/1 tylko o np.Z 279/1

 

A czym się różni spima od warfamy poza ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oile zasady się nie zmienią to chyba 50 % może dostać ale to dopiero po skończeniu inwestycji i wywiązaniu się ze zobowiązań . Wasza decyzja ale ja wolę kupić 10 letnią zmiennokomorową pasówke zachodnią niż nową polska . do 30 tys kupisz COŚ TYPU JD 590 lub http://allegro.pl/vicon-rv157-2000r-siatka-sznurek-sprzedana-i2807882484.html


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli nie będziesz używał noży to raczej tak ALE tempo będzie mało zadawalające .

Dlaczego uważasz że 10 letnia Sipma jest lepsza niż 10 letnia JD????? :blink:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj