ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

Challenger    4

Ja kiedys mialem podobny problem.I co sie okazalo?Mialem zepsuty przycisk do odpalaniai tylko pstykal tak jakos dziwnie.Wymienilem i gra gitara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320

Jeżeli łączysz te sruby i kręci to oznacza ze wina jest po stronie cewki bo jak sie te dwie sróby zetknie to włącza go sie z pominięciem cewki . proponuje jak kolega wyżej rozebrać i wyczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazak    0

rozrusznik wyczyściłem i wymieniłem elektromagnes raz łapie a raz nie, jak naciskam na przycisk to tylko wyrzuca ale nie kręci już mnie wkurza ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

było czasami tak że za mały skok bendixs miał po zamontowaniu(wieniec dalej nie puścił,w jelczach często,odlewy nie zgrane)to docinaliśmy uszczelki z tektury i problem znikał.to tak jako ciekawostka ;) i z czym się można spotkać i jeden ze sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Co to znaczy wyrzuca?

Jeżeli to to oczym myślę to napewno masz rozwalony zębnik lub będyx jak kto woli

Nowy lepszy kosztuje 100 zł

Ja już pożegnałem się z tym rozrusznikiem wrócił stary tradycyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego "mazak" wymontuj rozrusznik i zrób próbę na "sucho" jeżeli będzie działał poprawnie to zrób tak jak napisał kolega "wiesmag" lub podłóż podkładki grubości około 1mm na śruby pomiędzy rozrusznik a obudowę sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Z tego co piszesz to ja wnioskuję że masz zaśniedziałem styki w elektromagnesie, on spełnia dwie role jedną to pomaga wyrzucić bendix a druga to pełni funkcję przekaźnika dużego prądu i mi to wygląda na zanieczyszczone styki. Odkręć ten dekielek gdzie są przymocowane śruby z prądem, pod tym jest taki miedziany płaskownik który po naciśnięciu startu łączy te dwie duże śruby wyczyść właśnie te miejsca stykowe i złóż, i powinno działać.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam :) mysle ze tutaj moge napisac :) taką informacje ;)najpierw zapytam :)czy kupowaliście kiedyś szczotki do rozrusznika R11?? jesli tak to jakiego koloru?? powiem wam tyle ze u mnie przez dwie szczotki rozrusznik nie dawał rady zakrecić 3 garami (3011) a szczotki były nowe i sie okazało ze szczotki do d..y były takie szare nie wiem jakies podruby gadałem z elektrykiem i w sklepie juz ze sprzedawaca juz gadalismy i juz tych szcoztek nie ma ( przedtem go ten elektryk poinformował i pow zeby te szczoitki sobie wsadził...) patrzcie co kupujecie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja do c330 naprawiałem wirnik w rozruszniku szczotki co 2 miesiące aż kupiłem rozrusznik

z reduktorem lepiej kreci i mniej prądu potrzebuje teraz mam spokój z 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1025    0

Kup sobie rozrusznik szybko obrotowy w zimę -20 pali na dotyk.

Edytowano przez Kamil1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Czeska firma Magneton może i jest droga ale warto kupić rozrusznik tej firmy.Po 10 latach podzespoły wyglądają jak nowe.Świadczy to o dobrej jakości zastosowanego materiału.Tylko łożysko na wirniku wymagało wymiany.Rozrusznik kręci nawet przy słabych akumulatorach.Rozrusznik użytkowany w URSUSIE 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpio18    0

witam ma takie pytanie na stronie Greene znalazłem rozrusznik z przekładnią który w opisie ma zawarte że pasuje do C-360 i do C-385 pochodne ale jak to jest możliwe bo przecież jak mi się kojarzy to C-360 ma rozrusznik z innej strony niż C-385 to wtedy nie pasowało by to wycięcie na głowicy rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Chyba że tą głowiczkę zmieniasz. Mi także to nie pasuje bo wiem że c-330 i c-385 pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

tak tylko z eszybko obrotowe te uniwersalne nie mają całej tej głowiczki tylko sam trybek co się po wieniec napędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pasuje, pasuje mam na mysli ten z głowiczką planetarny tylko w C-360 jest tak przykręcany że elektromagnes jest na dole a w 80-tkach normalnie u góry.A w 30-tce będzie też u góry.@tomi382 a wiesz że 30-tka i 60- tka ma ten sam rozrusznik,ale masz racje że z 80-tki pasuje do 30-tki,wtedy elektromagnes w 30-tce jest u góry a w 60- tce był by na dole, mówię o zwykłych.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Tak standardowo to różnią się chyba tylko mocowaniem.

Tu widać to doskonale: tu jest C-385 a tu C-330/C-360

 

Ten o którym piszesz, musi mieć jakieś uniwersalne mocowanie.

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten z głowiczką jest z wyglądu taki jak te zwykłe tylko trochę mniejszy mocowanie to samo tylko kwestia obrócenia i w 60-tce elektromagnes jest na dole jak ten zwykły w 30-tce, trochę głupio wygląda natomiast te z Twojego linku to jak się nie myle to 60-tka i 80-tka ma inne bo tam elektromagnesy są w obydwu chyba u góry ale nie jestem pewien.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Tak ja ten szybkoobrotowy miałem w c-385 i był przykręcony normalnie ale po tygodnu stwierdziłem że przy c-385 to on miesiąca nie wytrzyma i przełożyłem do c-360 i ten elektromagnez jest zboku i kręci ino korbowody chce urwać. Tylko że jak ten elektromagnez jest tak zboku to troche trzeba kable przedłużyć bo u mnie przynajmniej prądowy starczył a te mniejsze były za krutkie i było tzreba przedłużyć.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

popieram @MATA912 rozrusznik pasuje i do tego i tego tylko elktromagnes będzie w innym połozeniu i to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam czy ma ktoś może pomysł co zrobić z moim problemem? Wygląda on tak że rozrusznik nie ma siły zakręcić kołem zamachowym... Nieraz ładnie zakręci i od razu zapali a nie raz koło tylko trochę się ruszy i staje i słychać pstrykanie z rozrusznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jedyne co przychodzi mi do głowy,to oddać rozrusznik do regeneracji.

A wcześniej sprawdzić stan naładowania akumulatorów.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Sparwdz klemy na akumulatorze i śrubkę mocującą przewód na rozruszniku. To klikanie to bendyks, który przesuwa tryb rozrusznika. Rozkręć rozrusznik i sprawdz czy jest czysty w środku, czy nie jest zaolejony. Bo może olej idzie do komory sprzęgła i potem na rozrusznik. Przy okazji wymień tulejki wszystkie i szczotki. Zobacz czy bendyks jest sprawny, czy rusza się dzwigienka w nim.

Przy sprawdzaniu akumualtorów sprawdz ładownie na alterantorze 13,8-14,4 bodaj ma być prawidłowo podczas pracy silnika.

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Pewnie klemy - wyczyść ,akumulatory słabe - podładuj , a może elektromagnes do wymiany jeśli tak to kup na allegro rozrusznik planetarny ten za ok 250 zł u mnie trzyma , zimą kręci dużo lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Połacznie przewodów nie są skorodowane? Akumulatory są naładowane?


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj