Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adonator

adonator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 10:12

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu HubertOjdana , tym że na drugi rok odstawisz rzepak do innej firmy niż Chemirol , wydaje mi się że akurat krzywdy im nie zrobisz.A pytanie mam inne czy może ktoś dostał od wspomnianego Chemirolu aneks do umowy z zeszłego roku .?Chodzi o to że mi karę pobrali w czasie przelewu za rzepak ze zbioru 2010 (nie wywiązałem się z umowy)a w tej chwili dali mi możliwość podpisania aneksu do zeszłorocznej umowy na dostarczenie zaległej ilości w roku 2011.Przysłali umowę , oraz zabezpieczenie wekslowe.Po wysłaniu tych dokumentów
pobraną karę wpłacą na moje konto.Może ktoś ma podobną sytuację .?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Dzisiaj, 22:08
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2010 - 11:05

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu @adonator sam im większej krzywdy nie zrobisz, ale jeśli nazbiera się takich rolników kilkadziesiąt to na pewno odczują to.
Powiem z innej beczki, teoretycznie tak jak się to ma do większych gosporastw. Umowa podpisana na 300t rzepaku dostarczono 170t i żadnych konsekwencji firma dająca kontrakt nie chce wyciągać. Tłumaczą to właśnie stratą klienta

#23 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2010 - 11:06

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Wysłali Ci taki aneks bo potrafią liczyć, wolą dostać rzepak którego cena poszła ostro w górę i zanosi się że nie spadnie. Policz sobie sam jaką karę zapłaciłeś za każdą tonę rzepaku a jak jest obecnie cena i po jakiej odstawisz im rzepak w 2011. I masz gotową odpowiedź dlaczego wolą podpisać aneks i zwrócić Ci kasę. Co do kontraktów to uważam, że powinien być opracowany wzór kontraktu do stosowania w obrocie rolnym, który uwzględnia między innymi skutki pogodowe, a nie taki dziki hazard jak dzisiaj. Po co nam te Izby Rolne jak takich prostych spraw nie potrafią wprowadzić. Podobnie z zabezpieczeniem zapłaty rolnikowi za dostarczony towar. Firmy działające na rynku powinny mieć obowiązkowo wykupione polisy które pokrywałyby zapłatę dla rolnika coś na wzór polis jakie muszą wykupywać biura podróży, by nie było jak dziś firma zmienia nazwę i zostawia po sobie tylko długi.

Dziś firma kontraktująca jest zabezpieczona na 100% w umowie a rolnik choćby nawet chciał to nie ma takiej możliwości, żadna polisa nie zabezpiecza 100% plonu, a to co planuje nam Sawicki w nowych ubezpieczeniach gdzie szkody do 30% nie są wypłacane to już kompletne złodziejstwo w biały dzień

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 11:23

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Na firmy ubezpieczeniowe nie ma co liczyć. Zawsze znajdą dziurę w całym. Ten system nie działa tak jak sobie wielu wyobraża. Wielu rolników się o tym przekonało. I nie pomogą tu lepsze warunki dla firm ubezp. proponowane przez Sawickiego. Najbardziej to mnie śmieszy reklama jednego z ubezpieczycieli w tv, jak to oni łatwo wypłacają pieniądze (nie atrapy), a polski uszkodzony żaglowiec stoi w porcie w Anglii bez kasy. :huh: Żenada

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 grudzień 2010 - 13:33

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu widzisz ale jesli masz kontrakt i ubezpieczenie i przydarzy się grad i stracisz połowę plonu to ubezpieczyciel powinien ci wypłacić tą kasę i masz na to aby zapłacić ewentualną karę za nie wywiązanie się z umowy.

My mieliśmy 11ha rzepaku - założyliśmy sobie plon 4t/ha. Oczekiwany zbiór 44tony. zakontraktowaliśmy 30. Ubezpieczyliśmy 44.
Zebraliśmy 37t. 30 ton poszło po cenie kontraktu, 7ton po rynkowej. Przy tym był grad - ubezpieczyciel uznał szkodę - wypłacił odszkodowanie.
Tym o to sposobem zakładane na początku produkcji limity zostały osiągnięte. Nie było żadnego kłopotu. Kwestia dyskusji czy dobrze było zrobione ze zakontraktowaliśmy tylko czy aż 3/4 planowanego plonu.

Wiem, że moi znajomi nie oddawali rzepaku do firmy z która mieli kontrakt tylko sprzedawali gdzie indziej.
Ciekaw jestem co zrobią za kilka lat kiedy wszyscy skupujący już poznają się na wiarygodności takich kontrahentów.
Jak to mówią jeden rok na wozie drugi rok pod wozem.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:35

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Kontrakty i ubezpieczenia - super sprawa. Ale od idei do realizacji to nam jeszcze daleko. Faktycznie, jak tu już ktoś napisał, przydałaby się jakaś ochrona prawna uwzględniająca interesy rolników przy umowach kontraktacyjnych. A co do ubezpieczeń to Jesteś chyba pierwszą osobą, od której słyszałem, że tak łatwo poszło. Jak możesz to napisz coś więcej. Jak to dokumentowałeś? Zdjęcia, świadkowie (grad), poniesione nakłady?

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:44

My mieliśmy 11ha rzepaku - założyliśmy sobie plon 4t/ha. Oczekiwany zbiór 44tony. zakontraktowaliśmy 30. Ubezpieczyliśmy 44.
Zebraliśmy 37t. 30 ton poszło po cenie kontraktu, 7ton po rynkowej. Przy tym był grad - ubezpieczyciel uznał szkodę - wypłacił odszkodowanie.
Tym o to sposobem zakładane na początku produkcji limity zostały osiągnięte. Nie było żadnego kłopotu. Kwestia dyskusji czy dobrze było zrobione ze zakontraktowaliśmy tylko czy aż 3/4 planowanego plonu.

A mówiłeś że grad wymłócił wam cały rzepak :huh:

#28 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:55

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu hubert chyba mnie z kimś pomyliłeś :-)
nawet są zdjęcia i filmy z koszenia rzepaku 2010

http://www.agrofoto....epaczane-zniwa/

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#29 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:57

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu Panowie, ja nie bardzo wiem, po co wy te kontrakty podpisujecie?Ja swego czasu też robiłem kontrakty, ale bez ceny, z kruszwicą, lub elewarrem ,ale zawsze najlepiej wychodziłem jak nie miałem żadnej umowy.W promieniu 7km mam 4 podmioty kupujące rzepak, a w 30km to z 6 czy 7.Jak nie mam umowy z nikim, to dzwonie do każdego, i wiozę tam gdzie najdrożej, proste.

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 14:59

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu w zeszłym sezonie u nas na kontrakcie było ok 1100 bez kontraktu 800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:05

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu a mozna bylo tez kontrakt po 1400 podpisac :huh: czyli prawie 2 razy wiekszy zysk - @farmerfm juz wiesz po co?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:22

hubert chyba mnie z kimś pomyliłeś :-)
nawet są zdjęcia i filmy z koszenia rzepaku 2010

http://www.agrofoto....epaczane-zniwa/

widocznie pomyliłem zboża...pamietam ze na chacie pisales ze prawie 100% plonu strat

Nawiązując do tematu, jezeli teraz dawano by kontrakty z ceną MATIFA 1900zł/tone to bez wachania podpisałbym na 90% areału zasianego(wyliczajac zakladany plon)

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:26

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu a wiesz czy przezimuje?

u nas chcieli dac 1700 zl/t, ale nie wiem czy ojciec cos podpisywal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:45

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu No właśnie, podpisać kontrakt w grudniu to już ostry totolotek.Zero pewności że rzepak przezimuje zwłaszcza u nas na wschodzie.Wiem brzozak że można wygrać ale czy to nie za duże ryzyko?Słuchając analityków którzy w lipcu krzyczeli że w żniwa pszenica max po 460 będzie bo urodzaj to mozna się nieźle przejechać.Aco do tych kontraktów to nie dość że klęska rzepak zabrała, to jeszcze kary.Oczywiście ci, co mieli, i sprzedali poza kontrakt bo myśleli że się wymigają, to niestety ale zabulą.

#35 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 15:58

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu z tego co pamiętam to u nas można było zgłaszać do jakiegoś czasu ze masz problemy z plantacją i wtedy można było zmienić wartość kontraktu - nie mniej nie pamiętam dokładnie szczegółów - u nas wszystko wyglądało dobrze aż do czerwca kiedy to przyszedł grad i zrobił swoje

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:12

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu ale chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie zakontraktuje 100% zakladanej produkcji :huh:

ja ojcu doradzalem, zeby na 25% podpisal juz dzis, ale nie wiem co zrobi.

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:14

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu znam takich którzy planowali 100% nawet przy wysokim zakładanym plonie :-)
my w tym roku zakontraktujemy pewnie połowę - o ile będzie co kontraktować, a to się pewnie okaże koło kwietnia

#38 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:52

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu ja nialem zakontraktowane 100% plonu przy wydajnosci 3.8 t/ha wychodzilo 44 tony
oddalem 17 i zaswaiadczenie z gminy o stratach w plonach w wysokosci 55% i chyba 10 ton zawiozlem do innej firmy :huh:
nie mialem zadnych kar a inni jeszcze wieksze przekrety zrobili albo wcale nie oddali
a wie ktos jaka cene daja w tym momencie za kontraktacje ????

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:55

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu 1700 w tamtym tygodniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:00

Kara za niedostarczony rzepak do Chemirolu a jaka firma i skad daje tyle?