Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

133 odpowiedzi na ten temat

#81 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 12:32

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Wymień bendyks.
Klemy nie masz zasiarczone??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzisiaj, 02:56
  •  

#82 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 12:40

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Nie , nowe mam klemy i wszystko jest wporządku z nimi. Jaki koszt tego bendiks jeśli to jest to?

#83 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 15:51

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Jak rozrusznik nie chce się wyłączyć to prawdopodobnie w elektromagnesie w czasie pracy rozrusznika zgrzewaja się styki. Rozbierz go i wyczyść papierem ściernym albo wymień na nowe.
To że nie chce kręcić tylko tyka to też prawdopodobnie wina styków. Będą nadpalone i brudne, raz nie łączą a jak zaskoczą to się grzeją przez zwiększony opór i zgrzewają się.
KPK Kumurun Team

#84 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2010 - 17:06

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Ja też tak mam. :unsure: :P ;[

#85 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 18:36

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Stawiam na elektrowłącznik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#86 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 05 listopad 2010 - 18:44

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Albo to objawy zjechanych szczotek. Ja ostatnio się tak bawiłem ze swoim 3 dni, i to, i tamto a w końcu odkryłem że szczotki nie dolegają do wirnika. A teraz ma takie obroty jakbym odpalał bizona :unsure: . Na zawsze nie zapomnę jakie miałem nerwy jak ludzie w polu robili a ja musiałem stać :P .
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#87 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 listopad 2010 - 18:46

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Ja obstawiam bendix i cewka. :unsure:

#88 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 19:13

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Awarię włącznika elektromagnetycznego wyszukasz paląc z rozrusznika "na krótko" jeśli odpali bez żadnych problemów to jest wina samego włącznika, jeżeli bedzie jak z kluczyka to jest wina bendixa.

#89 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 11:42

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Panowie Jaki to będzie rozrusznik R7 czy R 11? Zdjęcia u góry.

#90 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 listopad 2010 - 12:29

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem zdjęcie słabo widoczne ale po elektromagnesie wygląda jakby R11, oczyśc go z zewnątrz tam powinno być napisane na nim znaczy wybite na korpusie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Vivar

Vivar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:43

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam. Posiadam oryginalny czeski rozrusznik z przekładnią planetarną do C 360. Kupiłem go jako nowy i po roku czasu mam z nim problem. Podczas uruchamiania zimnego silnika (dłuższego kręcenia) np. gdy jest mróz mam pewność, że sprzęgiełko rozrusznika wycofuje się z wieńca i kaleczy go, nawet wyrwało pół zęba z nowego wieńca. Nie ma tego problemu gdy silnik jest ciepły i wystarczy tylko na ułamek sekundy włączyć rozrusznik i silnik zapala. W rozruszniku wymieniłem już elektromagnes, bo myślałem, że to jego wina. Wieniec też jest nowy i cały czas jest problem z zapalaniem. Są potężne trzaski. Proszę o pomoc! Co może być uszkodzone w rozruszniku?

#92 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:21

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Jeśli uszkadza wieniec to prawdopodobnie poszedł bendiks(ten tryb który się wysuwa z rozrusznika), ponieważ słychać trzaski, itp.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#93 Share Vivar

Vivar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:35

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem To znaczy sprzęgiełko?

#94 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:10

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem dokładnie zespól sprzęgający rozrusznika
W rolnictwie siła!!! :)

#95 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 luty 2011 - 16:08

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem witam :) mysle ze tutaj moge napisac :) taką informacje ;)najpierw zapytam :)czy kupowaliście kiedyś szczotki do rozrusznika R11?? jesli tak to jakiego koloru?? powiem wam tyle ze u mnie przez dwie szczotki rozrusznik nie dawał rady zakrecić 3 garami (3011) a szczotki były nowe i sie okazało ze szczotki do d..y były takie szare nie wiem jakies podruby gadałem z elektrykiem i w sklepie juz ze sprzedawaca juz gadalismy i juz tych szcoztek nie ma ( przedtem go ten elektryk poinformował i pow zeby te szczoitki sobie wsadził...) patrzcie co kupujecie!!! :)

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2011 - 17:04

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem ja do c330 naprawiałem wirnik w rozruszniku szczotki co 2 miesiące aż kupiłem rozrusznik
z reduktorem lepiej kreci i mniej prądu potrzebuje teraz mam spokój z 3 lata.

#97 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Mechanika

Napisany 06 marzec 2011 - 20:28

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Kup sobie rozrusznik szybko obrotowy w zimę -20 pali na dotyk.

Edytowany przez Kamil1025, 06 marzec 2011 - 20:29.

#98 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:35

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Czeska firma Magneton może i jest droga ale warto kupić rozrusznik tej firmy.Po 10 latach podzespoły wyglądają jak nowe.Świadczy to o dobrej jakości zastosowanego materiału.Tylko łożysko na wirniku wymagało wymiany.Rozrusznik kręci nawet przy słabych akumulatorach.Rozrusznik użytkowany w URSUSIE 914.

#99 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:17

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam. Ja mam podobny problem ale z Ursusem 3512.. tzn.. Bywa że rozrusznik sie zacina i słychać takie cykanięcie, wystepouje ono za każdym razem jak przekręca sie kluczyk, ale rozrusznik nie kręci. Jedyną opcja jest odpalenei na krótko czyli złaczenei tych 2 śrób... Co może bycprzyczyna.. klemy dobrze przykręcone masa też.. Prosze o pomoc; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:37

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Styki we włączniku elektromagnetycznym są przypalone i nie łączy ich zwora.
Te cykniecie to ruch tłoczka i wypchniecie bendiksa, ale brak połączenia styków.
Do wymiany właśnie ten włącznik elektromagnetyczny na rozruszniku.
Możesz jeszcze spróbować poprawić, ale od razu mówię że jak się uda to na krótka metę.
Odkręć masę .Zdejmij przewód zasilający z akumulatora z tego włącznika(rozrusznika). Poluzuj kontrę tej śruby i przekręć ja trochę i za kontruj, to samo zrób z ta druga śrubą poniżej. Złóż i może się udało, jak nie to do wymiany.