Skocz do zawartości

Normy żywienia bydła

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:45

Normy żywienia bydła W ostatnim czasie pogłębiam swoją wiedzę na temat racjonalnego żywienia zwierząt gospodarskich. Obecnie jestem przy ustalaniu dawek pokarmowych.
I takie pytanie, czy posiada ktoś z was normy żywienia bydła w systemie pliku PDF itp.
Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Normy żywienia bydła Dzisiaj, 10:22
  •  

#2 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:00

Normy żywienia bydła pamiętam jak w technikum, na pani od zwiertzątek męczyła nas układaniem dawek pokarmowych z norm żywieniowych, to była masakra żeby białko, MJ i SM, się zgadzały, jedna niedopasowana pasza i całe obliczenia od początku , wiesz co te normy to prędzej w jakimś rolniczaku w bibliotece znajdziesz

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:30

Normy żywienia bydła U nas mają takie normy, ale są one oparte na żywieniu tradycyjnym. Mi chodzi o żywieniu w systemie INRA i DLG.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:13

Normy żywienia bydła Ostatnio w necie znalazłem normy żywienia w systemie INRA i DLG, oczywiście do zakupu. Takie pytanie- który system żywienia lepiej wybrać, jest lepszy??

#5 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:41

Normy żywienia bydła Też myślę żeby zracjonalizować dawkowanie pasz objętościowych bo nie mam za dużo w tym roku jak i treściwych które oparte są na własnym zbożu. Problem w tym żeby to wszystko ogarnąć co nie jest żadnym problemem jeśli ma się chęci to nie mam odpowiednich danych. Dane jakie posiadam mają ze 30 lat więc nie ma się co w to bawić bo wartości się zmieniły coraz lepszych odmian kukurydzy jak i samo zapotrzebowanie bydła hf to co innego jak stare bydło które było kiedyś. Zamierzam nabyć jakieś opracowanie tylko jakie żeby na coś się zdało? Może ktoś poleci z jakiego korzysta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:14

Normy żywienia bydła Pasze objętościowe jak i zarówno ziarna zbóż możesz poddać ocenie laboratorium. Ja potrzebuje norm żywienia w celu edukacyjnym.

#7 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:45

Normy żywienia bydła @toendt

teoretycznie 'lepsze' będzie INRA, gdyż jest to system oficjalnie obowiązujący w Polsce. Stąd większość firm paszowych podaje zawartość składników wg.INRY. Są oczywiście wyjątki.

Którego nie wybierzesz to i tak będzie dobrze, są to dwa wiodące systemy żyw. bydła w Europie(no może jeszcze synchrofos). Mi najlepiej podchodzi DLG:)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#8 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 09:14

Normy żywienia bydła Ja mam normy dlg ale niestety w formie papierowej

#9 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 10:10

Normy żywienia bydła A miałbyś możliwość zeskanować je lub w jakiś inny sposób przedstawić w formie elektronicznej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 20 marzec 2011 - 12:47

Normy żywienia bydła Tu można ściągnąć normy DLG http://chomikuj.pl/w...w,181431860.pdf
antyfan AF