Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

133 odpowiedzi na ten temat

#41 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 14 maj 2009 - 19:41

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzięki za odpowiedź chyba trzeba będzie spróbować z tymi, bo te litewski to niewypał totalny....
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzisiaj, 08:41
  •  

#42 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 14 maj 2009 - 22:21

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Ja wiosną kupiłem do MTZ-82 to litewskie badziewie i odradzam wszystkim ten zakup! mam NOWE! 125 ah ako i kręci jakby chciał a nie mógł! A bajki piszą w reklamie że na mniejszym pali na mrozie , a odgłosy z niego? Szkoda gadać , jak by sie miał za chwile rozpaść!!!

#43 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 maj 2009 - 13:53

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dokładnie to samo jest u wujka ma akumulatory bodajże 110 Ah i ma problemy z kręceniem, ale teraz już wiem, że to szczotki ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#44 Share szotko

szotko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:35

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem W teorii rozrusznik szybkoobrotowy powinien być lepszy... Znacząco mniejszy pobór prądu, mimo przekładni i tak wyższe obroty przy rozruchu no i z tego co widzę to i cena czasami nawet o połowę niższa niż oryginalne... Tyle teoria... A jak to się sprawdza w praktyce?? Osobiście mogę powiedzieć że w moim c-360 mam rozrusznik od nowości i nic nigdy nie było w nim dłubane(23 lata). Czy szybkoobrotowy ma szanse tyle wytrzymać??

PS. Temat założyłem w "Ursus > C-325 do C-362" bo ja takie ciągniki posiadam i do tego odnosi się ten post, ale i do innych ciągników można zastosować takie rozruszniki dlatego proszę o wszelkie opinie...

#45 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:37

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem jakiś czas pochodzi ale raczej tyle lat już nie. dzisiejsza chińszczyzna

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 czerwiec 2009 - 10:01

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem hmm.
Dla przykładu: http://www.agrofoto....do-C-t7319.html
ale co tamten temat robi w elektryce skoro jest o rozruszniku do c360 to mnie nie pytaj :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 15:35

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem szotko może i nie wytrzyma tyle co orginał ale czy nowy niby orginalny wytrzyma?

#48 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:57

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Mam problem po naciśnieciu rozrusznika jest taki trzask jakby walnięcie i kreci normalnie i odpala nie wiecie co to może być?
Tutaj na filmiku ładnie delikatnie odpala tak jak bym chciał żeby było u mnie jest jakaś rada na to

#49 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:37

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem jeśli jest trzask to słabo zazebia się rozrusznik z wieńcem zembartym na kole zamachowym!
Jeśli podczas kręcenia są zgrzyty to jest wytarty wieniec lub tryb na rozruszniku,a jeśli tylko na początku to powinna pomóc
wymiana tulejek w rozruszniku (szczegulnie tej tylnej)

#50 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:19

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Właśnie tylko przy naciśnięciu startera tak walnie i kreci dalej cicho i odpala.
Te tulejki da rade dokupić czy trzeba dotaczać ile to może kosztować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:12

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem tulejki mozna dokupic prawie w każdym większym sklepie rolniczym koszt kilkanaście złotych,ale sprawdż tez tryb na rozruszniku

#52 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:19

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem jak wymienić to wszystkie, 5 tulejek, sprawdź uzębienie więńca i zespołu sprzęgającego :lol:

#53 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 06 kwiecień 2010 - 07:12

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem powód-zużyta zębatka rozrusznika wymień i po sprawie-być moze bedziesz musiał wyprofilować wieniec na kole zamachowym jesli są deko podniszczone co do tulejek -koszt 8 zł

#54 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 07:57

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam mam pytanie czy można podłączyć rozrusznik bez elektromagnesu ponieważ kiedy próbuje odpalić swoja 30 to nie idzie i a akumulatory są naładowane wiec mam pytanie czy można podłączyć rozrusznik bez elektromagnesu jeśli tak to jak gdzie plus a gdzie minus bo słyszałem że minus mam podłączyć tam gdzie te kable wychodzą od szczotków rozrusznika a minus do obudowy obojętnie czy tak i czy to jest bezpieczne

#55 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 17 kwiecień 2010 - 10:23

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Jeżeli zadajesz takie pytanie, znaczy, że nigdy tego nie robiłeś i radziłbym Tobie odpuścić taką próbę, bo zamiast wydać 80zł na elektromagnes wydasz o wiele więcej. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#56 Share KrzysieKmtz

KrzysieKmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 11:00

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Takie podłączenie rozrusznika nic nie da, ponieważ on i tak nie będzie zazębiał o tryb.

#57 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:48

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem można tylko że nie na długo jak siądzie cewka ta to bierze się pręta,klucz czy co tam pod ręką i zwiera nim te 2 śruby w cewce (do jednej dochodzi prąd a z drugiej odchodzi do rozrusznika jak ktoś rozbierał to wie że wlaśnie w cewce-elektromagnesie jest właśnie łącznik ich )

a jak działa ta cewka jak damy prąd na nią (ta najmniejsza śrubka) to elektromagnes działa i przesuwa kolo bendixu a jednocześnie zwiera te 2 śruby wspomniane wcześniej załączając silnik

#58 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 08:37

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem a jak mogę podłączyć bezpośrednio ten rozrusznik bez tego włącznik itd. bo morze kabel jakiś felerny wiec jak mogę bez pośrednio podłączyć rozrusznik do akumulatorów minus do masy a plus gdzie przytknąć żeby na chwilę włączyć

#59 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 09:33

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem jesli elektrowlacznik jest zepsuty to przy zapalaniu slychac charakterystyczny dzwiek-taki stuk,cyk, czy jak to nazwac,jesli go nie slychac to wina jest gdzie indziej.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 11:39

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem to u mnie właśnie tak słychać taki stuk a rozrusznik ani nie drgnie wiec jak go podłączyć bezpośrednio ak. i rozrusznik