Polecane posty

rogisek1    0

Mam zamiar kupić zetora 5545. Podobno taki sam jak ursus c 360 tylko z przednim napędem. Proszę o opinie i czy warto kupić tego traktorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zetor to już z staszej konstrukcji skrzynia w lewarku koło kierownicy nawiasem muwiąc nie trawie takiego rozwiązania nie było jak w lewarku w podłodze między nogami albo jk w nowszych koło prawego błotnika nie musisz się schylać odrywać pleców co do silnika to ma chyba kolo 55 koni z 4 cilindrów, takiego kupisz już w granicach 15 tyś jeżeli masz więcej kasy to poleciłbym ci 5245 jest nowszy ma 3 cylindry fajne są te z końca produkcji to jest powyżej roku 88 miały mocniejszy silnik 52km i udzwig coś chyba koło 2,5 tony są twarde uważam że lepszy niż 360 która co tu oszukiwać ma konstrukcje starą. w tym masz kabinę komfortową na zime jak znalazł silniki twarde nie bez powodu wytrzymują koło nawet 15 tys mtg bez remontu dostęp do części bdb także wymiana nie wymaga jakich specjalnej wiedzy, tamten zetor starszy nie wiadomo jak z częściami. napisz na jakim areale będzie chodził, jak większy to poszukaj sobie mocniejszego 7245 to już konkretna maszyna mocna a potrafi dużo zrobić. Stary Zetor to jak to nazywal czołg na 4 kołach. Mysle że dzięki głównie tej serii ciągników wyrobili sobie doskonałą opinię i dlatego teraz sporo sprzedają nowych które już nie są tak dobre jak tamte. zrobisz jak będziesz uważał myslę że lepiej odłożyć więcej kasy a kupić coś konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Jeżeli się decydujesz na taki model to przedział cenowy masz wąski ok 15-20 tyś zł.

w mojej wsi się zajmuje człowiek remontami i sprzedażą starszych zetorków, na pewno jeżeli egzemplarz trzyma się kupy to pieniądze nie będą wyrzucone w błoto - lepszy taki zetor niż c-360 B) ale co do tego rodz przedniej osi napędowej to mam mieszane uczucia troszkę taka cieniutka się wydaje ale nie miałem styczności to nie oceniam trwałości takiego układu.


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogisek1    0

Pracowałby na ponad 20 ha z łąkami robiłby wszystko a co do ceny to tylko 13 tyś. Myślę że warto ale jak z częściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Jak na 20 ha to ja bym ci radził dołożyć i kupić już 7745, do niego możesz już powiesić jakiś uprawowo-siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na tyle pola to lepiej już 7745 dolóż kase i kup coś sensownego, w czechach można kupić za dobre pieniądze w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

strony ci nie podam bo takiej nie widziałem wujek jak kupował zetora 7245 to zjeździliśmy prawie całą małopolske i nic ko nkretnego nie widzieliśmy albo za drogo albo kijowy stan raz pojechaliśmy na czechy (znajomy poradził) za granicą gdzieś 20 km za przejściem chyżne nie pamiętam jaka nazwa miejscowości w każdym razie śnmieszna, stał przy drodze 3 5211, 7245 i 3320 ten 7245 był taki no nie za idealny ale wyglądowo dobry kupił go w przeliczeniu na zł było to coś koło 24-25 tyś ale papiery wszystko ok facet był 1 właścicielem miał przepracowane 2400 mtg gość odśnieżał nim miasto parkingi, ogólnie to chodzi fajnie silnik wkręca się na obroty ma moc ciśnienie ok skrzynia też, no odalowaliśmy go i wujek wyjechał nim na wiosnę do roboty w pole to chodził ok kupił mu opony bo chodził jeszcze na orginalnych barumach. ciąnik z 92r. a w polsce chandlarz dawał po odrobieniu ale na starych oponach 29 -30 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas3    0

ja mam Zetorka 5645 spisuje się nawet dobrze ale ja pracuję nim na 15 ha ziemi wszystko nim robię .Mój ma 59km i jest z 1978 roku ma napęd jak dla mnie to ten ciągnik wystarcza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj