ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

uursus    1

To napewno nie jest wina akumulator bo mają dopiero 1,5 roku,a zapomniałem dodać że jak ciągnik "pochodzi" trochę to potem normalnie pali,ma tylko problem przzy niskich temperaturach."Volvo" a co,superol CB40 zły jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

u mnie też jest to samo naładuje akumulatory kręcę jak jest zimny silnik a rozrusznik ledwo kręci ciągnik nie zapali puszce palec z przyciska to muszę czekać 10 sekund żeby rozrusznik stanął ponieważ się kręci sam od siebie, w lecie niema problemu i jak wleje ciepłej wody to też niema problemu po pali za pierwszym obrotem ale czy to nie wina łożysk w rozruszniku pod ciężarem się zacinają , @uursus może kable główne co idą na masę i do rozrusznika i między jeden akumulator a drugi są za cienkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to ze cieply silnik lepiej pali, wiadoma sprawa

a to ze akku maja ponad rok to nie oznacza ze musza byc dobre

radze sprawdzic tak jak pisalem wyzej, wtedy masz pewnosc, a nie szukasz niewiadomo czego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

to ze cieply silnik lepiej pali, wiadoma sprawaa to ze akku maja ponad rok to nie oznacza ze musza byc dobreradze sprawdzic tak jak pisalem wyzej, wtedy masz pewnosc, a nie szukasz niewiadomo czego

 

tylko czy Go stać na nowe akumulatory czy rozrusznik najpierw niech zrobi sobie takie rzeczy na które jest go stać, takie jak smarowanie rozrusznika albo wymiana niektórych części ale decyzja należy do @uursus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@PIOTREK44-wyczyść ten rozrusznik i będzie ok.

 

@uursus-olej to jest letni-mamy przecież zimę-na przyszłość wlej wielosezonowy a nie te siki co masz.tylko ci się wydaje że zaoszczędziłeś-dobry olej ułatwia rozruch.

 

gdyby mi ktoś proponował olej klasy CB40 to bym mu go na głowę wylał-bo do tego się tylko nadaje,a nie do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Superol 40 jest dobrym olejem,np by posmarować podłogę w rozrzutniku obornika by nie rdzewiał

1,5 roku akumulatory to na te czasy może świadczyć że już wysiadają.Teraz taka padaka z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

2 lata akumulator-kilka godzin i pada(użytkowany jest dobrze,z nieba nie spadłem,najdłużej w 330 to mi trzymał do pełnoletności)-powodem między innymi jest to że na magazynach czekają na klienta(bóg wie jak długo)-kiedyś klient czekał na akumulator,no i jak se je kto sformatował tak miał-kupowało się suche akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To napewno nie jest wina akumulator bo mają dopiero 1,5 roku,a zapomniałem dodać że jak ciągnik "pochodzi" trochę to potem normalnie pali,ma tylko problem przzy niskich temperaturach."Volvo" a co,superol CB40 zły jest?

Olej CB40 czy CC30 są to typowo letnie oleje w niskich temperaturach mają konsystencję smoły, już nawet nie chodzi o cięższy zapłon ale ile trzeba czasu zanim ten olej zacznie smarować i filtr zacznie go filtrować.

Akumulatory jeżeli nie są doprowadzane do rozładowania poniżej dopuszczalnej granicy i są zawsze zadbane to powinny jak nic wytrzymać 8-10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no hej MAT912-akumulator powinien wytrzymać 5 lat,norma firm akumulatorowych to 3 lata-no niestety mam 2 letni do wyrzucenia(właśnie szukam dokumentu od niego),nawet mrozu nie dostał w tym sezonie,poziom sprawdzany (bo aku na wierzchu,korki nowego typy,bezobsługowe),ładowany na bieżąco,zwarć nie ma,jedyny pobór to pamięć radia-po nocy po naładowaniu 11,7V. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam padł mi rozrusznik w c-360 mam zamiar kupić taki z przekładnią z tych za 250 zł około i czy jest sens z tych tanich ,i jaki byłby w miarę dobry pytałem w sklepie są polskie, litewskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wiesmag, może trafiłeś na bubla ale moje zazwyczaj wytrzymują te 8-10 lat, na zimę nigdy nie wyjmuje, tylko z kombajnu, ale też już 8 rok im idzie i nigdy jeszcze nie siadły, najgorsze co może być to "wydoić" akumulator do oporu, taki już długiej żywotności miał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a pełnoletnie aku już miałeś,mnie się już trafił-średnio to aku u mnie tak 10-12 latek trzymały,teraz to krócej-bo teraz to aku są ze zwiększonym prądem rozruchu,przez co żywotność się skraca-coś za coś.ale za to że ma większy prąd rozruchu może być mniejszy pojemnością.

 

znalazłem od niego kwity-ma już 3 sezon-ku%%a-na powitanie mnie wyśmieją-2gi to ja bym podskakiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie, najdłużej to 10 lat trzymały i padły od razu tak że już nawet nie dało się podładować, powiem Ci tak u mnie musi akumulator być zawsze gotowy do rozruchu, pierwsze jego rozładowanie podpisuje na niego wyrok do kasacji, bo już na niego nie jestem pewien a żadnego zaciągania ciągnika nie uznaję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

W tej cenie nowych, polskich rozruszników raczej się nie dostanie.

 

Polecam rozrusznik importowy z naszego sklepu:

 

http://farmexpert.pl/rozrusznik_z_reduktorem_c_330_360_zetor_import_produkt4429.aspx

 

Pozdrawiamy!!


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja osobiście polecam Bosh, Bosh-oski rozrusznik drogi ale wytrzymały.

 

A te planetarne to są takie jak torebki jednorazowe dobre są owszem ale do ciągników co palą na ,, DOTYK ,, nie są przystosowane do dłuższego kręcenia.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Kupował ktoś ostatnio rozrusznik z przekładnią w internecie,jeśli tak to podajcie linka,bo na wiosnę czeka mnie wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darou    0

mam prolem z moim ciapkiem. nie wiem co sie stało ale on cały czas probuje odpalać. nie potrafie tego przerwać, (chyba ze odłacze akumulator). co moze byc tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

stuknąć też próbowałeś?zazwyczaj wtedy się rozłączy.

 

są dwie opcje-jest zabrudzony że ciężko się cofa-rozebrać na detale i wyczyścić.

styki w elektromagnesie się zespawały-można to naprawić,jeśli zaś to dla ciebie problem to kup nowy elektromagnes.

 

jak już rozrusznik będziesz miał wyjęty-cały wyczyść,a tulejki lekko posmaruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

mam prolem z moim ciapkiem. nie wiem co sie stało ale on cały czas probuje odpalać. nie potrafie tego przerwać, (chyba ze odłacze akumulator). co moze byc tego przyczyną?

Kolega wiesmag dobrze mówi. Wymień elektromagnes i pomoże. Mój kolega miał tak samo i wymiana elektromagnesu pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraVco    0

Kupował ktoś ostatnio rozrusznik z przekładnią w internecie,jeśli tak to podajcie linka,bo na wiosnę czeka mnie wymiana.

 

http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-c-360-c-330-niemiecki-gwarancja-i2253720780.html

 

ja kupowałem u tego sprzedawcy rok temu i jestem zadowolony, żadnych problemów i do tego rozrusznika zastosowałem akumulator 12V/9Ah.

Edytowano przez kraVco

nigdy nie będzie tak samo
www.grupalubelska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Witam po pierwsze chciałem się przywitać bo jestem nowym użytkownikiem tego forum tak wiec witam wszystkich :D

Dobra teraz mój problem posiadam Ursusa C-360 i jakieś 2 dni temu kiedy wybierałem się po siano traktor nie chciał odpalić wcale rozrusznikiem nie kreci jak przycisnę przycisk od rozruchu to myślę pewnie elektromagnes się spalił to wymieniłem (dałem 85zł) ale dalej to samo na krotko pali bez problemu nie wiem dlaczego nie działa ten elektromagnes u mnie bo sprawdzałem u sąsiada i u niego działa bez problemu wiecie czym może być to spowodowane??

Dodam że prąd dochodzi do elektromagnesu sprawdzałem miernikiem i odkręciłem ten elektromagnes i sprawdzałem tak sam bez rozrusznika i ta dźwigienka która wystaje z niego jak przycisnę przycisk nie wciąga się sama tylko jak pchnę to wtedy trzyma a jak puszcze przycisk to i elektromagnes puszcza dźwignę i nie wiem czy tak ma być czy sam ma podciągać tą dźwignę??

Trochę się spisałem ale ważne aby rozwiązać ten problem bo na krótko nie uśmiecha mi się palić traktora :mellow: Napięcie na małym kablu od elektromagnesu to 9,20V.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Na początek weź go całego wyczyść w środku.Z tego co napisałeś to wynika że nawet nie wyrzuca.Miałem to samo jak wyczyściłem to pomogło.Możliwe że u ciebie jest co innego.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

ale co mam wyczyścić ?? Rozrusznik ??


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj