Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

133 odpowiedzi na ten temat

#101 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:02

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem przeczyść wszystkie/ wszystko co jest związane z elektryką i rozrusznikiem
przeczyść klemy w środku nich , masę co jest przykręcona to kadłuba skrzyni a później kabel idący to rozrusznika i ten który idzie to szczotek rozrusznika odkręć je i wyczyść drobnym papierem, tak musi być wyczyszczone żeby dobrze dolegało i miało prąd odpowiedni inaczej będzie cykać
diesel potrzebuje więcej prądu to rozruchu niż benzyna dlatego musi wszystko być idealnie wyczyszczane żeby dobrze przechodził prąd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzisiaj, 13:19
  •  

#102 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:31

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Tylko że cyknięcie jest pojedyncze, występuje przy każdym przekręceniu kluczyka, a rozrusznik nawet nie próbuje ruszyć.
Przy kiepskich połączeniach-stykach(przewodów, klem) cykanie jest ciągle i rozrusznik próbuje ruszyć.
Odpalanie na krótko przynosi mizerne skutki, bo rozrusznik ledwie kręci i nie zawsze uda się zapalić, bo nadal są za duże straty na przepływie prądu.
A koledze ciągnik zapala na krótko, bo zamiast zworki połączenie robi kluczem, reszta instalacji jak i rozrusznika sprawna.
Tak ja to wiedzę.

#103 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 maj 2014 - 15:32

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem No to jak opisze swój problem

Naciskam starter i przy rozruszniku coś cyka i tak za każdym naciśnięciem startera cyk, cyk, cyk i za 10 czy 15 naciśnięciem zaczyna kręcić i odpala.
Jak naciskam i cyka to kontrolki nie gasną. Czyli co? ten elektrowłącznik do wymiany? klemy na aku mam wyczyszczone, polaczenia kabli tez wygladaja raczej ok.
Martwi mnie troche ten krótki przewód laczacy elektrowlacznik z rozrusznikiem ale znajac zycie pewnie to nie jego wina.

#104 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 maj 2014 - 20:25

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Komutator do wyczyszczenia i sprawdź stan szczotek.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#105 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 maj 2014 - 14:34

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Co myślicie?, nie wygląda chyba najgorzej

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#106 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 maj 2014 - 22:02

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Jeszcze trochę pochodzi.Do przeczyszczenia komutator,umyć całego też nie zaszkodzi i do wymiany łącznik cewek albo zaizoluj dobrze.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#107 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:17

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem łącznik cewek to mówisz o tym 3 zdjęciu?
a jak bym chcial wymienic to jak to sie w ogole wyciaga? to sie jakos odkreca? i czy kupie taki łącznik?

#108 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:43

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Owiń to taśmą izolacyjną i nie przeżywaj a łącznik jest lutowany.

#109 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 maj 2014 - 15:41

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem ok ok nie przezywam :), umylem ten przewod benzyna i zaizolowalem

teraz mi jeszcze poradzcie jak wbic ten pierscien w ta tulejke? nie moge sobie poradzic. Stary pierscien byl jakis taki wyrobiony, troche wyszczerbiony tak ze chodzilo to jakos luzem na tym walku postanowilem wymienic wiec na nowy

tzn tulejka ze starym pierscieniem wbitym do srodka nachodzila luzem na walek
a tulejki z wbitym nowym pierscieniem na walek nie naloze...

Dodany obrazek

Edytowany przez mlody28, 28 maj 2014 - 15:44.

#110 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:40

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Na złożonym rozruszniku podkładasz klucz od końcowej strony na oś i zapierasz o korpus rozrusznika a z drugiej strony wciskasz pierścień śrubokrętem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:16

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem no wiec wymienilem szczotki, przeszlifowalem delikatnie "na błysk" komutator drobniutkim papierem, wymieniłem tulejki i ... NIC :( , dalej to samo
zaskakuje za 10 razem, a wczesniej tylko slychac chyba wyskakujacą zembatke z rozrusznika

Wiec co? elektrowlacznik do wymiany? do niego nie zagladalem

ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, pomeczylem sie troche ale widac ze jak juz zalapie za tym 10 razem to ma wieksze checi do krecenia jak przed tą całą zabawą :)

A najlepsze bylo to ze kupilem zestaw nowych tulejek i tak pierwsza była pęknięta, druga miała za małą średnicę, za nic nie chciała po dobroci wejsc na walek ale jakos ja nakrecilem / wyrobilem, trzecia na szczęście była OK. I kupuj tu części w dzisiejszych czasach.

#112 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 maj 2014 - 11:29

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Heh problem sie rozwiazal, okazalo sie ze.... klema na akumulatorze slabo byla docisnieta, a dwa razy wyciagalem akumulatory, czyscilem wszystko papierem sciernym, bo czytalem zeby pierwsze sprawdzic kable i polaczenia

Nie byla luźna, reka nie dalo sie ruszyc i trudno mi w to do tej pory uwierzyc no ale teraz wszystko dziala jak nalezy :)

@balcerek1 dzieki za wskazowki jak zalozyc ten pierscien oporowy, nie wiem czy dokladnie je zrozumialem i wykorzystalem ale na pewno naprowadzily mnie w dobrym kierunku i poradzilem sobie dosc szybko. Wlasciwie to zalozylem stojan ze szczotkotrzymaczem i lekko przykrecilem szpilkami, a potem zapierajac zwykly płaski klucz o korpus rozrusznika wepchnalem te tulejke na pierscien

#113 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 01 grudzień 2014 - 15:37

Panowie kupiłem rozrusznik szybkoobrotowy tego typu
21414.jpg

Zamontowałem i jak kręcę słychać że się obraca ale jakby nie zahaczał o koło zamachowe. Kręci jakby sam rozrusznik. Nie wiem czy cos źle zamontowałem ale chyba inaczej się nie da. Dedykowany był po 3p więc nie może nie pasować. 

Macie jakieś uwagi?

#114 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:30

Źle raczej się nie da złożyć. Jak wygląda wieniec zębaty na kole zamachowym. Zęby nie uszkodzone?

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#115 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 grudzień 2014 - 12:16

Trzeba sprawdzić czy w ogóle i ile wysuwa się koło zębate.

A teraz odgrzeję trochę temat:

ok ok nie przezywam  :), umylem ten przewod benzyna i zaizolowalem

teraz mi jeszcze poradzcie jak wbic ten pierscien w ta tulejke? nie moge sobie poradzic. Stary pierscien byl jakis taki wyrobiony, troche wyszczerbiony tak ze chodzilo to jakos luzem na tym walku postanowilem wymienic wiec na nowy

tzn tulejka ze starym pierscieniem wbitym do srodka nachodzila luzem na walek
a tulejki z wbitym nowym pierscieniem na walek nie naloze...

2w7r6rn.jpg

Tacy z Was fachowcy, a nikt nie zauważył, że pierścień na zdjęciu jest źle założony. Powinien być od strony zespołu sprzęgającego.

#116 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:42

Trzeba sprawdzić czy w ogóle i ile wysuwa się koło zębate.

A teraz odgrzeję trochę temat:

Tacy z Was fachowcy, a nikt nie zauważył, że pierścień na zdjęciu jest źle założony. Powinien być od strony zespołu sprzęgającego.

Odezwał się fachowiec po połowie roku.Jak jest odwrotnie to i tak będix go nie zrzuci.Widziałem nie jeden rozrusznik tak złożony i nie zwaliło pierścienia.

#117 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:48

Zrzuci bo podkładka ma rowek wytoczony z jednej strony. Ma być tak założona żeby pierścień był schowany w tym rowku. 

Przy takim założeniu jak na fotce pierścień niszczy tulejkę w bendiksie  a wirnik ma za duży luz. 

Edytowany przez seweryn20, 02 grudzień 2014 - 20:49.

KPK Kumurun Team

#118 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:56

Bynajmniej te co rozbierałem nie zrzuciły pierścienia.

#119 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:00

Może nie dosłownie zrzuci ale wysunie z rowka. Przy każdej pracy rozrusznika  bendix na śrubie jest dociskany do głowicy bo seger nie trzyma a wirnik w drugą stronę od obudowy szczotkotrzymacza. Zwiększa to opory i przyśpiesza zużycie  podkładek dystansowych przy komutatorze.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 10:08

Hmm nowy pierścień zakładałem tak jak był założony ten stary, niestety nie wiem czy tak było oryginalnie czy ktoś w ciągu tych ponad 30 lat już tam zaglądał i źle założył.

I przyznaje, zresztą pisałem o tym w cytowanym przez was wyżej poście, że pierścień był zniszczony. Właściwie to z tulejki jak pamiętam wydłubywałem chyba resztki tego pierścienia spręzystego. Więc może spróbuje go jednak obrócić.

Edytowany przez mlody28, 03 grudzień 2014 - 10:09.