tiger3952

Ile balotów sianokiszonki

Polecane posty

tiger3952    8

Witam! Planujemy robić sianokiszonkę i mam pytanie ile trzeba zrobić balotów na rok dla ok 25 opasów? Czy kiszonka z żyta był by dla nich dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Ile wychodzi średnio na cały okres opasu balotów sianokiszonki, siana, pasz treściwych (na jedną sztukę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Policz średnio 4kg paszy treściwej (śruta zbowa), plus jakieś witaminy plus lizawki kreda itp, no i tak dla 1 szt na rok wychodzi zależnie od prasy 12-15szt sianokiszonki na rok, ja bym radził ze 2 hektary QQ a przed qq rzepik ozimy z żytem siać podwójna korzyść wtedy idzie, nie dość ze skręcisz to w bele to jeszcze QQ w czas posiejesz i znowu leci masa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja mam wyliczone że na sezon zimowy około 4 miesiące to liczyć 120dni 120szt balotów na 60szt bydła. Wiosną jest już trawa to kiszonka nie potrzebna. 1szt dziennie ale robimy zawsze do ok 200 balotów bo bywa różnie a zwłaszcza zimą nie trzeba żałować im pokarmu i jak zjedzą to dajemy następną przyczepę z balotami do tego wychodzi tyle samo słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

U nas qq odpada nie mamy sprzętu i nie ma kogo nająć oraz to, że nie ma warunków na pryzmy. A jak myślicie ile konkretnie balotów musiał bym zrobić dla tych 25 opasów na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

U mnie dla 30 sztuk krów mlecznych i dla opasów i jałówek jest tego 30 sztuk to na rok muszę mieć od 500 do 600 sztuk na cały rok samej sianokiszonki i 300 balotów siana...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@karol nająć to byś miał kogo. Pryzmy możesz zrobić za garażem, trochę kawałek ale pojedziesz weźmiesz 3-4 razy turem i na 2 dni ci starczy. Sianokiszonka jak się nie ma swojego sprzętu(prasa+owijarka) to trochę drogo wychodzi. Najlepsza by była qq, ale sianokiszonka zawiera więcej białka.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

No niby tak ale nie mam krokodyla a i w zimie jak zawieje to źle się będzie dostać. A jakby były baloty to sobie wziąłbym 3 pod oborę i bym miał na tydzień. Jak myślicie czy 150 wystarczy może mniej może więcej? Ile u was biorą za sprasowanie i owinięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Na piłatce ktoś robi po 40 zł i słyszałem, że nawet z tego idzie jeszcze utargować i ma prase z docinaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Płacąc za usługę 40zł od bala + koszenie i nawozy to wiele zysku z bala na mleku widzę. Jak wy to kalkulujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja jestem wykonawcom a nie osobą zamawiającą kolego więc mi się kalkuluje...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie za prasowanie i owijanie wychodzi około 20 zł. Do tego folia czyli około 30zł. Jak dal mnie jest to za wysoki koszt i dlatego nigdy nie najmowałem tylko robiłem w pryzmie. Początkowo nie było dużo wiec zbierałem ręcznie a potem turem. Az w końcu ponad rok temu kupiłem samozbierającą z nożami. Gdybym to co do tej pory u siebie nią zrobiłem miał prasować w bele i owijać zapewne bym wydał tyle co na przyczepę. Uważam ze ten zakup już mi się zwrócił, zwłaszcza ze wykonałem kilka usług. No jeden klient jeszcze mi nie oddał 400 zł no ale to szczegół :o


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj