Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

133 odpowiedzi na ten temat

#21 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:17

Eee tam...
Z tym aku od Malucha to jest tylko bujda, żeby się sprzedało...
Jak się nie sprawdzi samemu to nie ma co wierzyć :D

I tu koleg się mylisz, zakrencić zakrenci i spokojnie odpali, tak dla przykłady, to było -3 C i zapalił na dotyk, jedynym minusem jest to, że jak jest za słaby aku to sklei i raz prawie spaliłem go , bo musiałem wyrwać klemy od akumulatora, bo było by nieciekawie ;/, nowy a już spalony, a w poruwnaniu do starych to niebo a ziemia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dzisiaj, 23:42
  •  

#22 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:52

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem To nie jest rozrusznik z przekładnią planetarną tylko zwykłą zębatą czeski oraz litewski

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:36

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem @ansu ma jak najbardziej rację, w nich jest zwykła przekładnia zembata. Nie wiem czego te rozruzniki nazywaja planetarne, one co najwyżej obok rozruszników z przekładnia planetrana leżały. :D
Ale nie ma co tu ukrywać że ich skutecznośc jest bardzo dobra. :D

#24 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:52

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Są jeszcze nieznanej firmy (podróbki) po 300zł nie posiadają wytłoczonej nazwy firmy tylko jakąś małą naklejkę
litewski

#25 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:22

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Ja kupiłem rozrusznik litewski JUBANA miesiąc temu za 294 zł na fakturę w sklepie z częściami do ciągników i maszyn. Sprawuje się super, ale słaby aku go sklejał. Założyłem 100 Ah używke i jest ok.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 20:27

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Czy można kupić taki rozrusznik, żeby bez przeróbek pasował do C-330 lub C-360? Ile może opn kosztować?

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:00

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem odpowiedź

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2009 - 10:53

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dziękuję.

#29 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 luty 2009 - 17:38

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Dokładnie tydzień temu kupowałem taki do C-360 w sklepie za 280zł. Śmiga za****ście.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#30 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 11:36

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Nie dajcie się nabrać koledzy,te rozruszniki co to piszą że są z przekładnią planetarną to lipa,bo tak naprawdę to jest tam zwykła przekładnia zębata.Rozrusznik z przekładnią planetarną wygląda prawie identycznie jak jak ten zwykły,bo jego silnik jest w jednej lini z zębatką zdawczą!Rozrusznik planetarny!
[url="http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol10/plizga_2.pdf"]http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Mo...10/plizga_2.pdf
Dokładny opis znajduje się w dalszej części tekstu załączonego linka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:33

Są jeszcze nieznanej firmy (podróbki) po 300zł nie posiadają wytłoczonej nazwy firmy tylko jakąś małą naklejkę
litewski

Wujek ma identyczny w MTZ 82 i chodzi bez zarzutów, lecz po roku użyteczności zużyły się szczotki i trzeba było wymienić na nowe, problem tkwił w tym, że nie ma części do tych rozruszników i trzeba było dorobić ze szczotek samochodowych zobaczymy jak to będzie teraz.... Na razie jest dobrze, a jak długo to się okaże
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#32 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 23:32

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem No, jak po roku zużyły się już szczotki to faktycznie lipa...

#33 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2009 - 09:55

http://www.pan-ol.lu...10/plizga_2.pdf Dokładny opis znajduje się w dalszej części tekstu załączonego linka.

Ciekawa lektura - thx.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#34 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 10:46

Wujek ma identyczny w MTZ 82 i chodzi bez zarzutów, lecz po roku użyteczności zużyły się szczotki i trzeba było wymienić na nowe, problem tkwił w tym, że nie ma części do tych rozruszników i trzeba było dorobić ze szczotek samochodowych zobaczymy jak to będzie teraz.... Na razie jest dobrze, a jak długo to się okaże

nie wiem jak ze szczotkami ale części są do nich dostępne, my na przykład wymienialiśmy w takim wirnik i nie było problemu, a dostaliśmy go od gościa który sprzedaje te rozruszniki na allgro

#35 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 20:48

nie wiem jak ze szczotkami ale części są do nich dostępne, my na przykład wymienialiśmy w takim wirnik i nie było problemu, a dostaliśmy go od gościa który sprzedaje te rozruszniki na allgro

Może źle to ująłem. Po prostu sprzedawca krótko miał w sprzedaży te rozruszniki i części nie maił potem zamiennych, mówił co prawda, ze mogą zamówi, ale to będzie drożej i dłużej trzeba będzie czekać, a jak takie same g... mają dać to lepiej było kombinację zrobić....

#36 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:04

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Ja mam swojego już około 9 miesięcy w C-360 i na razie nie żałuje że nie kupiłem Magentona, akumulatory mają już 7 lat a kręci bardzo energicznie nawet zimą. Nie miałem z nim najmniejszych problemów, a w razie czego ma jeszcze ponad rok gwarancji więc nie ma się co martwić.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#37 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 maj 2009 - 10:36

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Tak jak już wcześniej napisałem w innym temacie mieliśmy z wujkiem problemy z rozrusznikiem JUBANA. Po rozebraniu okazało się, że zużyciu uległy szczotki po roku działania co było dla mnie trochę dziwne. Wymienione zostały wszystkie szczotki w rozruszniku- koszt około 120 zł. Wszystko była ładnie pięknie przez miesiąc, aż przestał całkiem palić. Po kolejnym rozebraniu okazało się, że szczotki wymienione 2 miesiące temu uległy całkowitemu zużyciu (dodam, że szczotki były samochodowe, ponieważ firma w której kupowany był rozrusznik nie sprowadza części do niego). Doszliśmy do wniosku, że nie ma co kolejnych 100 złotych wydawać tylko lepiej zastanowić się nad kupnem nowego rozrusznika MAGNETON do którego części są lepiej dostępne. I chciałem się was zapytać jakie macie opinie o tych rozrusznikach, jaka jest ich cena i czy opłaca się inwestować w tą firmę :P Z góry dziękuję za odpowiedź.

#38 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 maj 2009 - 10:09

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Skoro szczotki tak sie sypia szbko to wine ponosi moim zdaniem wirnik. Zobacz czy aby za bardzo nie wali ogniem przy pracy. Jezeli tak to moze wymiana gwarancyjna?
NA komutatorze dopuszczalne jest delikatne iskrzenie. Jak widac ogien to na 100% uwalony wirnik.

#39 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 maj 2009 - 19:13

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Gwarancja już przepadła, zresztą już był rozbierany więc i tak by gwarancji nie uznali a z tym wirnikiem to jeszcze zobaczę. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 maj 2009 - 18:43

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem Witam. Jak najbardziej polecam rozrusznik MAGNETON. Montowałem je kilka razy, w C-360, oraz w MTZ-ach, i sprawują się dobrze. Jedyną wadą jest wyginanie się dźwigni wysuwającej koło zębate. Nie ujawnia się ona we wszystkich egzemplarzach, ale czasami się zdarza. Ktoś na forum opisywał ten przypadek. Ja też ostatnio stwierdziłem wygięcie dźwigni jako przyczynę niezazębiania się wirnika, w C-360. Rozrusznik ten pracuje dwa lata, ale ciągnik jest często odpalany. W innych ciągnikach nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości. Nawet montowałem kiedyś rozrusznik Magneton na napięcie 12V w MTZ 82, który ma przełącznik napięcia 12/24V. Po niecałych dwóch latach takiej eksploatacji na przeglądzie nie stwierdziłem nadmiernego zużycia komutatora czy przegrzania uzwojeń. Tak więc są to bardzo wytrzymałe rozruszniki warte swojej ceny.