Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu

41 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:12

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu lokalna na wybrzezu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Dzisiaj, 17:19
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Dzisiaj, 17:19
  •  

#42 Share gather84

gather84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 12:52

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu tak sobie poczytałem wszystkie wypowiedzi i dochodze do wniosku ze tylko dwie osoby na tym forum opisały fakty,
otóż po pierwsze to wszyscy mylimy podstawowe pojecia:
1. umowa kontraktacji
2. umowa kupna-sprzedaży

Chemirol podpisywał te drugie - sam miałem taką podpisaną po 1263 zł podpisaną. odstawiłem jakieś 98% a resztę 10 ton sprzedałem po cenie rynkowej - ponad 1550 zł.

Rolnik jest chroniony prawej w jednej jak i drugiej umowie, ale w innym stopniu.
Umowa kontraktacji mówi z wolnym tłumaczeniu ze firma np taki Chemirol kupi ode mnie to co mi urośnie z np 10 ha. UWZGLEDNIAJĄC wszystkie czynniki mające wpływ na na plonowanie. Jednak ceny nam nie zagwarantuje.
A druga umowa, a mianowicie umowa kupna-sprzedaży GWARANTUJE nam CENĘ, niezależnie od ceny która bedzie w momencie realizacji tejże umowy (moze być wtedy niższa to i tak zapłącą Ci tyle ile masz na umowie).

Także mi osobiscie byłoby głupio się jeszcze chwalić że walnąłem kogoś w rogi i uważać ze robi on niesłusznie domagając się zadośćuczynienia....