ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy można kupić taki rozrusznik, żeby bez przeróbek pasował do C-330 lub C-360? Ile może opn kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Dokładnie tydzień temu kupowałem taki do C-360 w sklepie za 280zł. Śmiga za****ście.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się nabrać koledzy,te rozruszniki co to piszą że są z przekładnią planetarną to lipa,bo tak naprawdę to jest tam zwykła przekładnia zębata.Rozrusznik z przekładnią planetarną wygląda prawie identycznie jak jak ten zwykły,bo jego silnik jest w jednej lini z zębatką zdawczą!Rozrusznik planetarny!

http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Mo...10/plizga_2.pdf

Dokładny opis znajduje się w dalszej części tekstu załączonego linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są jeszcze nieznanej firmy (podróbki) po 300zł nie posiadają wytłoczonej nazwy firmy tylko jakąś małą naklejkę

litewski

 

 

Wujek ma identyczny w MTZ 82 i chodzi bez zarzutów, lecz po roku użyteczności zużyły się szczotki i trzeba było wymienić na nowe, problem tkwił w tym, że nie ma części do tych rozruszników i trzeba było dorobić ze szczotek samochodowych zobaczymy jak to będzie teraz.... Na razie jest dobrze, a jak długo to się okaże


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

No, jak po roku zużyły się już szczotki to faktycznie lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Mo...10/plizga_2.pdf Dokładny opis znajduje się w dalszej części tekstu załączonego linka.

Ciekawa lektura - thx.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Wujek ma identyczny w MTZ 82 i chodzi bez zarzutów, lecz po roku użyteczności zużyły się szczotki i trzeba było wymienić na nowe, problem tkwił w tym, że nie ma części do tych rozruszników i trzeba było dorobić ze szczotek samochodowych zobaczymy jak to będzie teraz.... Na razie jest dobrze, a jak długo to się okaże

 

nie wiem jak ze szczotkami ale części są do nich dostępne, my na przykład wymienialiśmy w takim wirnik i nie było problemu, a dostaliśmy go od gościa który sprzedaje te rozruszniki na allgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak ze szczotkami ale części są do nich dostępne, my na przykład wymienialiśmy w takim wirnik i nie było problemu, a dostaliśmy go od gościa który sprzedaje te rozruszniki na allgro

 

Może źle to ująłem. Po prostu sprzedawca krótko miał w sprzedaży te rozruszniki i części nie maił potem zamiennych, mówił co prawda, ze mogą zamówi, ale to będzie drożej i dłużej trzeba będzie czekać, a jak takie same g... mają dać to lepiej było kombinację zrobić....


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Ja mam swojego już około 9 miesięcy w C-360 i na razie nie żałuje że nie kupiłem Magentona, akumulatory mają już 7 lat a kręci bardzo energicznie nawet zimą. Nie miałem z nim najmniejszych problemów, a w razie czego ma jeszcze ponad rok gwarancji więc nie ma się co martwić.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej napisałem w innym temacie mieliśmy z wujkiem problemy z rozrusznikiem JUBANA. Po rozebraniu okazało się, że zużyciu uległy szczotki po roku działania co było dla mnie trochę dziwne. Wymienione zostały wszystkie szczotki w rozruszniku- koszt około 120 zł. Wszystko była ładnie pięknie przez miesiąc, aż przestał całkiem palić. Po kolejnym rozebraniu okazało się, że szczotki wymienione 2 miesiące temu uległy całkowitemu zużyciu (dodam, że szczotki były samochodowe, ponieważ firma w której kupowany był rozrusznik nie sprowadza części do niego). Doszliśmy do wniosku, że nie ma co kolejnych 100 złotych wydawać tylko lepiej zastanowić się nad kupnem nowego rozrusznika MAGNETON do którego części są lepiej dostępne. I chciałem się was zapytać jakie macie opinie o tych rozrusznikach, jaka jest ich cena i czy opłaca się inwestować w tą firmę :P Z góry dziękuję za odpowiedź.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Skoro szczotki tak sie sypia szbko to wine ponosi moim zdaniem wirnik. Zobacz czy aby za bardzo nie wali ogniem przy pracy. Jezeli tak to moze wymiana gwarancyjna?

NA komutatorze dopuszczalne jest delikatne iskrzenie. Jak widac ogien to na 100% uwalony wirnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja już przepadła, zresztą już był rozbierany więc i tak by gwarancji nie uznali a z tym wirnikiem to jeszcze zobaczę. :P


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Jak najbardziej polecam rozrusznik MAGNETON. Montowałem je kilka razy, w C-360, oraz w MTZ-ach, i sprawują się dobrze. Jedyną wadą jest wyginanie się dźwigni wysuwającej koło zębate. Nie ujawnia się ona we wszystkich egzemplarzach, ale czasami się zdarza. Ktoś na forum opisywał ten przypadek. Ja też ostatnio stwierdziłem wygięcie dźwigni jako przyczynę niezazębiania się wirnika, w C-360. Rozrusznik ten pracuje dwa lata, ale ciągnik jest często odpalany. W innych ciągnikach nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości. Nawet montowałem kiedyś rozrusznik Magneton na napięcie 12V w MTZ 82, który ma przełącznik napięcia 12/24V. Po niecałych dwóch latach takiej eksploatacji na przeglądzie nie stwierdziłem nadmiernego zużycia komutatora czy przegrzania uzwojeń. Tak więc są to bardzo wytrzymałe rozruszniki warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź chyba trzeba będzie spróbować z tymi, bo te litewski to niewypał totalny....


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiosną kupiłem do MTZ-82 to litewskie badziewie i odradzam wszystkim ten zakup! mam NOWE! 125 ah ako i kręci jakby chciał a nie mógł! A bajki piszą w reklamie że na mniejszym pali na mrozie , a odgłosy z niego? Szkoda gadać , jak by sie miał za chwile rozpaść!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo jest u wujka ma akumulatory bodajże 110 Ah i ma problemy z kręceniem, ale teraz już wiem, że to szczotki ;)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotko    0

W teorii rozrusznik szybkoobrotowy powinien być lepszy... Znacząco mniejszy pobór prądu, mimo przekładni i tak wyższe obroty przy rozruchu no i z tego co widzę to i cena czasami nawet o połowę niższa niż oryginalne... Tyle teoria... A jak to się sprawdza w praktyce?? Osobiście mogę powiedzieć że w moim c-360 mam rozrusznik od nowości i nic nigdy nie było w nim dłubane(23 lata). Czy szybkoobrotowy ma szanse tyle wytrzymać??

 

PS. Temat założyłem w "Ursus > C-325 do C-362" bo ja takie ciągniki posiadam i do tego odnosi się ten post, ale i do innych ciągników można zastosować takie rozruszniki dlatego proszę o wszelkie opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

hmm.

Dla przykładu: http://www.agrofoto.pl/forum/Litewskie-roz...do-C-t7319.html

ale co tamten temat robi w elektryce skoro jest o rozruszniku do c360 to mnie nie pytaj :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Mam problem po naciśnieciu rozrusznika jest taki trzask jakby walnięcie i kreci normalnie i odpala nie wiecie co to może być?

Tutaj na filmiku ładnie delikatnie odpala tak jak bym chciał żeby było u mnie jest jakaś rada na to

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

jeśli jest trzask to słabo zazebia się rozrusznik z wieńcem zembartym na kole zamachowym!

Jeśli podczas kręcenia są zgrzyty to jest wytarty wieniec lub tryb na rozruszniku,a jeśli tylko na początku to powinna pomóc

wymiana tulejek w rozruszniku (szczegulnie tej tylnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Właśnie tylko przy naciśnięciu startera tak walnie i kreci dalej cicho i odpala.

Te tulejki da rade dokupić czy trzeba dotaczać ile to może kosztować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj