Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

133 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 18 kwiecień 2010 - 12:08

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Próbowałeś palić zwierając kluczem dwie śruby przy wyłączniku elektromagnetycznym? ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzisiaj, 03:29
  •  

#62 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2010 - 13:50

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Może głoszę herezje ale u mnie w c360 jak słychać stukot a rozrusznik nie kręci to przeczyszczam styki na klemach i działa

#63 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:48

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem nie próbowałem palić tym kluczem to te dwie śruby gdzie do jednego jest przyłączony plus a do drugiego kable od szczotków akumulatora?

#64 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:16

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Nie wiem co to "szczotki akumulatora", ale ok. Tak, zwierasz te dwie śruby.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#65 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:48

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem idziesz do sklepu kupujesz nowy i po problemie,nie pamietam ile kosztuje ze 40 zl,odkrecenie rozrusznika i przelozenie to kilka minut i na pare lat masz spokuj,oczywiscie moze byc tez wina klem,obejrzyj,dokrec wyczysc. jak trzeba kup nowe 4 zl z groszami

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#66 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 19 kwiecień 2010 - 05:37

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem odpalanie na krótko tz zwarcie śrób na cewce jest oczywiscie ratunkiem na chwilkę -po jakims czasie sróbunek zostanie wypalony i zostaniesz z niczym... nie kombinuj tylko

wykręc rozrusznik - zdejmij osłone szczotek sprawdzić stan szczotek i wyczyscić wirnik-pole stykowe co do zasilania niema znaczenia korpus rozrusznika mam masę albo misnus w przypadku alternatora lub plus na masie jesli jest prądnica .zwierając sróby na cewce rorusznika podajesz bezpośrednio prąd do rozruchu ..Nic nie piszesz o stanie akumulatora ale i tez przyczyna może być brak styku na akumulatorach-czyścimy klemy i stan kabli od rozrusznika i kabel masowy-krótki TO NA POCZATEK jesli to nie pomoze buierzemy się za sam rozrusznik jak wyżej pisałem.Miałem kilka przypadków ze uzwojenie na cewce-lutowanie miało tz zimny lut i był podobny objaw -ale aby to wykluczyć odkrec rozrusznik -podaj masę od traktora do korpusu rozrusznika i zasilanie do sewki -tz suwka jesli cewka bedzie działała dobrze rozrusznik bedziesz musiał trzymac mocno bo bedzie nim rzucało wiec jesli tak bedzie to cewka dobra bo bedzie wysuwała bendiks-zębatkę .Jesli to nie pomoze to robimy to co na poczatku pisałem..jesli to nie pomoze to albo stojan rozrusznika albo wirnik.... jesli niemasz doświadczenia a to widac -oddaj komuś do sprawdzenia

#67 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 05:51

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Zrób to tak jak ma być a nie kombinuj, robisz to na lata. Palenie na zwarcie styków, w najlepszym razie zniszczysz rozrusznik i parę kluczy do reszty a w najgorszym nie wyrzucisz biegu i capek wjedzie ci na plecy. Przeczytaj dokładnie co pisze Elektro i tak zrób.
KPK Kumurun Team

#68 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 12:17

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Palenie na zwarcie ma na celu sprawdzenie, czy uszkodzony jest wyłącznik elektromagnetyczny czy rozrusznik. Nie propaguję takich metod, i przepraszam, że nie napisałem że ma to zrobić umiejętnie i jednorazowo. ;)

#69 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 16:55

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Kolego stukot słychać jak elektromagnes jest ok!
Jeśli naciskasz starter i kontrolki przygasają to napewno klemy(mogą być ciasno dokręcone,ale poznasz po tym ,ze się grzeją -papier ścierny i wyczyścisz)
jak kontrolki czy światła nie przygasają to walnięty rozrusznik-ale jak jest stukot to elektromagnes na 100% ok!

#70 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 17:30

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem a wiec tak akumulatory są naładowane ale jak włączam to on tylko cyka a ani nie drgnie nieraz ruszy i jak chodzi to się strasznie grzeje tam gdzie idą te kable od szczotków i tak ledwo ledwo obróci raz wałem w koło a potem się męczy tak jakby chciał a nie mógł a jeszcze jedno i kable od akumulatorów co idą do rozrusznika i masy też się grzeją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:41

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem no to wiesz...rozkręcaj rozrusznik i do roboty sprawdz czy na tulejkach nie zapieczony .. i to co pisalem ...a rozrusznik ciepły???

#72 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 12:51

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem o ile trochę ruszy i pochodzi to ciepły

#73 Share mati685

mati685

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 19:48

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam. Mógłby mi ktoś wytlumaczyc jak zabrać sie do rozebrania rozrusznika w C360 3P? Dziękuje z góry za pomoc :D

#74 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 00:25

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Tam nie ma się za co zabierać. Po prostu rozbierz. Nie ma w nim nic trudnego. Najlepiej zabierz do jakiegoś znajomego mechanika, niech przy Tobie rozbierze i już będziesz wiedział. Chyba, że chcesz sobie poskładać kilka razy jak coś pominiesz, nie zauważysz uszkodzenia itd...

#75 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 05:38

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem z tyłu rozrusznika masz szpilki-odkręcasz i sciagasz po kawałku -potem zawleczka od bendiksa i zębatka schodzi

#76 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:41

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam mógłby mi ktoś przybliżyć procedure wymiany tulejek rozrusznika w c360 ?

Da rade to zrobić domowymi sposobami ile jest tam tulejek i jak się za to zabrać?

#77 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:29

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem kupić nowe-... mieć wybijak... i wymieniamy ...żadna filozofia dasz rade:))))))))0

kupujemy komplet naprawczy.. niewiem ile teraz stoi ale grosze..wiecej odwagi, jak juz tulejki to i szczotki i wyczysc wirnik...

#78 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 22:57

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Chyba, że szczotki będą jak nówka to nie zmieniaj. Choć raczej jak już za tulejki się zabierasz to pewnie wszystko będzie do bani.

#79 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 05:12

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem szczotki napewno są już podjechane -nie zaszkodzi wymienić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 12:11

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam. Panowie mam pewien problem , gdyż kiedy próbuje odpalać słychać stukanie pyk , pyk nawet nie kręci silnikiem tylko takie cos. Dwa dni pozniej podchodze i lapie obraca silnikiem odpalił mi. Pozniej biore to samo i obraca , obraca i nagle zawiesza mi sie rozruch po wyłaczeniu przycisku odpalania nadal sam kręci rozrusznikiem i tak przez 3 min. Nagle poczułem że coś śmierdzi coś jakby sie kopciło odpiołem szybko kabel od akumulatora a on cały był gorący. I teraz tak za każdym razem jest że zawiesza się i kręci nawet jak sie wyłaczy odpalanie. Nie wiem co to może być czy to rozrusznik czy wyłącznik i włącznik rozrusznika? Proszę o pomoc panowie. Poniżej zdjęcia.

http://i54.tinypic.com/f0uvi9.jpg

http://i56.tinypic.com/vqhauv.jpg

http://i56.tinypic.com/vqhauv.jpg